رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه – کیوان محمدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در آستانه برگزاری جلسه هیئت دولت و تصمیم گیری و انتخاب استاندار گیلان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص استاندار آتی گیلان پرداخت. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان طی گفتگویی با حرف تازه با اشاره به اختلاف نظرهای پیش آمده در […]

حرف تازه – کیوان محمدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در آستانه برگزاری جلسه هیئت دولت و تصمیم گیری و انتخاب استاندار گیلان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص استاندار آتی گیلان پرداخت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان طی گفتگویی با حرف تازه با اشاره به اختلاف نظرهای پیش آمده در بین برخی از اصلاح طلبان و اعتدالیون گیلان در خصوص گزینه های استانداری گیلان،گفت: باید وحدت بین اصلاح طلبان و اعتدالیون گیلان حفظ شود.

کیوان محمدی با بیان اینکه دوستی من و هادی حق شناس به سال ها قبل بر می گردد اظهار داشت: مسائل اینچنینی به ارتباط دوستانه من با هادی حق شناس خدشه ای وارد نمی کند.

وی هادی حق شناس و همه گزینه های مطرح شده را سرمایه های این استان دانست و گفت: هرکس استاندار شود باید برای توسعه استان به او کمک کرد و هادی حق شناس هم مدیر توانمندی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان همچنین تصریح کرد: برخی گفتند احمد حسینی بومی نیست. احمد حسینی شاید بومی نباشد اما نیمی از عمر خود را در این استان گذرانده است و با تمام مسائل این استان آشنایی دارد.

کیوان محمدی، احمد حسینی را وزنه ای برای استان گیلان دانست و خاطرنشان کرد: روابطی که احمد حسینی در سطح ملی دارد می تواند کمک بسیاری به گیلان داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به قاسم رمضانپور و عبدالغفار شجاع به عنوان دو گزینه دیگر اصلاح طلبان برای استانداری گیلان گفت: هر کدام از آقایان سوابق فراوانی دارند و واقعا تفاوتی ندارد من استاندار شوم یا هر یک از این گزینه ها. قاسم رمضانپور و عبدالغفار شجاع هم روابط خوبی در سطح ملی دارند که می تواند گره گشای مشکلات گیلان باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خاطر نشان کرد: اختلاف نظرها امری طبیعی است. هرکس ممکن است در خانواده خود هم با عضوی از خانواده اختلاف نظر داشته باشد. در این شرایط چه تصمیمی می گیرد؟ عرصه زندگی اجتماعی بسیار پیچیده است. بخشی از آن سیاست است و بخش های دیگری مثل فرهنگ هم دارد. ما می توانیم در زمینه سیاسی با برخی افراد هم نظر نباشیم ولی همه مسائل دیدگاه های سیاسی افراد نیست. مثلا من با فیاض زاهد از سال ۶۱ و با الیاس حضرتی از سال ۵۸ بیش از ۳۵ سال رفاقت دارم و هیچ کس نمی تواند این رفاقت ها را به هم بزند.

کیوان محمدی در ادامه اظهار کرد: در همه ادوار، چه در دوران احمدی نژاد چه بعد از آن دوستان اصلاح طلب زیادی داشته ام. هرچند در تمام جلسات با تکیه بر اعتقادات و رویکرد سیاسی خودم حاضر می شدم اما دوستان اصلاح طلب زیادی داشتم و هر کدام از این افراد استاندار شوند کمک خواهیم کرد.

وی افزود: به مفهوم دسته بندی سیاسی اصلاح طلب یا اصولگرا نبوده ام اما مگر می شود اصلاح طلب نبود؟ می توانیم جزء اصلاح طلبان نباشیم اما نمی توانیم اصلاح طلب نباشیم. زمانی می توانیم اصلاح طلب نباشیم که جامعه به شکوفایی صد در صدی رسیده باشد. در جامعه ای که شاید ۳۰ درصد ظرفیت آن شکوفا شده است می توان برای بهبود وضعیت گام برنداشت و اصلاح طلب نبود؟ ما روی ضرورت اصلاحات بحثی نداریم تنها روی نحوه این اصلاحات اختلاف نظر نداریم. حتی اصولگرایان نیز با این نگاه اصلاح وضع موجود با پایبندی به اصول اعتقاد دارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امیدواریم یکی از گزینه های بومی استاندار گیلان شود اما اگر نهایتا آقای سالاری هم انتخاب شود گزینه شایسته و توانمندی است و برای رشد و توسعه استان همه باید با تمام توان به او کمک کنیم.

کیوان محمدی در پایان تصریح کرد: اگر گزینه غیر بومی استاندار گیلان شود ایرادی به او وارد نیست. اشکال را در خودمان و نحوه برخورد برخی از ما با گزینه های بومی جستجو کنیم.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار