رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه : فاطمه قدیمی یکی از مدیران موفق استان است که در دوران فعالیت خود در ستاد توسعه پایدار و روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت عملکرد مناسبی داشته است. ثبت شهر رشت بعنوان شهر خلاق غذا در زمان تصدی این مدیر در ستاد توسعه پایدار و و تلاش برای برندسازی شهر […]

حرف تازه : فاطمه قدیمی یکی از مدیران موفق استان است که در دوران فعالیت خود در ستاد توسعه پایدار و روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت عملکرد مناسبی داشته است. ثبت شهر رشت بعنوان شهر خلاق غذا در زمان تصدی این مدیر در ستاد توسعه پایدار و و تلاش برای برندسازی شهر رشت از سوی دیگر نقطه عطفی است که در کارنامه این مدیر ثبت شده است.
ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در یونسکو، پیامدهای جالبی را در پی داشته است. افزایش تعداد رستوران های محلی غذاهای محلی و استقبال مسافران و جذب گردشگران خارجی نشان دهنده سیر تکاملی برندسازی رشت است.
 پیوستن شهرها به شبکه شهرهای خلاق، باعث سهیم شدن شهرها در تقویت اقتصاد خلاق و نقش آفرینی آنها در زمینه تنوع فرهنگی می شود. تبادل تجربیات، ایده ها، اقدامات مناسب برای توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین ایجاد پیوندهای بین المللی از مواردی است که توسط نشست های شهرهای خلاق یونسکو فراهم می شود و موجب ارتقای اقتصاد و ترمیم شکاف های اقتصادی می گردد. شهرهای خلاق در این شبکه با برگزاری نشست ها راهبردهای بین‌المللی خود برای تحقق اهداف فرهنگی موردنظر را تنظیم می کنند و تجربیات و آمال خود را با یکدیگر در میان بگذارند.
با کمی اطلاعات درباره شهرهای خلاق مشخص می شود که ثبت شهر رشت بعنوان تنها شهر خلاق غذا در کشور و بعنوان یکی از دو شهر خلاق کشور فرصتی است که نباید نادیده گرفته شود شرکت در چنین نشست هایی از موارد تکمیل کننده پروسه پویایی اقتصادی مورد نظر این شبکه است و شاید تنها در شهر رشت این اتفاق عجیب روی می دهد و به شرکت در چنین نشست هایی انتقاد وارد می شود.
متاسفانه رویکرد مخالفت برانگیز بعضی از اعضای شورای شهر با شهردار رشت سبب شده تا برخی از رسانه های متمایل به آن ها هجمه های شدیدی علیه مدیر روابط عمومی شهرداری رشت را در برنامه کاری خود قرار دهند که حتی کار به هتک حرمت و توهین نیز رسیده است. روابط عمومی حتی برای کوچکترین مسائل نیز مورد نقد قرار گیرد. برای همین است که گاهی همه تعجب می کنند چرا باید بین همه این روابط عمومی ها که یا منفعل هستند و یا کلا از دیده ها پنهان هستند روابط عمومی شهرداری برای همه اقدامات مهمی که برای شهرداری انجام داده بازخواست شود.
فارغ از این موارد به نظر می رسد روابط عمومی شهرداری اگر کمی حساسیت خود را به اقدامات مهمی که انجام می دهد معطوف کند و به جای جواب دادن به افرادی که کاری جزء تخریب نمی دانند نسبت به افکار عمومی واقعی پاسخگو باشد می تواند با کم اثر کردن تخریبات صورت گرفته نسبت به فعالیت های خوبی که در سطح شهر انجام شده موفق تر عمل کند. روابط عمومی شهرداری یکی از شهرهای خلاق جهان اکنون به جایگاهی رسیده که واقعا حیف است خودش را درگیر مسائلی کند که خود هم می داند نقش چندانی در معادلات شهر ایفاء نمی کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار