رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

حرف تازه – امام‌جمعه رشت با بیان اینکه جامعه‌ای زنده است که مردمش روح مطالبه گری داشته باشند تصریح کرد: مسئولانی که در جوامع غیر مطالبه گر حضور دارند دور از اشتباه نیستند لذا باید گفت جامعه‌ای که مردم روح مطالبه گری ندارند آن جامعه مرده است. حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز […]

حرف تازه – امام‌جمعه رشت با بیان اینکه جامعه‌ای زنده است که مردمش روح مطالبه گری داشته باشند تصریح کرد: مسئولانی که در جوامع غیر مطالبه گر حضور دارند دور از اشتباه نیستند لذا باید گفت جامعه‌ای که مردم روح مطالبه گری ندارند آن جامعه مرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با اشاره به ۲۷ رجب و سالروز بعثت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: خداوند در قرآن بعثت را ازجمله منت‌های معبود برای بندگانش دانستند و خاتم رسولان را برای هدایت بشری مبعوث کرد.

وی هدف اصلی و اولیه بعث را هدایت انسان به‌سوی الهی و دوری از طاغوت دانست افزود: بندگی مردم در برابر معبود، پرورش و تربیت انسان،  از اهداف رسالت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اذعان به اینکه مردم باید خود و دیگران را برای رسیدن به قرب الهی تربیت کنند گفت: اقامه عدل و قسط در جامعه اسلامی از دیگر اهداف بعث است لذا اجرای قوانین اجتماعی انسان باید بر مبنای کتاب خدا باشد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به رهایی بشر از غل و زنجیرها به‌عنوان هدف بعثت بیان کرد: رسولان آمدند تا غل و زنجیر را از انسان‌ها بگیرد و حریت را به آن ببخشند.

وی با بیان اینکه جامعه‌ای زنده است که مردمش روح مطالبه گری داشته باشند تصریح کرد: مسئولانی که در جوامع غیر مطالبه گر حضور دارند دور از اشتباه نیستند لذا باید گفت جامعه‌ای که مردم روح مطالبه گری ندارند آن جامعه مرده است.

وی با بیان اینکه برخی از دوستان بدون توجه به تأکید بنده در خصوص عدم پیام و بنر تبریک در شهر گفت: من بر مبنای تعارف نگفتم و باز تأکید می‌کنم به‌هیچ‌عنوان از این حرکت راضی نیستم.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه تأکید می‌کنم تا بنده زنده‌ام از این تعریف‌ها و تمجیدها بپرهیزید خاطرنشان کرد: نمایندگی رهبری فقط موجب افتخار است، اگرنه موقعیت دیگری برای ما ایجاد نخواهد کرد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به جایگاه علما که در طول تاریخ در میان مردم بوده و گاها مورد تعرض هم قرار می‌گرفتند گفت: این جایگاه، جایگاه مردمی است و باید در میان مردم بوده و فعالیت کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به هفته بزرگداشت ارتش مبنی بر اینکه قبل از انقلاب ارتش باید تحت فرماندهی درجه‌داران آمریکایی قرار می‌گرفت افزود: ارتش در کنار دیگر نیروها قدرتمندانه ایستاد و اجازه نداد وجبی از خاک ایران اسلامی به دست دشمنان این نظام بیفتد.

فلاحتی با گرامیداشت شهدای ارتش که تا آخرین قطره خون در مقابل دشمنان ایستادگی کردند افزود: بر مبنای نقش ارزشمند ارتش، دشمنان با توطئه درصدد انحلال آن برآمدند و سخن تاریخی امام خمینی (ره) نقشه همه آنان را بر آب کرد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به حوادث منطقه گفت: پیروزی‌های ارتش سوریه موجب نفرت دشمنان و قدرت‌های جهانی را شده که منجر به روا داشتن تهمت‌هایی به ارتش سوریه شده است.

وی کشاورزان را از سرمایه‌های استان گیلان دانست و افزود: این روزها دغدغه کشاورزان آب بوده و از مسئولان خواستارم که کشاورزان را از مسائل آگاه کنید و نگذارید کشاورزان دردمندانه سخن بگویند.

فلاحتی با بیان اینکه مسئولان قبل از اینکه سخن دردمندانه‌ای از کشاورزان شنیده شود باید پاسخشان را در رسانه‌ها بگویند گفت: مردم ما عاقل‌اند و اگر بدانند مسئولان مربوطه کنارشان ایستاده و مانند او درد را درک می‌کند آرام‌گرفته و فعالیت می‌کند.

 از نمازگزاران خواسته شد به جهت مدیریت زمان، خطبه‌های نماز جمعه از هفته آینده از ساعت ۱۲ ظهر آغاز می‌شود.

فارس

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار