رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به‌ضرورت ترویج نشاط عمومی در بین شهروندان و تنزل سطح استرس و تشنج از فعالیت‌های یومیه در سطح شهر، جام جهانی را فرصتی مناسب برای ایجاد طراوت و وحدت عمومی در جامعه دانست. سید امیرحسین علوی با ذکر این مطلب که ایجاد شادابی، نشاط و […]

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به‌ضرورت ترویج نشاط عمومی در بین شهروندان و تنزل سطح استرس و تشنج از فعالیت‌های یومیه در سطح شهر، جام جهانی را فرصتی مناسب برای ایجاد طراوت و وحدت عمومی در جامعه دانست.

سید امیرحسین علوی با ذکر این مطلب که ایجاد شادابی، نشاط و تحرک با پرداختن به ظرفیتی به نام ورزش در جامعه امری ضروری است و بر بسترسازی مناسب برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه ورزش و ایجاد تحرک در جامعه فرهنگی و جوان شهر رشت در راستای رسیدن به شهری سالم و شاداب تأکید کرد.

وی افزود سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در حوزه ورزش نیز وظایف و تکالیفی بر عهده دارد که می‌بایست در قالب و موضوعات مختلف ورزشی بخصوص ورزش همگانی، تحرک و شادابی و نشاط را در سبد خانوار شهروندان قرار دهد.

علوی ادامه داد: پیشنهادی در قالب یک نامه از سوی اینجانب به دکتر نصرتی شهردار محترم رشت ارسال گردید که در آن خواستار ایجاد اوقاتی مفرح و با طراوت برای خانواده‌های رشتی با ایجاد فضایی مناسب جهت تماشای مسابقات تیم ملی ایران در پیاده راه فرهنگی شده‌ایم تا بتوان با این اقدام فرهنگی باعث ارتقای وحدت عمومی و پویایی ملی در بین نسل جوان و خانواده‌های شهر رشت با توجه به ظرفیت‌های موجود در این فضای شهری شویم.

رئیس شورای رشت اظهار داشت: این زمان بهترین فرصت است تا این روزهای ابتدای فصل گرم را تبدیل به پرهیجان‌ترین و بانشاط‌ترین روزهای سال کنیم. قصدمان هم استفاده از زمان مناسب پخش فوتبال تیم ملی ایران می‌باشد تا شهر رشت را به مکان دلپذیری برای اوقات فراغت جوانان تبدیل کنیم.

علوی در انتها با اشاره پخش بازی‌های جام جهانی در پیاده راه شهرداری رشت گفت این اتفاق تجربه و لذت خوبی را برای رشتی‌ها به ارمغان خواهد آورد و شور و نشاط خاصی در شهر ایجاد می‌کند و همین‌طور مخاطبان بسیاری را به سمت ورزش و تحرک دعوت می‌کند که حضور و استقبال شهروندان عزیز به‌صورت خانوادگی می‌تواند رضایت مردم را به همراه داشته باشد‌.

رشت ۲۰

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار