تیم امید ایران در دومین بازی خود از رقابت‌های زیر 23 سال آسیا مقابل کره جنوبی متحمل شکست شد.

حرف تازه – شاگردان حمید استیلی در تیم امید بعد از تساوی مقابل ازبکستان، از ساعت ۱۳:۴۵ در دومین بازی خود در راه صعود به المپیک ۲۰۲۰ توکیو در ورزشگاه  تینسنولانون شهر سونگلا تایلند به مصاف کره جنوبی رفت. کره‌ای‌ها خیلی زود و در همان نیمه اول دو گل به ایران زدند و در نهایت بازی با گلی که رضا شکاری در نیمه دوم برای ایران زد به سود کره جنوبی به پایان رسید.

ترکیب ایران

حبیب فرعباسی ، امید نورافکن، عارف آقاسی، مجتبی نجاریان، متین کریم‌زاده، رضا دهقانی، مهدی مهدی‌خانی ، رضا شکاری (۸۱- امیرحسین حسین‌زاده)، مهدی قائدی (۷۶- جعفر سلمانی)، محمد محبی (۴۲- علی شجاعی) و اللهیار صیادمنش

ترکیب کره جنوبی

 سونگ بوم کیون، لی یو هییون، لی سانگ مین، جیونگ تائه ووک، جیونگ وو ایونگ (۶۱-کیم جینگ یو)، چو گوئه سونگ، لی دونگ جون، کیم جین یا، جیونگ سیونگ وون (۶۱-کیم دائوون)، مائنگ سیونگ یونگ و ون دو جائه،

کارت زرد

مهدی مهدی‌خانی(۴۴)، اللهیار صیادمنش (۴۶)، امید نورافکن (۶۰) و رضا شکاری (۷۴) از ایران

دقایق حساس

دقیقه ۴: حرکت لی دونگ جون بازیکن کره جنوبی در محوطه جریمه ایران با تکل خوب بازیکنان تیم امید رو به رو شد و مانع از این شد که این بازیکن بتواند یه سمت دروازه ایران شوت بزند.

دقیقه ۱۲: شوت رضا دهقانی از پشت محوطه جریمه بعد از برخورد به مدافعان کره جنوبی به کرنر رفت.

دقیقه ۱۴: روی پاس اللهیار صیادمنش از سمت راست تیم ایران مهدی قائدی شوت سر ضربی از داخل محوطه جریمه زد که شوت او خیلی خطرناک از کنار دروازه کره جنوبی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۵: شوت مائنگ سیونگ یونگ از پشت محوطه جریمه خیلی خطرناک از کنار دروازه ایران به خارج رفت.

دقیقه ۲۲ (ایران صفر- کره جنوبی یک): حبیب فرعباسی شوت مائنگ سیونگ یونگ از پشت محوطه جریمه را ناقص دفع کرد و در برگشت لی دونگ جون موفق شد دروازه ایران را باز کند. 

دقیقه ۳۵ (ایران صفر- کره جنوبی ۲):  شوت چو گوئه سونگ از پشت محوطه جریمه به دور از دستان فرعباسی راهی دروازه‌ی ایران شد.

دقیقه ۳۹: شوت لی دونگ جون با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۵۴ (ایران یک- کره جنوبی ۲): رضا شکاری روی سانتر رضا دهقانی از سمت راست خط دفاعی کره، با ضربه سر دروازه کره جنوبی را باز کرد.

دقیقه ۶۰:  ضربه سر بازیکنان کره جنوبی در اختیار فرعباسی فر قرار گرفت.

دقیقه ۶۷: ضربه لی دونگ جون به شکلی خطرناکی به زاویه مخالف فرعباسی زده شد و با اختلاف کمی به اوت رفت.

دقیقه (۱+۹۰): علی شجاعی با حرکت به درون محوطه جریمه کره جنوبی به سمت دروازه این تیم شوت زد که دروازه‌بان کره‌ای‌ها توپ را به کرنر فرستاد.

با این شکست شاگردان استیلی شانس کمی برای صعود به مرحله‌ی بعدی رقابت‌ها دارند. تیم امید ایران در بازی آخر خود در این مرحله به مصاف چین می‌رود. امیدهای ایران امیدوار هستند که چینی‌ها در بازی امروز بتوانند ازبکستان را متوقف کنند و ازبک‌ها هم در بازی آخر خود نتوانند از سد کره جنوبی بگذرند تا با پیروزی مقابل چین بتوانند به مرحله بعدی صعود کنند.

  • منبع خبر : نود