رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January
یادداشتی از سید امیر اردوان میرحیدری؛

به کجا چنین شتابان ،جناب فرماندار؟

جناب مهندس امیر جانبازی نماینده ی عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان لاهیجان سلام علیکم احتراما از آن جایی که شهرستان لاهیجان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر نقش بسزا و حائز اهمیتی در حمایت از اهداف و برنامه ها و شعائر سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر حسن روحانی […]

جناب مهندس امیر جانبازی
نماینده ی عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان لاهیجان

سلام علیکم

احتراما از آن جایی که شهرستان لاهیجان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر نقش بسزا و حائز اهمیتی در حمایت از اهداف و برنامه ها و شعائر سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر حسن روحانی ایفا نموده و این حمایت ها در ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری ، با رای بیش از ۸۰ درصدی مردم این شهرستان به ثمر رسیده و تبلور عینی یافته ، در صورتی می تواند عملا محقق گردد که شیرینی آن پیروزی مقتدرانه و با شکوه به کام شان به تلخی نگراید و لازمه ی این مهم نیز ،انتخاب مدیران مسئولی است ملزم و معتقد به اهداف و برنامه های دولت محترم و دارای روحیه عدم عنادورزی و قبول سیاست های کلی آن که در این خصوص باید همواره خود را مکلف و موظف به پیشبرد اهداف عالیه دانسته باشند.
با توجه به عرایض فوق الذکر ، و انتظارات مردمی که علی رغم تمامی موانع و مشکلات ، چشم امید شان به تدبیر دولت و دولتمردان منتخب خویش است انتظار می رود فرمانداران محترم ، از کلیه نیرو های تحصیل کرده و با تجربه ، بالاخص ، همفکر و همسو با جریان حامی دولت ، استفاده نموده و دست یاری به سوی همانانی که بار ها و بارها با حمایت های مکرر ، دستان شان را به گرمی فشرده ، دراز نمایند.
حالیه سوالی که در ذهن اکثریت حامیان دولت شکل گرفته این است که آیا انتخاب سرپرست موقت مرکز بهداشت شهرستان لاهیجان ، تمامی شاخصه های لازم را برای تصدی این سمت دارا بوده؟ و اگر چنین است چرا و به چه دلیل لبخند رضایت بر چهره ی هیچکدام از حامیان بالقوه ی جریان حامی دولت در شهرستان لاهیجان نقش نبسته و بلکه تلخی این خبر، شیرینی انتصاب حضرتعالی را در کام شان تلخ نموده است؟
یعنی به نام این جوانان و به کام پایداری؟
جناب فرماندار در شرایطی که بسیاری از نخبگان ، متخصصان ، و افرادی که نه تنها شرایط لازم برای تصدی چنین سمت هایی را دارا می باشند که خط فکری شان نیز همسو با جریان موافق دولت است ، چگونه می توان به واسطه ی شیطنت های برخی ، سرمایه های مان را خانه نشین نموده و اولویت را برای کسانی در نظر گرفته که هیچ گونه سنخیتی با آرمان ها و اهداف مشترک مان نداشته و ندارند؟

جناب امیرجانبازی
فرماندار محترم شهرستان لاهیجان
این رخ داد در زمانی که اکنون بیش از یک هفته از مراسم معارفه ی جنابعالی و تصدی سمت فرمانداری تان در شهرستان لاهیجان با حضور استاندار معزز گیلان جناب دکتر سالاری نگذشته است ، چه معنایی می تواند داشته باشد؟
انتظار می رود جنابعالی به عنوان کسی که اعتماد و اطمینان خاطر ایشان را در راستای تامین منافع دولت حال حاضر ، برای پیگیری منجر به حصول نتیجه ی مطالبات مردمی جلب نموده ، از وقوع چنین اقداماتی جلوگیری بعمل آورده و هر چه سریعتر خطر نفوذ پایداریون، و تسخیر فرمانداری شهرستان لاهیجان و ادارات تابع دولتی را مرتفع نمایید.
از آنجایی که شاید جناب تان با فضای سیاسی شهرستان لاهیجان آشنایی کافی نداشته ، من باب کلام معصوم علیهما سلام که فرموده است
” لا واعِظَ أبلَغُ مِن النُّصحِ “؛
(هیچ واعـظـى مـؤثرتر از نصیحت نیست)، بر خود لازم دیدم ، پیش از ورود احزاب اصلاح طلب و اعتدال گرا برای واکنش به این انتصاب و پیشگیری از اقدامات مشابه توسط مسئولین امر ، یادآوری لازم را به همراه همیشگی مان ، ارائه نموده باشم
امید که در اسرع وقت ، اقدامات مقتضی برای برخود با این مسئله صورت پذیرد که نیازی به واکنش های متعدد آتی نباشد.

موفق و سربلند باشید

سید امیر اردوان میرحیدری
مسئول کمیته وکلای جوان ستاد جوانان دکتر حسن روحانی-استان گیلان

حرف تازه : انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار