حامد عبدالهی رئیس شورای اسلامی استان گیلان و فرزند شهید، در مراسم تجلیل از فرزندان معزز شهید شاغل در شهرداری رشت به مشقت های پیش روی فرزندان شاهد اشاره کرد و گفت: فرزندان و خانواده های شهدا شرایط سخت و دشواری را سپری کردند که نمی توان در هیچ کتابی آن را نوشت.

حرف تازه – حامد عبدالهی رئیس شورای اسلامی استان گیلان و فرزند شهید، در مراسم تجلیل از فرزندان معزز شهید شاغل در شهرداری رشت به مشقت های پیش روی فرزندان شاهد اشاره کرد و گفت: فرزندان و خانواده های شهدا شرایط سخت و دشواری را سپری کردند که نمی توان در هیچ کتابی آن را نوشت.

وی با اشاره به جایگاه رفیع شهدا و مقام والا شهادت، اذعان داشت: مقام والای شهادت نصیب هرکسی نمی شود و رسیدن به این جایگاه لیاقت می خواهد.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی رشت با اشاره به اینکه نیازهای فرزندان شهدا در سنین مختلف متفاوت بوده است گفت: باید از ظرفیت فرزندان شهدا بیش از گذشته استفاده شود و متاسفانه در برخی موارد شرایط برای خانواده های شهدا و ایثارگران فراهم نمی شود.
وی ادامه داد: از دستگاه های اجرایی تقاضا دارم شرایط را برای ارتقا و پیشرفت فرزندان شهدا فراهم کنند.
عبدالهی تاکید کرد: اگر اتفاق و شرایط سخت در کشور رقم بخورد، قطعا این فرزندان شهدا سینه سپر کرده و جان خود را فدای نظام و انقلاب خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه برخی افراد با ظاهری فریبنده به دنبال ایجاد شکاف و مرزبندی در بین فرزندان شهدا هستند، گفت: فرزندان شهدا نیازی به اصلاح طلب و اصولگرا بودن و حمایت دو طیف ندارند. الگوی فرزندان شهدا پدران آن ها است و فرزندان شهدا مسیر و هدف پدرانشان که همان مسیر ولایت و انقلاب است را طی می کنند.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی رشت با بیان اینکه فرزندان شهدا از قابل اعتماد ترین افراد هستند خاطر نشان کرد: امیدواریم در دوران شورای پنجم کارنامه موفقی در حوزه ایثار و شهادت از خود باقی بگذاریم.