رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March
در دیدار مسعود نصرتی با فرزندان شهدا مطرح شد؛

تاکید شهردار رشت بر لزوم استفاده از ظرفیت های فرزندان شهدا در شهرداری

حرف تازه – دکتر نصرتی در نشست با فرزندان شهید شاغل در شهرداری بر ضرورت استفاده از ظرفیت های این قشر تاکید کرد. شهردار این کلانشهر در نشست با فرزندان شهید شاغل در مجموعه شهرداری که به مناسبت آیین نکوداشت روز بزرگداشت شهدا در تالار گفتگوی شهرداری رشت برگزار شد با اظهار خرسندی از میزبانی ۱۰۴ فرزند […]

حرف تازه – دکتر نصرتی در نشست با فرزندان شهید شاغل در شهرداری بر ضرورت استفاده از ظرفیت های این قشر تاکید کرد.

شهردار این کلانشهر در نشست با فرزندان شهید شاغل در مجموعه شهرداری که به مناسبت آیین نکوداشت روز بزرگداشت شهدا در تالار گفتگوی شهرداری رشت برگزار شد با اظهار خرسندی از میزبانی ۱۰۴ فرزند شهید و یک پدر شهید مدافع حرم و با اشاره به نامگذاری روزهای پایانی سال به نام روز شهدا اظهار کرد: باید هر سال به خود یاد آوری کنیم که گذشتگان چه کرده اند و ما امروز وظیفه مدار چه مواردی هستیم.

برای استفاده از ظرفیت فرزندان شهدا رودربایستی ها کنار گذاشته شوند

مسعود نصرتی با بیان اینکه امروز باید برای برنامه ها و اهداف آینده میثاق بسته شود گفت: شهدای معظم مدافع حرم به ما آموختند که مسیر شهادت بسته نیست.

 

وی با اشاره به جنگ نرم، وظیفه کنونی را دشوار تر از زمانی که دشمن مشخص بود دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به گرفتاری های فراوان اقتصادی، جنگ نرم ‌بسیار پیچیده است و بر این اساس وظیفه خانواده های شهدا در سطوح مختلف جامعه پر رنگ تر و دشوار تر خواهد بود.

شهردار رشت بر لزوم امتیاز دهی به برخی عملکردها از جانب خود افراد تاکید و تصریح کرد: باید میزان مقاومت در برابر ناملایمات توسط افراد سنجیده شود.

نصرتی با بیان اینکه مدارا کردن ها وضعیت شهرها و دستگاه ها را به چالش کشیده است گفت: باید ببینیم در مقابل حرف هایی که باید می زدیم و نزدیم ‌چه میزان جسارت داشته ایم.

شهردار رشت، ادبیات سازنده آمیخته با اخلاق و فهم را بسیار ارزشمند خواند و یاد آور شد: انتظار این است که در ناملایمات با جسارت ورود کرده و جلوی آنها را بگیریم.

 

نصرتی جایگاه رشت را واقعی و مناسب ندانست و بر لزوم تکرار چنین جلساتی تاکید کرد.

وی همچنین گفت: به دلیل مشغله های فراوان در شهرداری رشت تاکنون تنها ۲ بار با فرزندان شاهد نشست برگزار شده است.

نصرتی از استفاده از ظرفیت فرزندان شاهد حاضر در جلسه در سال آینده خبر داد و بیان داشت: به این موضوع اعتقادی راسخ داشته و از هرگونه سخن فانتزی در این مورد پرهیز می کنم.

شهردار رشت همچنین گفت: تعویض پست فرزندان شهدایی که در آتش نشانی مشغول به خدمت رسانی هستند مستلزم برنامه ریزی بوده و از آنجایی که شغل این افراد اداری نیست باید با دقت و برنامه ریزی صحیح برای آنان در آتش نشانی جایگزین تهیه شود.

نصرتی تاکید کرد: در بررسی لایحه رفاهیات در صحن شورا باید اقدامات لازم در دستور کار قرار بگیرد و خوشبختانه شورای پنجم نیز حامی این موضوعات و پیشبرد اهداف شهدا هستند.

