رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
جلال الدین محمد شکریه نایب رییس اتاق اصناف کشور:

به قانون تمکین می کنم/ در اتاق اصناف برنامه هایی برای اقتصاد کشور داریم

حرف تازه – جلال الدین محمد شکریه ضمن تقدیر از اعضای شورای شهر رشت در پذیرفتن استعفای وی از عضویت در پارلمان محلی رشت اظهار کرد: بنده نماینده ۳میلیون واحد صنفی و نماینده ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اشتغال در کشور بودم و وقتی از بنده خواسته شد به عنوان نماینده بخش خصوصی و […]

حرف تازه – جلال الدین محمد شکریه ضمن تقدیر از اعضای شورای شهر رشت در پذیرفتن استعفای وی از عضویت در پارلمان محلی رشت اظهار کرد: بنده نماینده ۳میلیون واحد صنفی و نماینده ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اشتغال در کشور بودم و وقتی از بنده خواسته شد به عنوان نماینده بخش خصوصی و اصناف وارد شورای شهر رشت شوم، وارد این عرصه شدم.
عضو اسبق شورا، ضمن تقدیر از نمایندگان اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اصناف در حمایت وی برای ورود به شورای شهر رشت، اظهار کرد: این استعفای من به جهت استفساریه جدید و مصوبه جدید در مجلس صورت می گیرد. اگر چه بنده در انتخاب سخت و دشواری قرار گرفتم، ولی شرایط به نحوی شد که چاره ای در انتخاب نبود زیرا ۲۰۲ نفر از نمایندگانی که از اصناف وضعیت مشابه بنده را داشتند، نگاهشان به انتخاب بنده بود.
شکریه افزود: در زمان ثبت نام برای نمایندگی در شورای شهر، اشکال همزمانی برای حضور در شورا و اصناف نبود و در دو ماه بعد این ممنوعیت اعلام شد و در نهایت کار به استفساریه رسید و مجلس هم دچار تشکیک بود و لیکن با توجه به مصوبه جدید مجلس در این زمینه، به قانون تمکین می کنم اگر چه فراغ از نگاه حقوقی، قانون عطف بما سبق شد.
وی به خدمت ۳۰ساله خود در اتاق اصناف اشاره نمود و تصریح کرد: بنده به عنوان نایب رئیس اتاق اصناف کشور باید جوابگوی خیل عظیم دوستان می بودم. اگرچه انتخاب سختی بود ولی شرایط دشوار اقتصادی کشور از یک سو و طرح هایی که در اتاق اصناف در دست اجرا داریم، موجب شد از ماندن در شورای شهر و اتاق اصناف، یکی را انتخاب کنم.
وی ضمن تقدیر از همشهریانی که به وی رای اعتماد دادند، از این استعفا ابراز ناخرسندی کرد و افزود: اگرچه بارها مورد هجمه قرار گرفتم، ولی سکوت اختیار کردم و می دانستم قدم در راه سختی گذاشته ام ولی خداوند مرا به سمت و سویی هدایت خواهد کرد که باید در آن قرار بگیرم.
روابط عمومی و امور بین الملل شورا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار