دو هفته قبل بود که موضوع حضور نمایندگان شهر رشت در نشست سالانه شهر خلاق خوراک و غذای یونسکو به میزبانی ماکائو در صحن علنی شورای شهر رشت مطرح شد. موضوعی که فاطمه شیرزاد و بهراد ذاکری با مخالفت شدید با آن سبب شدند تا حضور رشت در این نشست لغو شود.

حرف تازه – دو هفته قبل بود که موضوع حضور نمایندگان شهر رشت در نشست سالانه شهر خلاق خوراک و غذای یونسکو به میزبانی ماکائو در صحن علنی شورای شهر رشت مطرح شد. موضوعی که فاطمه شیرزاد و بهراد ذاکری با مخالفت شدید با آن سبب شدند تا حضور رشت در این نشست لغو شود.

نکته قابل تامل اینکه تمامی هزینه های حضور در این نشست سالانه که قرار بود در ماکائو برگزار شود به عهده میزبان بوده و مخالفت های عجیب این دو عضو شورای شهر رشت سبب شد تا جایگاه رشت در شبکه شهرهای خلاق یونسکو متزلزل شود. از سوی دیگر شورا با تعلل قابل تامل در این بین سبب از دست رفتن یک فرصت مهم در شهر رشت شد که متاسفانه هنوز هیچ واکنشی به این موضوع تاکنون نشان داده نشده است.

حال رشتوندان باید از نمایندگان خود در پارلمان محلی شهر رشت بپرسند که دقیقاً چه کسانی به توسعه و پیشرفت شهر رشت در سایه استفاده از پتانسیل های موجود علاقمند نیستند؟! آیا خود تاکنون قدمی برای توسعه رشت در حوزه گردشگری برداشته اند که مانع توسعه این شهر می شوند یا مشکلات شخصی سبب آن می شود که آسیب نهایی به شهر وارد شود؟!

  • منبع خبر : سپیدخبر