رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March
یادداشتی از محمود باقری خطیبانی؛

این مردم، خدمتگزار لایق می خواهند

محمود باقری خطیبانی – انسان ها ویژگی های مختلفی دارند و این ویژگی ها به تناسب پیچیدگی خلقت نوع بشر متنوع و متکثر است . انسان ها در ارزیابی رفتار و منش همنوعان خویش عموما از کلیشه هایی که معرف نوعی از انواع متعدد آن ویژگی هاست، بهره می گیرند؛ خوش اخلاقی، بد اخلاقی، خودخواهی، […]

محمود باقری خطیبانی – انسان ها ویژگی های مختلفی دارند و این ویژگی ها به تناسب پیچیدگی خلقت نوع بشر متنوع و متکثر است . انسان ها در ارزیابی رفتار و منش همنوعان خویش عموما از کلیشه هایی که معرف نوعی از انواع متعدد آن ویژگی هاست، بهره می گیرند؛ خوش اخلاقی، بد اخلاقی، خودخواهی، زودباروی، دروغگویی، صبوری، متانت، عاقبت اندیشی، دمدمی مزاجی و … گونه های مختلفی از این کلیشه هاست.

این بخشی از متن اظهارت شهردار معزول رشت در واکنش به جمع آوری بی آر تی رشت است :” استفاده از این بافت فرهنگی تاریخی لیاقت می‌خواهد که امیدواریم همه ما لیاقت استفاده از آن را داشته باشیم./ فارس “. با برچیده شدن میله های پروژه نافرجام BRT رشت در چهارم اسفند ۹۶ که با میلیاردها پول شهروندان و خسارات فراوان زیست محیطی اجرایی شده بود ، شهردار … و معزول رشت سراسیمه دست به کار شد و طی گفت و گویی با یکی از خبرگزاری ها ضمن دفاع از اجرای این پروژه ، به طور صریح و عریان، به شهروندان رشتی اهانت و آنان را لایق این پروژه ندانست؛ در حالی که مردم خدمتگزار لایق و شایسته می خواهند نه ولنگار و بی ادب و یا فاسد…

یکم / بیشتر همکاران شهرداری رشت که فقط یک بار با شهردار معزول هم سخن شده اند می توانند شهادت دهند که وی چقدر هتاک و بد زبان است و باز هم مدیران شهرداری می توانند گواهی دهند که او در جلسات مدیران با چه الفاظی آنان را خطاب می کرد که حتی اشاره کردن به آنها هم جزایی جز تعزیر شرعی ندارد ! . شهروندان و رسانه ها و جریان های سیاسی شهر فراموش نکرده اند که در برف سال ۹۵ که خسارات فراوانی به شهر و شهروندان وارد آمد و آقای دکتر حسنی نماینده مردم شریف شهرستان رشت نسبت به وضعیت موجود اعتراض کرد اما شهردار رشت طی نامه سرگشاده ای به دکتر حسنی این گونه پاسخ داد:

… در دو روز اخیر دو بار مشخصاً نه درباره ضعف های احتمالی بلکه درباره مجموعه شهرداری اظهارنظر تندی کردید که با توجه به شناختی که از شما داریم مایه انبساط خاطر را فراهم کرد … امروز حسرت می خورم که چرا بین کاندیداهای باقیمانده در انتخابات پس از تایید برادر عزیزم سردار آقازاده در مجلس نیست. بنده به عنوان شهردار رشت به سهم خودم از مردم رشت بابت این موضوع عذرخواهی می کنم. پیش از این درباره استفاده ابزاری از دین نوشتم، اما حالا می بینم که سیاست بازان این شهر از جمله شما و عده قلیلی از اعضای شورای شهر به نزولات آسمانی هم رحم نمی کنند و در تلاشند از این خوان نعمت نیز استفاده ای ابزاری کنند و استفاده سیاسی خودشان را ببرند. متاسفانه امروز کسانی دلواپس این شهر شده اند که کمترین دلبستگی به شهر ندارند. آقای حسنی، بهتر است شما به فکر آباد کردن حوزه کاری خودتان باشید که در همان مانده اید. همان موجی که شما را سوارش کردیم، به همان سرعت و بی رحمانه خیلی زود از شما حساب کشی خواهد کرد تا پاسخگو باشید شما برای مردم رشت چه کرده اید؟ مردم رشت با وجود شما در مجلس دهم فقط دو نماینده دارند. برای اینکه یک در هزار مرا از اشتباه دربیاورید شرح اقدامات خود را در یک سال اخیر که منتج به اجرا شده فهرست کنید. شهرداری رشت که شما نمره صفر خواهد داد.

بنابراین اهانت به دیگران بخشی از شخصیت شهردار معزول رشت است که البته باید حلقه ای که او را بر مسند شهرداری رشت نشاندند و باعث خسارت روحی و اقتصادی به کارمندان شهرداری ، شهرداری، مردم شدند پاسخ گوی اعمال او باشند و نباید با فرار به جلو و یا سکوت در قبال تخریب های او ، خود را تبرئه نمایند .

دوم/ انسان ها ویژگی های مختلفی دارند و این ویژگی ها به تناسب پیچیدگی خلقت نوع بشر متنوع و متکثر است. انسان ها در ارزیابی رفتار و منش همنوعان خویش عموما از کلیشه هایی که معرف نوعی از انواع متعدد آن ویژگی هاست، بهره می گیرند؛ خوش اخلاقی، بد اخلاقی، خودخواهی، زودباروی، دروغگویی، صبوری، متانت، عاقبت اندیشی، دمدمی مزاجی و … گونه های مختلفی از این کلیشه هاست.

از تعامل این خلقیات درونی شده با عملکرد عینی افراد، شخصیت فردی و اجتماعی شکل می گیرد، شناخته می شود و شهرت می یابد . در این میان سطح اهمیت و اثرگذاری افراد چه در حوزه فردی و چه در عرصه اجتماعی و … متفاوت و قابل قیاس نیست.

حرف تازه : انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و حق پاسخگویی برای افرادی که به آنها اشاره ای می شود محفوظ است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار