رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
  • شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۴
  • کد خبر : 33414
  • مشاهده : 65 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : تشریح اقدامات شهرداری رشت در برگزاری رژه نیروهای مسلح توسط مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری

حرف تازه – مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اشاره به همکاری شهرداری رشت در برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در رشت اظهار کرد: فضا سازی محل برگزاری رژه از میدان نیروی دریایی تا میدان مصلی و محل برگزاری رژه با داربست و اسپیس فریم توسط شهرداری […]

حرف تازه – مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اشاره به همکاری شهرداری رشت در برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در رشت اظهار کرد: فضا سازی محل برگزاری رژه از میدان نیروی دریایی تا میدان مصلی و محل برگزاری رژه با داربست و اسپیس فریم توسط شهرداری رشت انجام شد.

فاطمه قدیمی ساخت جایگاه ها را از دیگر اقدامات شهرداری رشت عنوان کرد و گفت: احداث جایگاه های مختلف اعم از جایگاه فرماندهان نظامی و انتظامی ، جایگاه مخصوص خانواده های اسرا و جانبازان، جایگاه مدیران و مسئولین و جایگاه ویژه برای عوامل صدا و سیما از اقدامات دیگر شهرداری رشت بوده است.

فاطمه قدیمی با اشاره به حضور نیروهای آتش نشانی در این مراسم، افزود: سه خودرو، یک موتور سیکلت به همراه ۹ آتش نشان و ۳ افسر ارشد آتش نشانی جهت ایمنی بیشتر مراسم در مسیر رژه مستقر بوده اند.

وی به هماهنگی با سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: با همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت تعداد زیادی اتوبوس برای رفت و آمد شهروندان اختصاص یافت.

قدیمی ادامه داد: با هماهنگی و همکاری معاونت امور عمرانی و مناطق دو، سه و پنج شهرداری خط کشی باند رژه ، رفت و روب حد فاصل میدان نیروی دریایی و میدان مصلی و همچنین هرس درختان و فضای سبز جهت فضا سازی مراسم رژه انجام شد.

وی به چاپ چهارصد متر مربع بنر برای این مراسم اشاره کرد و نصب و راه اندازی سیستم صوت حرفه‌ای مخصوص فضای باز را از دیگر فعالیت های شهرداری رشت عنوان کرد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت در پایان امنیت ایران اسلامی را حاصل درایت و رهبری فرمانده کل قوای جمهوری اسلامی ایران و تلاش های نیروهای مسلح دانست و گفت: امنیت کشور عزیزمان نتیجه لطف الهی و زحمات و تلاش های شبانه روزی نیروهای مسلح و نظامی کشور است که همه ما قدردان این زحمات هستیم.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار