حرف تازه – عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه برخی از حلقه‌های غیررسمی برای تأمین اهداف سیاسی افراد و گروه‌های خاص در شهرداری رشت مشغول فعالیت هستند گفت: حلقه‌های غیررسمی در حال وارد کردن نیرو به شهرداری رشت در قالب شرکتی و غیره هستند. رضا رسولی شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار […]

حرف تازه – عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه برخی از حلقه‌های غیررسمی برای تأمین اهداف سیاسی افراد و گروه‌های خاص در شهرداری رشت مشغول فعالیت هستند گفت: حلقه‌های غیررسمی در حال وارد کردن نیرو به شهرداری رشت در قالب شرکتی و غیره هستند.

رضا رسولی شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با انتقاد از مبادی متنوع جذب نیرو در شهرداری رشت اظهار کرد: متأسفانه مراجع مختلفی در زمینه جذب نیرو در شهرداری رشت وجود دارد و اخیراً شاهد جذب نیروهای جدید به‌صورت شرکتی و غیره در راستای تأمین اهداف سیاسی افراد و گروه‌های خاص در این نهاد هستیم.

وی با بیان اینکه در داخل شهرداری رشت، سازمان‌ها و حلقه‌های غیررسمی مشغول فعالیت هستند افزود: این سازمان‌ها و حلقه‌های غیررسمی از شهرداران دستور نمی‌گیرند و خیلی از اتفاقاتی که در شهرداری رشت رقم می‌خورد توسط آنان هدایت می‌شود.

عضو شورای اسلامی رشت راه‌اندازی شرکت اقماری تحت نظر شهرداری رشت به‌منظور تعیین تکلیف نیروهای شرکتی را امری ضروری دانست و بیان کرد: یقیناً با اجرایی شدن این مهم در راستای ساماندهی نیروهای شرکتی شهرداری رشت اتفاقات خوبی رقم می‌خورد.

رسولی با تأکید بر اینکه فضای کسب‌وکار باید برای همه افراد جامعه فراهم باشد گفت: ورود نیروهای جدید به‌منظور تأمین اهداف سیاسی افراد و گروه‌های خاص باید با جدیت پیگیری و از تکرار آن جلوگیری شود.

وی با اشاره به موضوع انتقال شورانشینان به ساختمان شهرداری واقع در خیابان سعدی تصریح کرد: انتقال مجموعه شورا به ساختمان شهرداری رشت از مدت‌ها قبل مطرح‌شده و قرار بود ساختمان فعلی شورا واقع در میدان صیقلان که ارزش تاریخی دارد به‌عنوان یک جاذبه گردشگری استفاده شود.

رسولی با بیان اینکه شهرداری رشت در حوزه املاک از فقر رنج می‌برد افزود: شهرداری رشت دارای سه ملک قابل‌ملاحظه به لحاظ ارزش ریالی بوده که به ترتیب ساختمان خدمات موتوری شهرداری واقع در خیابان رازی، ساختمان متعلق به شهرداری واقع در خیابان پرستار و ساختمان دیگری واقع در خیابان سعدی است.

وی با تأکید بر اینکه املاک مولد شهرداری رشت محدود هستند خاطرنشان کرد: یقیناً با انتقال مجموعه شورا به ساختمان شهرداری واقع در خیابان سعدی، این ملک از فضای سرمایه‌گذاری خارج‌شده و آسیب می‌بیند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه تحمیل هزینه در شرایط فعلی به صلاح شهرداری نیست اظهار کرد: قرار بود با انجام هزینه اندک ساختمان شهرداری در خیابان سعدی به‌منظور حضور مجموعه شورای شهر آماده‌سازی شود اما در حال حاضر شنیده‌ها حاکی از آن است که برای انجام برخی از امور شامل تعمیر و غیره مبلغ دو میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با تأکید بر اینکه با تحمیل هزینه‌های مازاد و غیرضروری به شهرداری  مخالف هستم گفت: ساختمان شهرداری رشت در خیابان سعدی دارای ساختار اداری بوده و نیازی به انجام هزینه‌های هنگفت به‌منظور بازسازی و غیره ندارد و اعضای شورا می‌توانند از همان فضای موجود به‌منظور انجام ملاقات مردمی و دیگر امور استفاده کنند.

رسولی با تأکید بر اینکه شورای پنجم رشت همواره با عقلانیت در مباحث مختلف عمل کرده است تصریح کرد: بنده طی نامه‌ای این مباحث را مطرح کرده و امیدوارم با همراهی و موافقت دیگر اعضای شورا از تحمیل هرگونه هزینه اضافه به شهرداری رشت جلوگیری شده و یقیناً اعضای شورا با انجام هزینه کمتری می‌توانند در مکان دیگری مستقر و نسبت به خدمات‌دهی به شهروندان و رفع مشکلات تلاش کنند.