رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March
تشریح علت عدم پوشش خبری جلسه روز گذشته شورای رشت؛

بایکوت خبر شورا به دلیل توهین فرهام زاهد به یک خبرنگار

حرف تازه – تاخیر در برگزاری جلسات شورای شهر رشت درحالی در شورای چهارم بارها تکرار شد که انتظار اصحاب رسانه و مردم این بود که در شورای پنجم رشت دیگر شاهد تاخیر طولانی مدت در برگزاری جلسات نباشیم. عصر دوشنبه بیستم اسفندماه راس ساعت ۴ عصر صحن شورای شهر رشت طبق اعلام قبلی روابط […]

حرف تازه – تاخیر در برگزاری جلسات شورای شهر رشت درحالی در شورای چهارم بارها تکرار شد که انتظار اصحاب رسانه و مردم این بود که در شورای پنجم رشت دیگر شاهد تاخیر طولانی مدت در برگزاری جلسات نباشیم.

عصر دوشنبه بیستم اسفندماه راس ساعت ۴ عصر صحن شورای شهر رشت طبق اعلام قبلی روابط عمومی شورای شهر رشت قرار بود میزبان اعضای شورا و خبرنگاران باشد اما متاسفانه این جلسه با حدود دو ساعت تاخیر آغاز شد تا اعضای شورای شهر رشت در تاخیر هم یک رکورد از خود برجای بگذراند.

انتظار اینکه همانند کشورهای توسعه یافته جهان نظیر ژاپن برای وقت و زمان ارزش قائل شویم شاید هنوز برای مسئولان کشور ما انتظار بیجا و غیرقابل باوری باشد اما حداقل انتظار از اعضای شورای شهر رشت به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی این است که به خاطر این تاخیرات طولانی که هر هفته نیز تکرار می شود از اصحاب رسانه عذرخواهی کنند نه اینکه خود در جایگاه طلبکار ظاهر شده و با بی‌احترامی نسبت به خبرنگاران برخورد نمایند.

متاسفانه خانم ام‌البنین فتوحی خبرنگار پارلمان شهری دیارمیرزا زمانی که دلیل تاخیر در برگزاری جلسه شورا را از فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا به عنوان یک عضو شورای پنجم رشت سوال می‌کند با برخورد نامناسب این عضو شورا رو به رو می‌شود.

اینکه آقای زاهد به عنوان یک عضو شورا در پاسخ به چرایی این تاخیرات طولانی مدت بگوید «چه کسی شما را دعوت کرد» یا اینکه «دوست دارید بروید» نه تنها توهین به خبرنگاران و اصحاب رسانه بوده بلکه چنین ادبیاتی با شان یک عضو شورا که وظیفه او پاسخگویی است، کیلومترها فاصله دارد.

شاید از نظر برخی اعضای شورای شهر رشت با انبوه فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی، عضویت در پارلمان محلی یک کار تفننی و درجه چندم باشد اما برای خبرنگارانی که به جلسات شورا دعوت می‌شوند و همچنین تمام شهروندان، شورای شهر رشت یک نهاد تصمیم‌گیر و تاثیرگذار محسوب می‌شود. بنابراین از اعضای شورا انتظار می رود با حفظ حرمت این جایگاه که با آرای مردم به دست آمده در نحوه رفتار و گفتار خود تجدید نظر کرده و ارزش بیشتری برای وقت اصحاب رسانه که در بدترین شرایط ممکن درحالی اطلاع رسانی هستند، قائل شوند.

به گزارش حرف تازه، پس از ترک جلسه توسط خبرنگار دیارمیرزا تعداد قابل توجهی از خبرنگاران نیز در حمایت از همکار رسانه‌ای خود، جلسه شورا را بایکوت خبری کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار