رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
در نشست شهردار و مدیران شهری با اصحاب رسانه؛

تمام آنچه فاطمه قدیمی گفت…

تی تی خبر (حرف تازه) : متن کامل سخنان فاطمه قدیمی حرفه مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل شهرداری رشت در نشست شهردار رشت و جمعی از مدیران شهری با اصحاب رسانه : فاطمه قدیمی در ابتدای سخنان خود با اشاره به مباحثی که در خصوص قرارداد های شهرداری مطرح شده است گفت : اگر […]

تی تی خبر (حرف تازه) : متن کامل سخنان فاطمه قدیمی حرفه مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل شهرداری رشت در نشست شهردار رشت و جمعی از مدیران شهری با اصحاب رسانه :

فاطمه قدیمی در ابتدای سخنان خود با اشاره به مباحثی که در خصوص قرارداد های شهرداری مطرح شده است گفت : اگر به پرتال شهرداری رشت مراجعه کنید تمامی قرارداد ها در بخش قراردادها، قراردادهای مربوط به حوزه عمرانی، قراردادهای مربوط به حوزه نوسازی، قراردادهای مربوط به حوزه ترک تشریفات و همه موارد با لیست قراردادها، زمان بستن قرارداد، مدت زمان قرارداد، شخص یا شرکتی که به آن واسپاری شده است و همه مواردی که می تواند مورد پرسش قرار بگیرد به تفصیل شرح داده شده است. فقط کافی است فایل اکسل مربوطه را دریافت کنید. فکر میکنم با این توضیحاتی که ارائه شده است همه می توانند با گوشی های خود به صورت آنلاین آن را ببینند.

مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل شهرداری رشت در ادامه درخواست کرد که از حق قانونی خود به عنوان یک شهروند استفاده و یک دقیقه صحبت کند و افزود: به عنوان مدیر فنی ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در یونسکو می گویم که از حق بچه ام گذشته ام و پس از دو سال که به کمک دوستان و همکاران توانستیم رشت را به عنوان اولین شهر کشور و تنها شهر مسلمان عضو شهرهای خلاق خوراک شناسی در شبکه شهرهای خلاق در یونسکو به ثبت برسانیم خیلی دوست داشتم که فردا، شهردار رشت به مقصد چین حرکت می کرد و در دومین کنفرانس بین المللی شهرداران عضو شهرهای خلاق حضور می یافت.

فاطمه قدیمی حرفه با بیان اینکه شهردار اصفهان به این سفر خواهد رفت و به همین دلیل نمی توانستم مساله ملی را در توجیه عدم سفر شهردار رشت به پکن عنوان کنم گفت : برای من خیلی سخت است؛ امروز ۸ ایمیل و ۸ تماس داشتم و تنها بهانه ای که می توانستم بیاورم این بود که بگویم مساله مهم شهری پیش آمده است و به دلیل این که نمی توانیم ویزای چین را در این مقطع زمانی بگیریم، شهرداری رشت جایگزین دیگری را هم برای این اجلاس معرفی نکرده است. این اجلاس با حضور خانم ایرینا بوکووا مدیر کل یونسکو برگزار می شود و این افتخار جمهوری اسلامی ایران و شهر رشت بود که پرچم ما روی یکی از میزهای این کنفرانس بالا برود. این را به عنوان حق مسئول روابط عمومی از من نشنوید؛ به عنوان حق یک شهروند بشنوید که صد سال آینده این شهر را می بایست بر مبنای اقتصاد در حوزه گردشگری پایدار برای خودش و خانواده اش ببیند.

وی در ادامه از خبرنگاران حاضر در نشست خواهش کرد همانطور که در خصوص سایر موارد پرسش هایی دارند پیرامون موضوع شهر خلاق خوراک شناسی و سرانجام آن هم پرسشگر باشند و افزود : در زمان شورای سوم، یکی از اعضای شورا از من پرسید چرا مثل بسیاری از کارکنان ۸ صبح نمی آیی و ۲:۳۰ ظهر بروی ؟ آن زمان پسر من یک و نیم ساله بود و حالا کلاس اول ابتدایی است. گفتم نمی خواهم در آینده پسرم از من بپرسد تو که در شهرداری رشت کار می کردی چرا وضعیت شهر من اینطور است؟

قدیمی در پایان با توجه به نزدیکی به زمان اذان مغرب تصریح کرد : به خداوندی خدا قسم؛ به شب جمعه ای که همه به آن اعتقاد داریم و جمعه های انتظار است، خیابان های این شهر می تواند آب طلا گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار