حرف تازه – سعید دقیقی ماسوله فوتبالیست شاخص سابق  و عضو  فعلی شورای شهر قزوین  در جلسه پارلمان محلی ضمن تشکر از مجموعه شهرداری بابت تحقق ۱۱۱ درصدی بودجه گفت: این تلاش های شبانه روزی در جهت تحقق بودجه نشان از این دارد که انتخاب شورا، انتخابی خوب در حوزه مدیریت شهری بوده است. وی […]

حرف تازه – سعید دقیقی ماسوله فوتبالیست شاخص سابق  و عضو  فعلی شورای شهر قزوین  در جلسه پارلمان محلی ضمن تشکر از مجموعه شهرداری بابت تحقق ۱۱۱ درصدی بودجه گفت: این تلاش های شبانه روزی در جهت تحقق بودجه نشان از این دارد که انتخاب شورا، انتخابی خوب در حوزه مدیریت شهری بوده است.

وی در ادامه با اشاره به پروژه های نیمه تمام، گفت: لازم است شهرداری در حوزه این دست پروژه ها که شاخص ترین آن پل امام رضا(ع) است، وارد شود و به آن ها رسیدگی کند.

این عضو شورا بدهی های بانکی شهرداری را از دیگر دغدغه های مجموعه شورا دانست و گفت: شهرداری چیزی در حدود ۲۵۰ میلیارد تومان بدهی دارد و ماهیانه ۷ میلیارد تومان سود پرداخت می‌کند. این میراث به جا مانده از مدیریت قبل از دغدغه های مهم شورا است.امید است با تلاش آقای شهردار و مجموعه مدیران شهری برای این مشکل بزرگ راه حلی دیده شود.

دقیقی افزود: شهرداری در ده سال گذشته در سطح شهر قزوین ۲۹ عدد پروژه سرمایه گذاری تعریف کرده است که ۱۶ عدد از آن ها به اتمام رسیده است. اما سود آنچنانی از این پروژه ها به شهرداری نرسیده است و منافع شهر و شهرداری در موقع عقد قرارداد به شکل خوبی دیده نشده است. همچنین باقی پروژه ها در حالت راکد و یا اجرا نشده هستند.  امید است معاونت سرمایه گزاری جدید و مجموعه شورا و شهرداری با الگو گرفتن از شهرهایی مثل تبریز قدم های خوبی در این حوزه بردارند.

وی ادامه داد: در رابطه با پروژه های سرمایه گذاری راکد مانده از دوره های قبل نیز لازم است هرچه سریع تر اقدامات لازم برای اتمام و اجرا آن ها صورت گیرد و در پروژه های اجرا نشده برای فسخ قرار داد با سرمایه گذار اقدام شود.

گفتنی است مسعود نصرتی شهردار فعلی رشت شهرداری قزوین را از سال ۸۸ تا ۹۶ بر عهده داشت.