رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 25 May

حرف تازه – علوی با انتقاد در مورد مخالفت فرمانداری رشت با چندین مصوبه شورای شهر رشت، گفت: تاکنون در مورد ایراداتی که فرمانداری به مصوبات وارده کرده است سکوت کردیم اما انتظار داریم که این نهاد حکومتی نگاه و رویکرد خود را در جلسه تطبیق، عوض کند. رییس شورای شهر رشت با انتقاد در […]

حرف تازه – علوی با انتقاد در مورد مخالفت فرمانداری رشت با چندین مصوبه شورای شهر رشت، گفت: تاکنون در مورد ایراداتی که فرمانداری به مصوبات وارده کرده است سکوت کردیم اما انتظار داریم که این نهاد حکومتی نگاه و رویکرد خود را در جلسه تطبیق، عوض کند.

رییس شورای شهر رشت با انتقاد در مورد مخالفت فرمانداری رشت با چندین مصوبه شورای شهر رشت، گفت: تاکنون در مورد ایراداتی که فرمانداری به مصوبات وارده کرده است سکوت کردیم اما انتظار داریم که این نهاد حکومتی نگاه و رویکرد خود را در جلسه تطبیق، عوض کند.

علوی افزود: علی‌رغم میل باطنی در مورد اعتراضات فرمانداری با استاندار مکاتبه کردم.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر رشت نمایندگان مردم هستند گفت: رویکرد فرمانداری در مورد سفرهایی که در خصوص برند شهر خلاق خوراک انجام می‌گیرد، باید تغییر کند.

رییس شورای شهر رشت در مورد اینکه موضوعاتی در شهر رشت است که نیاز به اختصاص اعتبارات ملی دارد گفت: رودخانه های زرجوب و گوهررود، تالاب عینک، سروان و بحث محیط زیست از مسائلی است که باید به صورت جدی به آن توجه شود و نیاز به کمک استانی و ملی دارد.

علوی در مورد اینکه تاکنون کار ویژه ای از سوی سازمان آب و فاضلاب شهری مشاهده نشده است، گفت: در جداره و حاشیه رودخانه ها نیازمند عزم جدی هستیم.

وزارت کشور در ساماندهی پسماند همکاری کند | احداث تراموا نیازمند اعتبارات ملی است

رییس شورای شهر رشت در مورد ساماندهی پسماند گفت: اگر وزرات کشور همکاری لازم نکنند مردم سروان و گیلان با مشکل روبرو می‌شوند.

وی افزود: ترموا فرصت استثنایی برای شهر رشت است که نیازمند اعتبارات ملی است و با اجرای آن شاهد توسعه در شهر می‌شویم.

علوی گفت: برای باز آفرینی شهر رشت نیازمند مساعدت همه دستگاه ها هستیم و مهم ترین مقوله تامین منابع مالی است.

وی با بیان اینکه برای داشتن شهری با طراحی نوین احتیاج به زمین است، گفت: مساحت قابل توجهی زمین در قسمت جنوبی شهر وجود دارد که متعلق به سپیدرود است، ولی ما انتظار نداریم که آن را به شهرداری ببخشند.

علوی با اشاره به اینکه این زمین دارای مساحتی بالغ بر ۲ هزار هکتار است و موردی مناسبی برای خریداری است گفت: با خرید این زمین می‌توانیم شهر جدیدی طراحی کنیم چون رینگ ۹۰ متری از این زمین‌ها می‌گذرد و محور ارتباطی مناسبی در شهر بوجود خواهد آمد.

دیارمیرزا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از محمد رسول محمد پور:

علیپور صدایی از پس سالها خاموشی… / بدون ستاد، بدون تبلیغات

محمد رسول محمدپور - اولین باری که او را دیدم با جامه پاکبانی روی دستان نحیف هم لباسان خود در میان زمین و آسمان بود. چشمهایشان بیش و پیش از آواهای بریده بریده و غرق در لهجه های عمیق با آدمی سخن میگفت و هر چین و چروک صورتشان خبر از سنگینی و سختی روزگارانی که گذشت میداد... فارغ از تحلیل های موجود در مورد چرایی کسب آرا قابل توجه محمد حسن علیپور به عنوان یک پاکبان در انتخاباتی نه چندان پاک و آلوده به مؤلفه های مختلف برای پیروزی، حضور وی در شورای پنجم به عنوان یک پدیده قابل توجه و عملکرد او قابل بررسی دقیق تر است. عده ای این حضور را به نوعی دهن کجی شهروندان به عملکرد ناملموس نخبگان منتخب ادوار شورا و برخی نتیجه دلسوزی شهروندان برای یک پاکبان میدانند، طیفی حضور وی را نتیجه اعمال نظر دستگاههای مرتبط با قدرت حاضر در پشت پرده وادی سیاست و دیگرانی اتفاقی از روی اقبال و بدون برنامه ریزی قبلی... لیکن در این میان کسی به اراده و تاثیر دستهایی نحیف که مهد حضور این پدیده بود اشاره نمیکند گویی هنوز هم به اعجاز آنها اعتقادی نیست!!! دستهایی که با یک بررسی کوتاه میتوان به نقش آنها در تغییرات و اتفاقات بزرگ در تاریخ این کشور از بروز انقلاب تا پایداری در ۸ سال جنگی نابرابر پی برد. باید توجه داشت امروز علیپور نماینده ای مختص به طیفی است که انباشت مطالبات آنها در گذر دهه ها بوی کهنگی و رنگ ناامیدی گرفته است. نیازهای قشری خدوم که رفع آنها نه تنها وظیفه مسئولین بلکه تکلیفی فراموش شده بر دوش تک تک شهروندان این شهر بود و بی توجه از کنار آن رد شدیم غافل از اینکه این نگاه غیر مسئولانه با ساختار یک جامعه مدنی و اصول زندگی شهروندی در منافات است. از روز اول حضور وی در شورای پنجم بسیاری نقد بر عدم تناسب این عضو برخاسته از جامعه کارگری نسبت با سایر اعضای شورای شهر و اخلال در ضرب آهنگ هماهنگ عملکرد این شورا به علت حضور او داشتند و شاید عدم آشنایی او از ساختارهای سیاسی و مدیریتی و نوع ادبیات بکار گرفته از جانب وی در برخی موارد و در روزهای ابتدایی مزیدی بر علت شدت این نقود میشد ولی امروز شرایط با روزهای اول متفاوت است. پاکبان داستان ما رفته رفته به خوبی درک کرد که به کدام دلیل رخت نارنجی شریف خود را با جامه تمیز و اتو کشیده مدیران عوض کرده است و در این وادی برای رسیدن به حقوق هم صنف های خود هر از گاهی صدای بلند و جملات تند کارگشا خواهد بود. امروز به خوبی آموخته که ابتدا باید پرده ضخیمی که مقابل دیدگان بسیاری کشیده شده دریده شود تا چشمان حضرات با نور حقیقت کف جامعه آشنا گردد و گامی در راستای این حجم از اختلاف طبقاتی بردارند. او از همیشه در راستای مطالبات کارگری جدی تر است و با این روال از این پس در هر دوره از انتخابات ...

آخرین اخبار