رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۰ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 17 March

حرف تازه – رئیس هیئت کشتی گیلان با اشاره به حواشی پیش آمده در هفته گذشته پیرامون حمایت شورا از سپیدرود و داماش گفت: موضع شورای اسلامی شهر رشت موضع درستی بود و بر اساس مصوبه هیئت دولت و طرح جامع ورزش کشور، ورزش همگانی در حیطه اختیارات شهرداری ها است و این نهاد نباید در […]

حرف تازه – رئیس هیئت کشتی گیلان با اشاره به حواشی پیش آمده در هفته گذشته پیرامون حمایت شورا از سپیدرود و داماش گفت: موضع شورای اسلامی شهر رشت موضع درستی بود و بر اساس مصوبه هیئت دولت و طرح جامع ورزش کشور، ورزش همگانی در حیطه اختیارات شهرداری ها است و این نهاد نباید در ورزش قهرمانی ورود کند. اما این بدان معنا نیست که استعدادیابی در رشته های مختلف امری مردود به شمار رود و می تواند به صورت غیرمستقیم به پرورش قهرمانان کمک کند.

نقی هدایتی افزود: موضع من به معنای مخالفت با حمایت از سپیدرود و داماش نیست و حتی معتقدم این دو تیم باید حمایت بیشتری شوند اما اینکه اعتبارات ورزشی شهرداری رشت فقط به دو باشگاه اختصاص یابد منصفانه نیست.

وی فشار هواداران به شورا از روی سکوها را روش مناسبی ندانست و گفت: این روش نامناسب است و ممکن است باعث واکنش های منفی شود و هیچ نهادی به چنین روش هایی بها نمی دهد. به جز این دو باشگاه، باشگاه های دیگر و هیئت های ورزشی و بانوان نیز در رشت فعالیت های ورزشی گسترده ای دارند و اینکه اعتبارات ورزشی شهرداری صرفا به دو تیم باشگاهی محدود شود را عادلانه نمی دانم.

رئیس هیئت کشتی گیلان همچنین با بیان اینکه چرا ورزشی مثل کشتی در سبد حمایتی شورا و شهرداری جایگاهی ندارد گفت: بیش از ۴ سال در این هیئت بوده ام و حتی یک ریال به این هیئت کمک نشده است و تا جایی که خبر دارم هیئت های دیگر نیز از حمایت منسجم شورا بی بهره بوده اند.

نقی هدایتی شهرداری و شورا را حلقه اتصال مردم به ورزش دانست و اظهار داشت: معمولا شهرداری ها بیشتر در سطح شهر با مشکلات مردم آشنا هستند و با در دست داشتن زیرساخت ها حلقه وصل مردم و ورزش هستند و به توسعه ورزش کمک می کنند. البته باید توجه داشت که فوتبال، بسکتبال، والیبال، کشتی و سایر رشته های ورزشی با تمام هواداران خود بازهم درصد محدودی از جامعه را فرا می گیرد و ورزش شهروندی روی همه اقشار جامعه، از هر سن و جنسیت و طبقه ای تاکید دارد تا نسبت به ارتقای سلامت شهروندان اقدامات مثبتی صورت بگیرد.

رئیس هیئت کشتی استان گیلان آموزش مربیان ورزش همگانی، اطلاع رسانی گسترده مسابقات شهروندی، توسعه امکانات ورزشی عمومی در سطح شهر، شناسایی استعدادها و تامین بودجه ورزش شهروندی را از مهم ترین بحث های ورزش شهروندی دانست و تصریح کرد: شهرداری به عنوان متولی اصلی ورزش شهروندی برای جلب رضایت و نظر مساعد شهروندان، باید در بودجه خود اعتبارات بیشتری را برای تامین بودجه ورزش شهروندی اختصاص دهد و انتظار می رود برای تحقق شعار “ورزش برای همه” به شکل ویژه وارد عمل شود تا حتی کسانی که استعداد بالای ورزشی ندارند هم در ورزش مشارکت کنند و شور و نشاط اجتماعی نیز ارتقا یابد.

نقی هدایتی در ادامه گفت: همه هیئت های ورزشی می توانند در توسعه ورزش همگانی به شهرداری کمک کنند و بنده به عنوان متولی کشتی استان آمادگی خود را در این زمینه اعلام می کنم که با عقد قرارداد همکاری تعامل بیشتری بین شورا و شهرداری و هیئت های ورزشی برای تحقق اهداف شکل بگیرد. 

وی در ادامه خواستار توسعه واقعی ورزش شهروندی شد و گفت: شورای پنجم باید آغاز گر حرکتی باشد که در سال های آینده پیامد های مثبت آن نمایان شود.

نقی هدایتی در پایان گفت: افزایش سهم اعتبارات ورزش شهروندی از کل بودجه شهرداری، توسعه زیرساخت ها، کمک مالی عادلانه به هیئت های ورزشی به منظور برگزاری مسابقات و معرفی ورزش های کم هزینه و سالم با مشارکت بالای شهروندان و … از جمله پیشنهاداتی است که انتظار می رود شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت با نگاهی به آینده و تصویب آنها گام مهمی در راستای سلامت شهروندان این دیار بردارند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار