رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 25 May
در نشست شهردار رشت با هیئت سرمایه گذاری ژاپنی مطرح شد؛

باغ ژاپنی در رشت راه اندازی می شود

حرف تازه – دکتر نصرتی در این دیدار پیشنهاد ایجاد دو رستوران رشتی و ژاپنی در باغ ژاپنی رشت را مطرح کرد. شهردار این کلانشهر شامگاه یکشنبه در دیدار با هیئت سرمایه گذار ژاپنی که پیرامون احداث باغ ژاپنی در این شهر برگزار شد ضمن ابراز خرسندی از حضور میهمانان در شهر باران های نقره […]

حرف تازه – دکتر نصرتی در این دیدار پیشنهاد ایجاد دو رستوران رشتی و ژاپنی در باغ ژاپنی رشت را مطرح کرد.

شهردار این کلانشهر شامگاه یکشنبه در دیدار با هیئت سرمایه گذار ژاپنی که پیرامون احداث باغ ژاپنی در این شهر برگزار شد ضمن ابراز خرسندی از حضور میهمانان در شهر باران های نقره ای اظهار کرد: با توجه به معرفی اقلیم و فضای سبز رشت در سطح بین الملی، احداث نمونه ای از باغ ژاپنی برای مسئولان این شهر بسیار خوشایند است .

احداث باغ ژاپنی در شهر رشت بسیار ارزشمند خواهد بود

مسعود نصرتی با اشاره به ورود سالانه ۳۶ میلیون‌ مسافر به گیلان گفت: این استان از بالاترین آمار گردشگری برخوردار است و بدون شک بازدید گردشگران از این باغ بسیار ارزشمند خواهد بود .

وی افزود : بازدید این گردشگران از باغ ژاپنی به معرفی فناوری باغ در ژاپن می انجامد بنابراین انتظار می رود مشارکت این ۲ کشور در قالب دانش فنی و به صورت داوطلبانه گسترش یابد .

تاکید شهردار رشت بر افزایش تبادلات ایران و ژاپن در حوزه های دانشگاهی، کشاورزی و صنعتی

شهردار رشت از وجود آمادگی همه جانبه برای به سرانجام ‌رسیدن این پروژه خبر داد و خاطر نشان کرد: امید است که در آینده شاهد تبادلات دانشگاهی، کشاورزی و صنعتی میان این دو کشور باشیم.

نصرتی تصریح کرد: باغ ژاپنی در رشت باید تعریف متفاوتی داشته باشد و انتظارات این شهر از ایجاد چنین باغی باید برآورده شود زیرا گیلان با مرکزیت رشت از لحاظ آمار گردشگر دارای برند جهانی است.

وی وجود ۲ رودخانه زرجوب و گوهر رود و تالاب عینک در رشت را از ویژگی های انحصاری این شهر اعلام کرد و بیان داشت: هرچند تلاش ها برای برطرف کردن مشکلات موجود در این رودخانه ها ادامه دارد اما برای حل این مشکل از هیئت سرمایه گذار ژاپنی نیز انتطار مساعدت می رود.

 

پیشنهاد ایجاد دو رستوران رشتی و ژاپنی در باغ ژاپنی

شهردار رشت با اشاره به ثبت این شهر به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی از سال ۲۰۱۵ توسط یونسکو گفت: رشت جزو ۲۵ شهر خوشمزه جهان بوده و صاحب برند است و با دارا بودن بیش از ۱۷۰ نوع خوراک پیشنهاد می شود که ۲ رستوران سنتی رشتی و ژاپنی نیز در این باغ تعبیه شود.

 

باغ زاپنی در رشت حضور گردشگران خارجی را به همراه دارد

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز اظهار کرد : سرمایه گذاری در رشت نشان از هوش سرشار سرمایه گذاران دارد .

احمد رمضانپور نرگسی رشت را دروازه اروپا خواند و خاطر نشان کرد : گیلان با مرکزیت رشت به کوه و دریا مرتبط است و از طریق دریا به کشورهای آسیای میانه و کشورهای اروپایی متصل میشود و بی شک باغ ژاپنی در رشت گردشگران خارجی خود را به همراه خواهد داشت .

 

وی تصریح کرد : مردم به سرمایه گذاران ژاپنی اعتماد دارند و سرمایه گذاران ژاپنی نیز باید بدانند که از سرمایه گذاری در رشت نسبت به سرمایه گذاری در کشورهای دیگر، به مراتب سود بیشتری کسب خواهند کرد .

این عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه نماینده عالی دولت به همراه شورا و شهردار به دنبال توسعه شهری و سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستند افزود: این مهم فرصت خوبی برای سرمایه گذاران خواهد بود .

 

احداث باغ ژاپنی در رشت مایه مباهات است

در این نشست همچنین مدیر ارشد پروژه مشارکت داوطلبانه بین المللی ژاپن نیز که به گفته خود برای نخستین بار به رشت سفر کرده است احداث باغ ژاپنی در این شهر را مایه مباهات ژاپن اعلام کرد .

ایشی گامی توشیو گفت : اجرای چنین طرحی قرار است برای نخستین بار در ایران و در رشت انجام شود و این نخستین همکاری ژاپنی ها در زمینه طرح های داوطلبانه خواهد بود.

وی افزود: آمار ۳۶ میلیونی گردشگری در گیلان با مرکزیت رشت نشان دهنده پر بازدید بودن این باغ در آینده است.

 

باغ ژاپنی موجب ارتباط بیشتر و مستحکم تر با ایران می شود

مدیر ارشد پروژه مشارکت داوطلبانه بین المللی ژاپن با بیان اینکه احداث باغ ژاپنی تنها نمونه برای شناساندن این کشور به دنیا است بیان داشت: این‌باغ فرصتی برای شناسایی فرهنگ ژاپن به مردم ایران است و این امر موجب می شود ارتباط بیشتر و مستحکم تری با ایران ایجاد شود .

تنوع خوراک موجب اشتیاق بیشتر برای احداث باغ ژاپنی در این شهر شده است

ایشی گاما توشیو گفت : تنوع خوراک در رشت موجب شده تا با اشتیاق بیشتری به احداث باغ در این شهر اقدام کنیم.

وی افزود : اگر همه مراودات اداری به خوبی پیش رود، داوطلب اجرای این پروژه در تیرماه به رشت سفر می کند.

 

باغ ژاپنی محلی برای تبادل دانش فنی و تبادلات مرتبط خواهد بود

معاون امور بین الملل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز اظهار کرد: با احداث باغ ژاپنی، حوزه جدیدی از همکاری ها درهر دو کشور اتفاق می افتد.

محمد هادی دریایی گفت : احداث این باغ با اسلوب و خصوصیات باغ ژاپنی همراه بوده و محلی برای تبادل دانش فنی و تبادلات مرتبط دیگر خواهد بود.

وی اجرای چنین طرحی در کشور را نخستین تجربه خواند و افزود : اجرای آن، حمایت و پایش مخصوص به خود را می طلبد.

در این نشست علاوه بر هیئت سرمایه گذار ژاپنی و دکتر نصرتی شهردار رشت، احمد رمضانپور نرگسی، محمد حسن علیپور و اسماعیل حاجی پور سه تن ازاعضای پنجمین دوره شورای اسلامی کلانشهر رشت، مریم گل احضار رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری رشت، پریسا رستگار رییس اداره بین الملل شهرداری رشت و هومن روایی مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهر نیز حاضر بودند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از محمد رسول محمد پور:

علیپور صدایی از پس سالها خاموشی… / بدون ستاد، بدون تبلیغات

محمد رسول محمدپور - اولین باری که او را دیدم با جامه پاکبانی روی دستان نحیف هم لباسان خود در میان زمین و آسمان بود. چشمهایشان بیش و پیش از آواهای بریده بریده و غرق در لهجه های عمیق با آدمی سخن میگفت و هر چین و چروک صورتشان خبر از سنگینی و سختی روزگارانی که گذشت میداد... فارغ از تحلیل های موجود در مورد چرایی کسب آرا قابل توجه محمد حسن علیپور به عنوان یک پاکبان در انتخاباتی نه چندان پاک و آلوده به مؤلفه های مختلف برای پیروزی، حضور وی در شورای پنجم به عنوان یک پدیده قابل توجه و عملکرد او قابل بررسی دقیق تر است. عده ای این حضور را به نوعی دهن کجی شهروندان به عملکرد ناملموس نخبگان منتخب ادوار شورا و برخی نتیجه دلسوزی شهروندان برای یک پاکبان میدانند، طیفی حضور وی را نتیجه اعمال نظر دستگاههای مرتبط با قدرت حاضر در پشت پرده وادی سیاست و دیگرانی اتفاقی از روی اقبال و بدون برنامه ریزی قبلی... لیکن در این میان کسی به اراده و تاثیر دستهایی نحیف که مهد حضور این پدیده بود اشاره نمیکند گویی هنوز هم به اعجاز آنها اعتقادی نیست!!! دستهایی که با یک بررسی کوتاه میتوان به نقش آنها در تغییرات و اتفاقات بزرگ در تاریخ این کشور از بروز انقلاب تا پایداری در ۸ سال جنگی نابرابر پی برد. باید توجه داشت امروز علیپور نماینده ای مختص به طیفی است که انباشت مطالبات آنها در گذر دهه ها بوی کهنگی و رنگ ناامیدی گرفته است. نیازهای قشری خدوم که رفع آنها نه تنها وظیفه مسئولین بلکه تکلیفی فراموش شده بر دوش تک تک شهروندان این شهر بود و بی توجه از کنار آن رد شدیم غافل از اینکه این نگاه غیر مسئولانه با ساختار یک جامعه مدنی و اصول زندگی شهروندی در منافات است. از روز اول حضور وی در شورای پنجم بسیاری نقد بر عدم تناسب این عضو برخاسته از جامعه کارگری نسبت با سایر اعضای شورای شهر و اخلال در ضرب آهنگ هماهنگ عملکرد این شورا به علت حضور او داشتند و شاید عدم آشنایی او از ساختارهای سیاسی و مدیریتی و نوع ادبیات بکار گرفته از جانب وی در برخی موارد و در روزهای ابتدایی مزیدی بر علت شدت این نقود میشد ولی امروز شرایط با روزهای اول متفاوت است. پاکبان داستان ما رفته رفته به خوبی درک کرد که به کدام دلیل رخت نارنجی شریف خود را با جامه تمیز و اتو کشیده مدیران عوض کرده است و در این وادی برای رسیدن به حقوق هم صنف های خود هر از گاهی صدای بلند و جملات تند کارگشا خواهد بود. امروز به خوبی آموخته که ابتدا باید پرده ضخیمی که مقابل دیدگان بسیاری کشیده شده دریده شود تا چشمان حضرات با نور حقیقت کف جامعه آشنا گردد و گامی در راستای این حجم از اختلاف طبقاتی بردارند. او از همیشه در راستای مطالبات کارگری جدی تر است و با این روال از این پس در هر دوره از انتخابات ...

آخرین اخبار