رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

حرف تازه – رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر رشت در سی و هفتمین جلسه، ضمن تبریک سال نو به ارائه گزارشی از فعالیت ها پرداخت و گفت: کارکردن کنار همکاران شورای پنجم آموزه های جدیدی برای من داشت و اثری که این فضا در شهر گذاشته است محسوس است و فارغ از […]

حرف تازه – رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر رشت در سی و هفتمین جلسه، ضمن تبریک سال نو به ارائه گزارشی از فعالیت ها پرداخت و گفت: کارکردن کنار همکاران شورای پنجم آموزه های جدیدی برای من داشت و اثری که این فضا در شهر گذاشته است محسوس است و فارغ از هیاهو، هیچکس از فضای نقد منصفانه و دلسوزانه نباید بهراسد و همینطور هم هست. شورای پنجم وزین تر از دوره گذشته عمل کرده است. سیستم مدیریت شهری در فضای عقلانی تری است و در فضای آرام تری قرار دارد. اگر چه این آرامش مقداری منتهی به سکون شده است و باید نشان دهیم این اتفاق نخواهد افتاد.

رضا رسولی با اشاره به پیشنهادات خوب در حوزه درآمدی شهرداری گفت: تقریبا هیچ پاسخ منفی به درخواست های شهرداری گفته نشد و خواسته ها نیز منطقی بوده است. این فضای جدید را به خودم تبریک می گویم و خوشحالم که می توانیم تحمل کنیم و به یک کار جمعی بهتر برسیم. فضای بین شورا و شهرداری فضای سازنده و خوبی است و امیدوارم با نشست های بیشتر، بهتر پیش برود و این فضا می تواند امیدوار کننده باشد که آینده شهر آینده ساکن و راکدی نخواهد بود.

وی همچنین خاطر نشان کرد : همه مدیران شهری معنقدند این فضای اتحاد و همدلی برای توسعه رشت باید تقویت شود. با برخی نمایندگان شهرهای مختلف به دلیل فعالیت ورزشی دیدار داشتم و گفته شد که اگر قرار است توسعه ای در شهرهای اطراف نیز رخ دهد این توسعه باید از رشت آغاز شود و کسانی که مدیریت استراتژیک خوانده اند می دانند که ساختار تئوری چگونه است و این اتفاق بی تردید می بایست از رشت آغاز شود و توسعه گیلان از توسعه رشت عبور می کند و به هیچ چیز بیش از اتحاد و همدلی نیاز نداریم. سعی می کنم تا هفته آینده به یک بیانیه مشترک با دوستان برسم و اتحاد کلمه کلیدی است. با یک ادبیات واحد به بیانیه و نقطه مشترکی خواهیم رسید تا خواست و اراده مردم را با ساختار نظام مند و منطقی اعلام کنیم و زمینه را برای کنار گذاشتن حواشی و درگیری های غیر سازنده فراهم کنیم.

رسولی افزود: عبارت اتحاد شاید عبارت انتزاعی باشد اما می دانیم چقدر فرار سرمایه گذار و ضایعه های این استان به دلیل عدم اتحاد باشد. در همین نوروز اتفاقاتی افتاد که ممکن است برای همه ما خوشایند نبوده باشد. باید در یک فضای تعاملی مناسب در ظرفی بزرگتر از شورا و شهرداری رشت حل کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار