حرف تازه : سال ۹۴ با همه خوبی ها و بدی ها تا ساعاتی دیگر به پایان می رسد. در این واپسین ساعات باقیمانده تصمیم گرفتیم همه ناراحتی ها را کنار بگذاریم و چند دقیقه ای به گفتگو با بازیگری بنشینیم که سالهاست خنده بر لبان هم استانی های ما در گیلان نشانده است. جابر […]

حرف تازه : سال ۹۴ با همه خوبی ها و بدی ها تا ساعاتی دیگر به پایان می رسد. در این واپسین ساعات باقیمانده تصمیم گرفتیم همه ناراحتی ها را کنار بگذاریم و چند دقیقه ای به گفتگو با بازیگری بنشینیم که سالهاست خنده بر لبان هم استانی های ما در گیلان نشانده است. جابر وثوق، کاراکتر دوست داشتنی سیمای باران میهمان نوروزی حرف تازه است. همانطور که انتظار می رفت گفتگوی بی ریا و دلنشینی از آب در آمد که در ادامه می خوانیم:

photo_2016-03-20_02-59-52سلام آقای وثوق. خیلی خوشحالیم در کنار شما هستیم. فرارسیدن سال نو را هم خدمت شما تبریک عرض می کنیم…

سلام. امیدوارم سالی که در پیش دارید سالی پر از خبرای خوب، سلامتی، برکت و شادی باشه برای شما و خانواده محترمتون امیدوارم در سال جدید تمام قله های پیشرفت رو فتح کنید. سال نو بر همه هموطنان پیشاپیش مبارک.

آقا جابر جدیدا یک کمپینی شروع به کار کرده به اسم نه به تصادفات جاده ای. از آنجاییکه  شنیدیم شما در سال های گذشته هیچ وقت به تصادفات نه نگفته اید می خواستیم شما یه مقدار از این موضوع برای همه مسافران نوروزی صحبت کنید.

photo_2016-03-20_02-59-47آقا دیگه نمیخوام شعار بدم. مردم خودشون باهوشند تشخیص میدند فقط یک جمله میگم که فکر کنند تو خونه یکی منتظرشون هست.

در حال حاضر مشغول چه پروژه های هنری هستید؟

فعلا که چند روزی هست سریال نمایش خانگی به نام بوقچی رو به اتمام رسوندیم به کارگردانی آقای ابوذرجلالی و تهیه کنندگی آقای اسماعیل حاجتی که بازیگران  ملی هم هستند مثل آقای رامین راستاد، خشایار راد، امیر غفارمنش، بهنام قربانی، آرام جعفری و شراره رخام.

راز ماندگاری “منوچ” چه بود ؟

بی ریا بودن کاراکترش سادگی و خوش قلبی این نقش.

وضعیت فیلمسازی را در سطح استان چطور میبینید؟

فعلا که شرایط خوبی نیست. انشاءالله در آینده شاهد خبرهای خوب در این عرصه باشیم.

photo_2016-03-20_02-59-56آیا توانستیم کاری کنیم که طیفی از مخاطبین هرروزه در ساعتی خاص برای دیدن یک اثر استانی برنامه ریزی کنند؟

تا حدودی چون نسل جدید خیلی متفاوت هستند.

مشکل را در کجا می بینید ؟

نبود نویسندگان خوب و نبود سوژه های جالب. واقعا در استان شرایط کار کردن خیلی سخته. دست و بال هنرمند بسته است نسبت به تهران و نمیتونه کاری کنه . اینجا شرایط یه کم پیچیده است.

میخواهیم کمی سوالات خصوصی تر بپرسیم. بهترین روز زندگیتان چه روزی بوده است ؟

photo_2016-03-20_03-00-04بهترین روز من، پخش شدن سریال خانه پرماجرا اولین کار تلویزیونی من بود.

و بهترین خاطره تان از مردم رشت …

شب اول که سریال ما پخش شد فردایش اصلا فکر نمیکردم که اینقدر با محبت باشند کل اون روز هنوز برام خاطره شیرین به جا مونده.

قبلا از وضعیت نه چندان مناسب هنرمندان گفته اید. از ازدواجی که سنت پیامبر است ولی شرایطش فراهم نیست. از بیمه ای که در خیلی از شغل ها به نوعی بهانه برای نبودنش وجود دارد! آیا مسئولین برای شما هنرمندان گیلانی قدم های مثبتی برداشته اند؟ آیا تا امروز وعده ای داده اند که محقق شده باشد ؟

انشاءالله که بهتر میشه. به آینده امیدوارم.  سوال بعدی…

خودتان کدام دیالوگ هایتان را می پسندید؟ نمونه هایی از دیالوگ های ماندگارتان را برای مخاطبین میفرستید؟

photo_2016-03-20_03-00-00چند چنده. خالا پسر پلا خورم. تاکسی ۱۰۰۰

و به عنوان سوال آخر؛ جابر وثوق خنده های دلنشینی داره ولی با غمش همه رو غمگین می کنه. شخصیتش رو خیلیا خالص و بی ریا میبینن. حرفاش جنس صداقت داره. در یک کلام دوست داشتنیه. چه احساسی داری از اینکه نگاه مردم به شما به این شکله و همه در برخورد با شما دوست دارند سریعا فضا رو صمیمی کنند و باز هم شما رو ببینند؟

مردم هنرمندان رو دوست دارن. چون همیشه توی سریالها بنده رو شاد میبینن بیرون هم فکر میکنند باید همینجوری باشیم. مثلا یک بار در پمپ بنزین یکی من رو دید اها گفتم بله گفتم آها در حال بشکن زدن برای من شعری که تو تلویزیون خوندی رو همین الان همین جا بخون…

photo_2016-03-20_02-59-31در پایان اگر حرفی با مردم دارید…

در آخر از همه عزیزانی که تو این سالها ما رو تحمل کردند و قبول کردند در قاب جادویشان باشیم کمال تشکر رو دارم امیدوارم سالها در کنار خانواده هاشون شاد و سلامت باشند.

گیرم که سحر رفته و شب دور و دراز است *** در کوچه ی خاموش زمان، گام شمایید
ایّام ز دیدار شمایند مبارک *** نوروز بمانید که ایّام شمایید!

ممنون از وقتی که در اختیار ما گذاشتید. ما هم سالی پر کار و پر از خبر های خوب رو همراه با شادی و سلامتی برای شما آرزومندیم. 

گزارشی از بهنیا ثابت رفتار