 

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت های فرزندان شهدا در شهرداری تاکید کرد و گفت: برای این‌ مهم باید رودربایستی ها کنار گذاشته شوند.

شهردار رشت با بیان اینکه در این زمینه اقدامات خوبی فراهم شده است افزود: با کمک هم شرایط توسعه هموار شده و به دست توانمند فرزندان شهدا، رشت به جایگاه خود خواهد رسید.

 

اگر افرادی با کم لطفی از سمت خود برکنار شده اند به جایگاه اصلی خود باز خواهند گشت

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای پنجم کلانشهر رشت نیز در این آیین نکوداشت اظهار کرد: عزل و نصب ها در شهرداری به ویژه در مورد فرزندان شهدا باید براساس شایسته سالاری انجام شود.

محمد حسن عاقل منش ادامه داد: اگر افرادی به دلیل کم لطفی و غرض ورزی برخی از مدیران، از پست های خود برکنار و یا جا به جا شدند بدون شک به جایگاه اصلی خود باز خواهند گشت.

 

وی تاکید کرد: شهردار باید لایحه مربوط به ایثارگران را در اسرع وقت به شورا ارائه کند.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت، شهردار را پدر معنوی فرزندان شهدای کارمند در شهرداری خواند و خطاب به وی خاطر نشان کرد: رزومه و تخصص این افراد باید به شکل بانک اطلاعاتی در اختیار شهردار باشد تا متناسب با شان این افراد، جایگاه آنان تعبیه شود.

فرزندان شهدا صاحبان انقلابند

احمد رمضانپور نرگسی، دیگر عضو شورای شهر نیز فرزندان شهدا را صاحبان انقلاب خواند و اظهار کرد: بسیاری از دشمنان‌کوردل، خانواده های شهدا و عقایدشان را مخل آسایش می دانند در حالیکه این کور دلان و منافقان باید بدانند که این خانواده ها با صبوری ها و پایمردی ها نشان دادند که به هیچ وجه مخل آسایش نبوده و از وجود خود برای آزادی و عزت وطن مایه گذاشتند.

وی که خود برادر دو شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس است تاکید کرد: فرزندان شهدا لایق این هستند که تمام مسئولیت های سیاسی، اجتماعی و امنیتی استان را بر عهده بگیرند.

درخواست موافقت شورا با اعطای هدیه ای به فرزندان شهدا از سوی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نیز علت اصلی برگزاری جلسه ای با فرزندان شهدا در شهرداری را شنیدن دغدغه های این افراد اعلام و اظهار کرد: قرار براین است که خروجی های مناسبی از این جلسه حاصل شود.

فاطمه قدیمی حرفه از حضور امیر ترومیده، یاسر صفاکار و محمد محبتی در جایگاه های مدیریتی به عنوان برخی از فرزندان شاهد در شهرداری رشت نام برد و از تلاش های حامد عبدالهی نیز به عنوان تنها فرزند شهید عضو شورای شهر و تلاش های وی برای حل مشکلات فرزندان شهید شهرداری قدردانی کرد.

وی با اشاره به وجود ۳۴ دختر فرزند شهید شاغل در شهرداری رشت گفت: پیشنهاد می شود برای اعطای هدیه ای از طرف حوزه مدیریت اداره اطلاع رسانی و امور بین الملل رشت برای این گرانقدران ازطرف شورا موافقت شود.

درخواست بازبینی دستورالعمل خدمات رسانی به فرزندان شهدا

در این جلسه همچنین مدیر حقوقی شهرداری رشت به عنوان یکی از فرزندان شاهد شاغل در شهرداری رشت گفت: هرچند مقدمات خوبی برای حل مشکلات فرزندان شاهد فراهم شده است اما اگر قرار باشد این دور هم‌نشینی ها در حد دید و بازدید ها خلاصه شود بی تردید چاره ساز نخواهد بود.

یاسر صفاکار با بیان اینکه شهرهایی همچون تهران، شیراز، قم و اصفهان به صورت ملموس و تاثیرگذار، از دستورالعمل خدمات رسانی بهتر به خانواده های شهدا و ایثارگران استفاده می کنند؛ خواستار تصویب و اصلاح این دستورالعمل در صحن شورای رشت شد.

وی گفت: هزینه سالانه این دستورالعمل در رشت حدود ۳۰۰ میلیون تومان است که این مبلغ برای یکسال بسیار ناچیز بوده و با چالش هایی نیز همراه است.

 

مدیر حقوقی شهرداری رشت تاکید کرد: این دستورالعمل در قالب خدمات ایثارگران است که دیگر نباید به صورت پراکنده اتفاق بیفتد بلکه باید مشمول تمام ایثارگران شود.

صفاکار، اقدامات فرهنگی، سهمیه های استخدامی، خدمات مشاوره ای، تشکیل بانک اطلاعاتی ایثارگران در سرای محلات، استفاده خانواده ها از امکانات رفاهی و ورزشی را از موارد تهیه شده در این دستورالمل برشمرد.

 

درخواست تغییر پست ۱۲ فرزند شهید مامور آتش نشانی

محمد محبتی یکی دیگر از فرزندان شاهد و شاغل در حوزه سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری رشت نیز با اشاره به حضور اعضای شورا در بحبوحه انتخابات در منازل خانواده شهدا گفت: این افراد پس از انتصاب نیز بر مزار شهدا حاضر می شوند.

وی افزود: این اقدامات هرچند دلگرمی هایی ایجاد می کند اما فرزندان شهدا علی رغم اینکه خواسته های زیادی ندارند از آنجایی که یادگاران شهدای انقلاب هستند خواهان توجه بیشتری اند.

محبتی با اشاره به نگاه ویژه شهردار رشت به استخدام فرزندان شهدا تغییر پست دوازده فرزند شهید که به عنوان مامور آتش نشانی در شهرداری رشت مشغول هستند را از شهردار این کلانشهر خواستار شد.

محمد محبتی همچنین پیشنهاد کرد: بهتر می شود که به این افراد که تعداد محدودی نیز هستند هدیه سال نو تعلق بگیرد.

این فرزند شهید خطاب به شهردار رشت گفت: فرزندانی که سابقه و تجربه مناسب داشته و راه رشد و ترقی در آینده دارند باید با هدایت پدرانه شهردار به جلو هدایت شوند.

 
 

تاکید بر استفاده از ظرفیت های فرزندان شهدا و بانوان

مشاور سابق امور بانوان شهرداری رشت نیز ضمن قدردانی از نحوه مدیریت جدید شهرداری رشت با بیان اینکه شانیت فرزندان شهدا در مقاطعی نادیده گرفته شده است اظهار کرد: درگذشته از مدیران زن در شهرداری استفاده می شد اما امروز کسی نیست از وضعیت فرزندان شاهد چیزی بپرسد.

فلک دوست با اشاره به ظرفیت بانوان در اداره پست های مدیریتی خواستار حضور بیشتر آنها در مسئولیت های مدیریتی شد.

وی تاکید کرد: شهردار باید رزومه این فرزندان شاهد را شخصا دریافت و مطالعه کند.

فلک دوست افزود: این فرزندان انتظار پست عجیب و غریبی ندارند و به زور کسی نیز نمی خواهند به جایی برسند.

این فرزند شهید تاکید کرد: باید به بانوان شهرداری فرزند شهید نگاه ویژه ای شود.

فلک دوست خطاب به شهردار رشت وی را پدر معنوی خواند و سخنان خود را درد دل پدر و فرزندی عنوان کرد.

  

در این جلسه علاوه بر مسعود نصرتی شهردار رشت، سید امیر حسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر، محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر، فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست، محمدحسن علیپور عضو هیئت رئیسه و احمد رمضانپور نرگسی دیگر عضو شورای اسلامی شهر رشت، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل و علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

در پایان‌ این مراسم توسط شهردار و اعضای شورای شهر از فرزندان شهدای شاغل در شهرداری رشت تجلیل به عمل آمد‌.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار