رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October

حرف تازه : فاطمه قدیمی یکی از مدیران موفق استان است که در دوران فعالیت خود در ستاد توسعه پایدار و روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت عملکرد مناسبی داشته است. ثبت شهر رشت بعنوان شهر خلاق غذا در زمان تصدی این مدیر در ستاد توسعه پایدار و و تلاش برای برندسازی شهر […]

حرف تازه : فاطمه قدیمی یکی از مدیران موفق استان است که در دوران فعالیت خود در ستاد توسعه پایدار و روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت عملکرد مناسبی داشته است. ثبت شهر رشت بعنوان شهر خلاق غذا در زمان تصدی این مدیر در ستاد توسعه پایدار و و تلاش برای برندسازی شهر رشت از سوی دیگر نقطه عطفی است که در کارنامه این مدیر ثبت شده است.
ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در یونسکو، پیامدهای جالبی را در پی داشته است. افزایش تعداد رستوران های محلی غذاهای محلی و استقبال مسافران و جذب گردشگران خارجی نشان دهنده سیر تکاملی برندسازی رشت است.
 پیوستن شهرها به شبکه شهرهای خلاق، باعث سهیم شدن شهرها در تقویت اقتصاد خلاق و نقش آفرینی آنها در زمینه تنوع فرهنگی می شود. تبادل تجربیات، ایده ها، اقدامات مناسب برای توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین ایجاد پیوندهای بین المللی از مواردی است که توسط نشست های شهرهای خلاق یونسکو فراهم می شود و موجب ارتقای اقتصاد و ترمیم شکاف های اقتصادی می گردد. شهرهای خلاق در این شبکه با برگزاری نشست ها راهبردهای بین‌المللی خود برای تحقق اهداف فرهنگی موردنظر را تنظیم می کنند و تجربیات و آمال خود را با یکدیگر در میان بگذارند.
با کمی اطلاعات درباره شهرهای خلاق مشخص می شود که ثبت شهر رشت بعنوان تنها شهر خلاق غذا در کشور و بعنوان یکی از دو شهر خلاق کشور فرصتی است که نباید نادیده گرفته شود شرکت در چنین نشست هایی از موارد تکمیل کننده پروسه پویایی اقتصادی مورد نظر این شبکه است و شاید تنها در شهر رشت این اتفاق عجیب روی می دهد و به شرکت در چنین نشست هایی انتقاد وارد می شود.
متاسفانه رویکرد مخالفت برانگیز بعضی از اعضای شورای شهر با شهردار رشت سبب شده تا برخی از رسانه های متمایل به آن ها هجمه های شدیدی علیه مدیر روابط عمومی شهرداری رشت را در برنامه کاری خود قرار دهند که حتی کار به هتک حرمت و توهین نیز رسیده است. روابط عمومی حتی برای کوچکترین مسائل نیز مورد نقد قرار گیرد. برای همین است که گاهی همه تعجب می کنند چرا باید بین همه این روابط عمومی ها که یا منفعل هستند و یا کلا از دیده ها پنهان هستند روابط عمومی شهرداری برای همه اقدامات مهمی که برای شهرداری انجام داده بازخواست شود.
فارغ از این موارد به نظر می رسد روابط عمومی شهرداری اگر کمی حساسیت خود را به اقدامات مهمی که انجام می دهد معطوف کند و به جای جواب دادن به افرادی که کاری جزء تخریب نمی دانند نسبت به افکار عمومی واقعی پاسخگو باشد می تواند با کم اثر کردن تخریبات صورت گرفته نسبت به فعالیت های خوبی که در سطح شهر انجام شده موفق تر عمل کند. روابط عمومی شهرداری یکی از شهرهای خلاق جهان اکنون به جایگاهی رسیده که واقعا حیف است خودش را درگیر مسائلی کند که خود هم می داند نقش چندانی در معادلات شهر ایفاء نمی کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار