رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه – رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت عصر دیروز دقایقی به گفتگو با خبرنگار حرف تازه نشست که خلاصه ای از این گفتگو را در ادامه مشاهده می کنید: طرح تشکیل کمیته های تخصصی در کمیسیون فرهنگی محمدحسن عاقل منش با بیان اینکه برای تحقق افق ۱۴۰۰ رشت نیاز به ابزارهایی داریم افزود: […]

حرف تازه – رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت عصر دیروز دقایقی به گفتگو با خبرنگار حرف تازه نشست که خلاصه ای از این گفتگو را در ادامه مشاهده می کنید:

طرح تشکیل کمیته های تخصصی در کمیسیون فرهنگی

محمدحسن عاقل منش با بیان اینکه برای تحقق افق ۱۴۰۰ رشت نیاز به ابزارهایی داریم افزود: طرحی جهت تشکیل کمیته های تخصصی در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهررشت ارائه شده است که با همفکری با همکاران تا هفته آینده به سرانجام خواهد رسید. در طرح اولیه ۶ کمیته برای این کمیسیون در نظرگرفته شده است که شامل هنری، آموزشی اجتماعی، ورزش و جوانان، مذهبی، میراث فرهنگی و بانوان است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه خروجی جلسات این کمیته ها در کمیسیون ارائه خواهد شد افزود: در مواردی نیز کمیسیون فرهنگی موضوعاتی را جهت بررسی بیشتر به این کمیته ها ارجاع خواهد داد. هدف از راه اندازی این کمیته ها تصمیمات تخصصی تر است و با توجه به اینکه در زمان محدود جلسات کمیسیون ها امکان بررسی همه جوانب طرح های پیشنهادی وجود ندارد این کمیته ها می تواند کمک قابل توجهی به تصمیمات کمیسیون داشته باشد.

ضرورت پیوست فرهنگی پروژه ها

محمدحسن عاقل منش همچنین در بخش دیگری از این گفتگو بر ضرورت پیوست فرهنگی در تمامی پروژه ها تاکید کرد و گفت: در شورای سوم مصوبه ای در این خصوص داشتیم و امروز نیز پیگیر این خواسته و حق شورا خواهیم بود.

موازی کاری در شهرداری و عدم تشکیل جلسات ستادی

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت به عدم تشکیل جلسات ستادی شهرداری رشت اشاره و اظهار داشت: شاهد موازی کاری هایی در عملکرد زیر مجموعه های شهرداری رشت هستیم و تشکیل ستادی برای برگزاری مناسبت ها ضروری به نظر می رسد.

تالاب ها و راه ابریشم زمینه همکاری مشترک رشت و بندرانزلی

محمد حسن عاقل منش در خصوص زمینه های همکاری مشترک رشت با سایر شهرستان های گیلان از جمله انزلی گفت: باید از تجربیات دیگر شهرها استفاده کنیم تا به توفیق بیشتر دست یابیم. به عنوان مثال در بحث تالاب و راه ابریشم زمینه های همکاری مشترک رشت با بندرانزلی وجود دارد و اگر قصد داریم فعالیت های منسجمی در استان انجام دهیم باید شاهد هم افزایی شهرستان های استان باشیم.

دیدار رئیس شورا با معاون رئیس جمهور در امور بانوان نشان می دهد که شورا قصد دارد به سمت ارتباطات ملی برود/ پارلمان محلی باید با پارلمان ملی رابطه خوبی داشته باشد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شورای پنجم به سمت تعامل بیشتر با نمایندگان مجلس یا مدیران ملی خواهد رفت یا همانند دوره قبل در اکثر موارد نهایتا با مدیران استانی تعامل خواهد داشت، گفت: نوع انتخاب مردم نشان می دهد که افزایش ارتباطات در سطح ملی را می خواهند. پارلمان محلی باید با پارلمان ملی ارتباط خوبی داشته باشد و با مجمع نمایندگان در تعامل باشد. دیدار روز گذشته رئیس شورا با معاون رئیس جمهور در امور بانوان و سایر مدیران ملی نشان دهنده این است که قصد داریم در این مسیر گام برداریم تا عمران و آبادانی و توسعه سرعت بیشتری داشته باشد و امیدواریم در آینده الگویی برای شوراهای بعد باشیم.

ضرورت برنامه زمان بندی شده برای رفع مشکل سراوان

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در خصوص مشکلات زیست محیطی رشت و بحث زباله های سراوان نیز گفت: مگر می شود سالیان سال زندگی مردم را با زباله های سراوان به مخاطره بیندازیم و برنامه زمان بندی شده ای برای رفع آن نداشته باشیم؟ این مشکل تا زمانیکه عزم جدی در مسئولین وجود نداشته باشد رفع نمی شود. به جز موضوع اجماع مسئولین، بحث ملی شدن برخی مطالبات هم باید در نظر گرفته شود. از دولت هشتم قرار است اعتبار زباله سوز گیلان به دلیل حساسیت موضوع تامین شود. اما بعد از سالها هنوز بحث زمین مطرح می شود! در قالب BOT با شرکت چینی قرارداد امضا می شود و قراربر ۴۰ درصد مشارکت می شود. اما همان ۶۰ درصد ۱۲۰ میلیارد تومان هم برای ما رقم کمی نیست. 

حمایت از تولیدات داخلی استان جهت رونق کسب و کار و کاهش مشکل اشتغال در گیلان

محمد حسن عاقل منش در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل استفاده از مصالح و تولیدات سایر استان ها در گیلان با توجه به مشکل بیکاری جوانان استان، تصریح کرد: در دیداری که اخیرا با یکی از اصناف داشتیم این خواسته عمومی را که باید از تولیدات بومی استفاده شود مشاهده کردیم. اینعزم باید تقویت شود که ما در هر زمینه ای تولیدات استان گیلان را در اولویت داشته باشیم. با این اتفاق و رونق کسب و کار تولیدی های داخل استان مشکل اشتغال جوانان نیز تا حدی رفع خواهد شد. 

وی افزود: به عنوان مثال امروز شاهدیم چاپخانه هایی با بیش از نیم قرن سابقه در استان وجود دارند اما کارهای چاپ در مواردی به خارج از استان فرستاده شده است.

عاقل منش در پایان خواستار همدلی بیشتر مسئولین و به خصوص نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر رشت به منظور تحقق اهداف و برنامه های توسعه ای رشت شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار