رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June
تشریح علت عدم پوشش خبری جلسه روز گذشته شورای رشت؛

بایکوت خبر شورا به دلیل توهین فرهام زاهد به یک خبرنگار

حرف تازه – تاخیر در برگزاری جلسات شورای شهر رشت درحالی در شورای چهارم بارها تکرار شد که انتظار اصحاب رسانه و مردم این بود که در شورای پنجم رشت دیگر شاهد تاخیر طولانی مدت در برگزاری جلسات نباشیم. عصر دوشنبه بیستم اسفندماه راس ساعت ۴ عصر صحن شورای شهر رشت طبق اعلام قبلی روابط […]

حرف تازه – تاخیر در برگزاری جلسات شورای شهر رشت درحالی در شورای چهارم بارها تکرار شد که انتظار اصحاب رسانه و مردم این بود که در شورای پنجم رشت دیگر شاهد تاخیر طولانی مدت در برگزاری جلسات نباشیم.

عصر دوشنبه بیستم اسفندماه راس ساعت ۴ عصر صحن شورای شهر رشت طبق اعلام قبلی روابط عمومی شورای شهر رشت قرار بود میزبان اعضای شورا و خبرنگاران باشد اما متاسفانه این جلسه با حدود دو ساعت تاخیر آغاز شد تا اعضای شورای شهر رشت در تاخیر هم یک رکورد از خود برجای بگذراند.

انتظار اینکه همانند کشورهای توسعه یافته جهان نظیر ژاپن برای وقت و زمان ارزش قائل شویم شاید هنوز برای مسئولان کشور ما انتظار بیجا و غیرقابل باوری باشد اما حداقل انتظار از اعضای شورای شهر رشت به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی این است که به خاطر این تاخیرات طولانی که هر هفته نیز تکرار می شود از اصحاب رسانه عذرخواهی کنند نه اینکه خود در جایگاه طلبکار ظاهر شده و با بی‌احترامی نسبت به خبرنگاران برخورد نمایند.

متاسفانه خانم ام‌البنین فتوحی خبرنگار پارلمان شهری دیارمیرزا زمانی که دلیل تاخیر در برگزاری جلسه شورا را از فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا به عنوان یک عضو شورای پنجم رشت سوال می‌کند با برخورد نامناسب این عضو شورا رو به رو می‌شود.

اینکه آقای زاهد به عنوان یک عضو شورا در پاسخ به چرایی این تاخیرات طولانی مدت بگوید «چه کسی شما را دعوت کرد» یا اینکه «دوست دارید بروید» نه تنها توهین به خبرنگاران و اصحاب رسانه بوده بلکه چنین ادبیاتی با شان یک عضو شورا که وظیفه او پاسخگویی است، کیلومترها فاصله دارد.

شاید از نظر برخی اعضای شورای شهر رشت با انبوه فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی، عضویت در پارلمان محلی یک کار تفننی و درجه چندم باشد اما برای خبرنگارانی که به جلسات شورا دعوت می‌شوند و همچنین تمام شهروندان، شورای شهر رشت یک نهاد تصمیم‌گیر و تاثیرگذار محسوب می‌شود. بنابراین از اعضای شورا انتظار می رود با حفظ حرمت این جایگاه که با آرای مردم به دست آمده در نحوه رفتار و گفتار خود تجدید نظر کرده و ارزش بیشتری برای وقت اصحاب رسانه که در بدترین شرایط ممکن درحالی اطلاع رسانی هستند، قائل شوند.

به گزارش حرف تازه، پس از ترک جلسه توسط خبرنگار دیارمیرزا تعداد قابل توجهی از خبرنگاران نیز در حمایت از همکار رسانه‌ای خود، جلسه شورا را بایکوت خبری کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار