امام‌جمعه رشت با تأکید بر اینکه برخورد قاطع دستگاه قضا با اخلالگران اقتصادی امید در مردم ایجاد کرد گفت: امیدواریم این برخورد فقط آغاز کار نباشد چراکه مردم ما با این نوع برخوردهای قاطعانه همیشه حامی قوه قضاییه هستند.

حرف تازه – آیت‌الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت در مصلای این شهر با گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج اظهار کرد: بسیجیان باید با همه توان  به تقویت آنچه رهبری و امام راحل  برای بسیج امت اسلامی سفارش می‌کنند به مرحله عمل درآورند.

وی با برشمردن ویژگی‌های بسیجیان در نظام اسلامی افزود: ایمان، اخلاص، پیشرو بودن درصحنه‌های سیاسی و اجتماعی، پیش‌قدم بودن، دغدغه‌مند بودن، دشمن‌شناس، مسؤولیت پذیر و مطیع امر ولایت بودن از ویژگی‌های  بسیجیان جان‌برکف امت اسلامی است.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه حادثه رخداده در رژیم صهیونیستی مایه شادی دل مسلمانان و ملت‌های آزاده جهان شده است بیان کرد: تحریم‌هایی که آمریکایی‌ها می‌خواستند به‌وسیله آن  بدنه نظام اسلامی ایران را متزلزل کنند باعث یأس آن‌ها و امید در دل مردم ایران اسلامی شده است.

فلاحتی با اذعان به اینکه در روزهای اخیر شاهد ثبات نسبی در بازار هستیم بیان کرد:  توقع داریم این ثبات پایدار شود و زندگی اقتصادی مردم به حالت عادی برگردد که تحقق این مهم  نیاز به تلاش مجدانه مسئولان محترم دارد.

وی با اشاره به تصمیم ترامپ در تشدید تحریم‌های ایران برای ضربه زدن به ملت تصریح کرد: به حول قوه الهی شاهد این هستیم که  نه‌تنها  تهدیدهای استعمارگران پایدار نماند بلکه با توجه به اینکه روابط اقتصادی ایران با کشورها در حال باز شدن است، نقشه ضربه زدن به ایران نقش بر آب‌شده و ایران امیدوار به راه خود ادامه می‌دهد.

امام‌جمعه رشت با اذعان به اینکه نقشه راه استعمارگران در حال  مفتضح شدن است بیان کرد: اقتدار ایران در مقابل نقشه‌های شوم دشمنان در سایه استقامتی است که با هدایت رهبر معظم نظام تحقق یافت.  

وی با قدردانی از قوه قضاییه مبنی بر برخورد قاطعانه با اخلال‌گران اقتصادی گفت: برخورد قاطعانه قوه قضاییه  بذر امید را در دل جامعه پاشید که امیدواریم این برخورد فقط  آغاز کار نباشد چراکه مردم ما با این نوع برخوردهای قاطعانه همیشه حامی قوه قضاییه هستند.

فلاحتی افزود: دستگاه قضا با اعدام اخلال‌گران اقتصادی باعث شد که  فروکشی در بازار ارز دیده شود ازاین‌رو، اگر قوه قضائیه با قاطعیت برخورد کند امید در مردم ایجاد می‌شود و ثبات به  بازار برمی‌گردد.

امام‌جمعه رشت با اشاره به شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز امامت بقیه‌الله اعظم تصریح کرد: ما مسلمانان و پیروان امام زمان (عج) امتحان سختی را پس می‌دهیم چراکه ما مأموریم در دوران غیبت خود را ساخته و پایبند به فتاوای فقهای دین باشیم بنابراین ما موظفیم، اگر حکومت اسلامی به‌مثابه نظام اسلامی شکل گرفت همه از رهبری آن اطاعت کنند.

وی با اشاره به اینکه رهبری خط قرمز همه ما در جامعه اسلامی است افزود: اگرچه سلایق  مختلف در کشور  محترم است اما آخرین کلام باید توسط رهبری در جامعه اسلامی گفته شود چراکه ما مسؤولیت ایجاد حکومت اسلامی و فراهم آوردن زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) را بر عهده داریم.

فلاحتی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی علیه  جمهوری اسلامی ایران گفت: شرایط تحریم نباید باعث رها کردن نظام اسلامی شود  که به حول قوه الهی مردم در برابر تحریم‌ها به‌خوبی عمل کرده و نقشه دشمن را نقش بر آب کردند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه علمای سنی و شیعه منادی وحدت، اهدافی چون زندگی در کنار هم با استفاده از مشترکات دینی در مقابل زورگویان را در نظر دارند افزود: منادیان وحدت در تلاش‌اند تا با مشترکات دینی  مانع تکه‌تکه شدن جوامع اسلامی در مقابل  استعمارگران شوند که متأسفانه با نقشه‌های شوم دشمن شاهد جدایی و تفرقه میان این دو مذهب هستیم.

امام‌جمعه رشت با اشاره به جایگاه خانواده در اسلام بیان کرد: خانه و خانواده مهم‌ترین رکن جامعه بوده و ازآنجاکه بنای اسلام تربیت انسان است، تربیت انسان نیز از خانواده شکل می‌گیرد که این شکل‌گیری شخصیت، اهمیت خانواده را دوچندان می‌کند.

وی با بیان اینکه خانه و خانواده می‌تواند انسان را  به سعادت برساند گفت: خیلی از هنجارشکنی‌هایی که در جامعه دیده می‌شود زیربنایی در خانه، خانواده و روزی حلال دارد.

فلاحتی با اشاره به اینکه مرد و زن مسلمان قبل از فرزنددار شدن باید از نگاه دینی به تغذیه خود توجه کنند افزود: بحث تغذیه در بخش  معنوی آن یعنی خوردن مال حلال است که تأکید دین نیز به مسئله رزق حلال و طیب است.

وی با تأکید بر روزی و لقمه حلال در مراحل رشد و تکامل بشر تصریح کرد: انسان برای دقت در رزق حلال باید  به‌مثابه  انسانی که در آزمایشگاه با میکروسکوپ به بلاها توجه می‌کند دقت کند چراکه اولین ظهور و بروز  روزی حرام،  در نسل، فرزندان و ذریه است.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه بر مبنای آیات و روایات  مال حرام در نگاه ابتدایی رشد به همراه دارد اما برکت حقیقی را از زندگی می‌زداید بیان کرد: برکت حقیقی، به معنای  برکت ظاهری نیست بلکه کنه و عمق زندگی بشر را درگیر کرده و نمود خود را در فرزندان و نسل او نشان می‌دهد.

  • منبع خبر : فارس