رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – محمد حسن عاقل منش با اشاره به جمع آوری نرده های خط ویژه خیابان امام خمینی(ره) اظهار کرد: جمع آوری نرده ها تضییع بیت المال نیست و این نرده ها در جایی دیگر مانند مسکن مهر و تالاب عینک جانمایی می شود. وی با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه ها باید […]

حرف تازه – محمد حسن عاقل منش با اشاره به جمع آوری نرده های خط ویژه خیابان امام خمینی(ره) اظهار کرد: جمع آوری نرده ها تضییع بیت المال نیست و این نرده ها در جایی دیگر مانند مسکن مهر و تالاب عینک جانمایی می شود.

وی با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه ها باید نظر سنجی از شهروندان نیز صورت گیرد ابراز داشت: باید صدای شهروندان را بشنویم و مسلما جمع آوری نرده های بی آرتی در راستای منافع شهروندان بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت فقدان سیستم نظرسنجی و امکان سنجی از شهروندان را یکی از مشکلات و معایب مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: متاسفانه خودمان در جلسات تصمیم گرفته و بدون آنکه نظر شهروندان را جویا شویم خودمان اجرا می کنیم.

عاقل منش با اشاره به اینکه در گذشته در شورای عالی حمل و نقل ترافیک کشور تنها مجوز بی آرتی برای رشت صادر شد گفت: این موضوع موجب اعتراض نمایندگان رشت به خصوص مهندس کوچکی نژاد شد و حتی دو بار طرح سوال از وزیر کشور نیز صورت گرفت.

وی افزود: خوشبختانه با همت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر رشت و شهردار رشت در بودجه سال ۹۷ لایحه احداث قطار شهری در رشت کد دار شده و ۱۰ میلیارد تومان ردیف بودجه برای آن درنظر گرفته شده است.

عضو شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: باید در گفتمان ها انصاف را رعایت کنیم و خواهشمندم مقامات مسئول و دستگاه قضا در برابر کسانی که نگاه توسعه محور دارند و به دنبال جبران اشتباهات گذشته هستند، آن ها را مورد حمایت قرار دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار