رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

حرف تازه – مازیار خداجو گفت: ششمین جشنواره بهار نارنج‌ در روز جمعه چهاردهم اردیبهشت ماه امسال در کومله برگزار می شود. ششمین دوره جشنواره بهار نارنج در شهر کومله شهرستان لنگرود برگزار می‌شود. دکتر مازیار خداجو بخشدار کومله درخصوص این جشنواره گفت: جشنواره بهار نارنج چندسالی است که در شهرستان لنگرود برگزار میشود و […]

حرف تازه – مازیار خداجو گفت: ششمین جشنواره بهار نارنج‌ در روز جمعه چهاردهم اردیبهشت ماه امسال در کومله برگزار می شود.

ششمین دوره جشنواره بهار نارنج در شهر کومله شهرستان لنگرود برگزار می‌شود.

دکتر مازیار خداجو بخشدار کومله درخصوص این جشنواره گفت: جشنواره بهار نارنج چندسالی است که در شهرستان لنگرود برگزار میشود و برای دومین سال پیاپی با حمایت فرماندار و نماینده شهرستان آن را در کومله برگزار خواهیم کرد. جا دارد از تلاش و همت تمام کسانی که در چند سال اخیر برای زنده نگه داشتن این آیین زیبا تلاش نمودند علی الخصوص شهرداران و شورای اسلامی ادوار لنگرود و کومله و سازمانهای پیشتیبان تشکر کنم.

وی درباره مکان برگزاری ششمین دوره جشنواره بهار نارنج اظهار کرد: فکر کنم همه ما قبول داشته باشیم که برگزاری این جشنواره در کومله و روستاهای اطراف آن جذابیت و زیبایی زیادی خواهد داشت. مرکز اصلی باغهای مرکبات در شهرستان لنگرود روستاهای پرشکوه، ملاط ،حاجی سرا، لیسه رود و کولاک محله بخش کومله است و در سال گذشته نیز به همین مناسبت المان بهار نارنج را طراحی کرده و در روستای پرشکوه نصب نمودیم.

‎خداجو در ادامه خاطرنشان کرد: از تمام ادارات و نهادهایی که در زمینه فرهنگی، اجتماعی و گردشگری فعالیت می‌کنند دعوت بعمل می آوریم در این جشنواره مشارکت کنند. مسلما نهادهایی نظیر شهرداری، دهیاری های بخش، میراث فرهنگی و گردشگری، ارشاد اسلامی، ورزش وجوانان، جهادکشاورزی و…نقش پررنگتری می‌توانند داشته باشند.

بخشدار کومله درخصوص اهداف از برگزاری این جشنواره اظهار داشت:این جشنواره اهداف مختلفی نظیر معرفی خواص دارویی و درمانی بهارنارنج و چگونگی استفاده از آن را مد نظر دارد و در کنار آن پاسداشت و احیای سنن و آیین قدیمی منطقه و ایجاد فضای شاد و تفریحی را دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در این دوره جشنواره برنامه هایی نظیر لافند بازی و طناب کشی، اجرای موسیقی سنتی و نقاشی کودکان، برنامه های طنز، مسابقه مفرح و ارائه محصولات مختلف بومی و محلی اجرا می‌گردد.

خداجو یادآور شد: خوشبختانه امسال با کمک همشهریان توانستیم فضای بزرگ باغ کارخانه چای شهدای کومله را برای جشنواره برنامه ریزی کنیم که جا دارد از هیات مدیره و مدیرعامل کارخانه صمیمانه تشکر کنم. بنابراین مکان جشنواره امسال دارای باغهای چای و مرکبات است و با هماهنگی های انجام شده شهروندان میتوانند از فضای آن بهره مند شوند.

بخشدار کومله در رابطه با زمان برگزاری این جشنواره اظهار کرد: ششمین جشنواره بهار نارنج‌ در روز جمعه چهاردهم اردیبهشت ماه امسال در کومله برگزار می شود.

وی در پایان گفت: جا دارد از حمایتهای مهندس لاهوتی نماینده پرتلاش و مهندس جوادپور فرماندار محترم لنگرود تشکر کنم که با حمایتهای خود باعث شدند بار دیگر این جشنواره در کومله برگزار شود. مسلما میزبانی از هزاران شهروند و گردشگر در این جشنواره کار دشواری است لذا درآخر از تمام نهادها، سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوص تقاضا دارم با مشارکت خود در این جشنواره سبب هرچه زیباتر برگزار شدن مراسم و زمینه وحدت و معرفی بخش و شهر زیبایمان گردند.

دیارمیرزا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار