رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه –  آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماه سپتامبر خود از وضعیت تولید انرژی در جهان اعلام کرد، ایران با تولید ۱۹۰ میلیارد مترمکعب گاز، سومین تولیدکننده جهان در سال ۲۰۱۶ بوده است. به گزارش حرف تازه به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا از گزارش ماه سپتامبر «آمارهای مهم جهان انرژی» آژانس بین […]

حرف تازه –  آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماه سپتامبر خود از وضعیت تولید انرژی در جهان اعلام کرد، ایران با تولید ۱۹۰ میلیارد مترمکعب گاز، سومین تولیدکننده جهان در سال ۲۰۱۶ بوده است.

به گزارش حرف تازه به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا از گزارش ماه سپتامبر «آمارهای مهم جهان انرژی» آژانس بین المللی انرژی، ایران ۵٫۳ درصد تولید سه هزار و ۶۱۳ میلیارد مترمکعبی جهان در سال میلادی گذشته را تولید کرد و پس از آمریکا و روسیه قرار گرفت. قطر در جایگاه پنجم این فهرست قرار دارد.
آمریکا با تولید ۷۴۹ میلیارد متر مکعب یا ۲۰٫۷ درصد و روسیه با تولید ۶۴۴ میلیارد متر مکعب یا ۱۷٫۷ درصد گاز طبیعی به ترتیب برترین تولیدکنندگان گاز طبیعی جهان در سال ۲۰۱۶ بوده اند.
پس از آمریکا، روسیه و ایران، کشورهای کانادا با تولید ۱۷۴ میلیارد مترمکعب یا ۴٫۸ و قطر با تولید ۱۶۵ میلیارد متر مکعب یا ۴٫۶ درصد به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم قرار دارند. 
با این همه، کشورمان هنوز در فهرست کشورهایی که به طور خالص صادرکننده گاز طبیعی هستند جایی ندارد.
بر اساس گزارش یاد شده، ایران همچنین سال گذشته در تولید نفت خام جایگاه پنجم جهان را به خود اختصاص داد و پس از عربستان سعودی، روسیه، آمریکا و کانادا قرار گرفت. 
در سال ۲۰۱۶ میلادی، ایران ۲۰۰ تن یا ۴٫۶ درصد تولید چهار هزار و ۳۲۱ تنی نفت خام جهان را تولید کرد؛ سهم عربستان سعودی از این تولید ۵۸۳ تن یا ۱۳٫۵ درصد، روسیه ۵۴۶ تن یا ۱۲٫۶ درصد، آمریکا ۵۳۷ تن یا ۱۲٫۴ درصد و کانادا ۲۲۰ تن یا ۵٫۱ درصد بود.
مطابق گزارش مذکور، متاسفانه سهم ایران از تولید برق هسته ای، برق آبی، برق بادی برق خورشیدی بسیار ناچیز است.
بنا به اعلام آژانس بین المللی انرژی در سال ۲۰۱۵ میلادی، آمریکا، فرانسه، روسیه و چین در تولید برق هسته ای پیشتاز جهان بوده اند.
در تولید برق آبی، چین، کانادا، برزیل و آمریکا حرف نخست را در جهان می زنند. در تولید برق بادی، آمریکا، چین، آلمان و اسپانیا بهترین های جهان هستند و در تولید برق خورشیدی نیز چین، آلمان، ژاپن و آمریکا به ترتیب رتبه های اول تا چهارم جهان را در اختیار دارند. 
ایرنا، ایران دارای دومین ذخایر بزرگ اثبات شده گاز طبیعی و چهارمین ذخایر اثبات شده نفت خام در جهان است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار