نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ندای گیلان و در واکنش به انتقال پسماندهای پتروشیمی به لوشان گفت: با انتقال پسماند زباله های پتروشیمی جنوب به لوشان صد درصد مخالفم هستم و به هیچ وجه نمی‌پذیرم این اتفاق در لوشان اتفاق بیافتد.این موضوع را پیگیری می کنم و محیط زیست باید در این زمینه پاسخگو باشد.

حرف تازه – منوچهر جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی در خصوص انتقال پسماندهای پتروشیمی به لوشان و شهرستان رودبار اظهار داشت:بنده تا کنون در جریان صدور مجوز و انتقال این پسماندها به شهرستان قرار نگرفته بودم.

وی با بیان اینکه با انتقال پسماند زباله های پتروشیمی جنوب به لوشان صد درصد  مخالفم هستم گفت: به هیچ وجه نمی‌پذیرم این اتفاق در لوشان اتفاق بیافتد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:این موضوع را پیگیری می کنم و محیط زیست باید در این زمینه پاسخگو باشد.

مخالفت همگانی با انتقال پسماند پتروشیمی به لوشان

روز گذشته بود که خبرهایی از دفن زباله های پتروشیمی های خوزستان در گیلان مطرح شد که بامداد امروز اداره کل محیط زیست گیلان نسبت به این خبر واکنش نشان داد و ضمن رد دفن این زباله ها در گیلان بر کلیت انتقال این زباله ها برای بازیافت و صدور مجوز برای یک واحد صنعتی در لوشان صحه گذاشت.

همچنین ساعتی پیش استاندار گیلان در پاسخ نامه معاون عمرانی استانداری گیلان که پیوست مستندات محیط زیست گیلان در خصوص دلایل صدور مجوز برای این واحد بازیافت پسماند خطرناک بود ؛از معاون عمرانی استانداری خواست تا با تشکیل هیئتی متشکل از متخصصین و رسانه ها و سمن های محیط زیستی استان از محل این واحد بازدید و در صورت هرگونه تهدید برای محیط زیست این طرح فورا متوقف شود.

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی دیگر مسئول استان بود که صبح امروز به این ماجرا واکنش نشان داد و ضمن اعلام صدور مجوز سازمان محیط زیست برای انتقال پسماندهای پتروشیمی به ۴ استان از جمله گیلان از مخالفت جدی خود با این طرح خبر داد و تاکید کرد این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

  • منبع خبر : ندای گیلان