رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

حرف تازه – دیدار دکتر نصرتی شهردار رشت با سرهنگ شعبانی فرمانده انتظامی این شهر برگزار شد. در مدت کوتاه حضور شهردار جدید رشت گام های اساسی برای سراوان برداشته شده است فرمانده انتظامی رشت با توجه به مسافر پذیر بودن گیلان ، هدف از تشکیل این‌جلسه را برقراری امنیت برای مسافران و همشهریان عنوان […]

حرف تازه – دیدار دکتر نصرتی شهردار رشت با سرهنگ شعبانی فرمانده انتظامی این شهر برگزار شد.

در مدت کوتاه حضور شهردار جدید رشت گام های اساسی برای سراوان برداشته شده است

فرمانده انتظامی رشت با توجه به مسافر پذیر بودن گیلان ، هدف از تشکیل این‌جلسه را برقراری امنیت برای مسافران و همشهریان عنوان و اظهار کرد : امنیت ، علاوه بر فراهم کردن بسترهای رشد و شکوفایی هر جامعه ، به سرمایه گذار نیز برای سرمایه گذاری در شهر اطمینان خاطر می دهد .

سرهنگ شعبانی ، گفت : نیروهای انتظامی بدون هیچگونه چشمداشت و تنها در جهت رشد و تعالی جامعه خدمت می کنند و بی تردید پلیس از تمام داشته های خود برای برقراری نظم ، آرامش و امنیت در شهر استفاده می کند .

وی با اشاره به اقدامات اساسی صورت گرفته در رشت در سال گذشته افزود : جمع آوری خودروهای خرده فروش در کنار خیابان ها ، جمع آوری بازارچه های سلیمانداراب و سرچشمه با قدمت های بیش از ۴۰ و ۳۰ سال، از جمله همکاری های فرماندهی انتظامی با شهرداری بود .

فرمانده انتظامی رشت با بیان‌ اینکه در حال حاضر مشکلاتی در توسعه شهر وجود دارد خاطر نشان کرد : نیروی انتظامی باید در کنار سایر مدیران و ازجمله شهرداری باشد .

سرهنگ شعبانی با توجه به انجام شدن برخی امورات زیربنایی از زمان‌ حضور شهردار جدید خاطر نشان کرد : انتظارات مردم از مدیران شهر باید تحقق پیدا کند .

وی گفت : در مدت کوتاه حضور نصرتی به عنوان شهردار رشت ، در راستای حل مشکلات منطقه سراوان گام های اساسی برداشته شده است .‌

فرمانده انتظامی شهرستان رشت همچنین تصریح کرد : تلاش می شود تا نگرانی ها و گلایه های مردم به گوش مسئولان شهر رسانده شود .

ترافیک از مشکلات اساسی رشت است

سرهنگ شعبانی معضل ترافیک رشت را یکی از مشکلات اساسی این شهر عنوان کرد و ادامه داد : این‌مشکل موجب رنجش مردم و پلیس شده است و آمار درگیری های فردی به دلیل کاهش آستانه تحمل مردم از ترافیک ، افزایش یافته است .

وی بر لزوم‌اقدامات اساسی برای این مهم تاکید کرد و بیان داشت : میدان فرزانه به سمت میدان امام علی (ع) ، میدان‌معلم به سمت رشتیان و خیابان تختی فرصت های مناسبی برای حل ترافیک هستند .

فرمانده انتظامی رشت گفت : نارضایتی مردم از هدایت بار ترافیکی به کوچه ها باید درنظر گرفته شود و بهتر است برای حل این‌معضل از مردم و کسبه نظرسنجی شود .

تکمیل بلوار آیت الله احسانبخش رها شده است

سرهنگ شعبانی افزود : بلوار آیت الله احسانبخش‌ (ره ) در منتهی الیه خیابان تختی ، رها شده است و ترافیک به کوچه های این خیابان هدایت شده اند که این خود ، نارضایتی های فراوانی را به دنبال دارد .

۱۴۰مورد تصادف در ۷ ماه نخست بابت ترافیک ثبت شد

به گفته وی در ۷ ماهه نخست امسال ۱۴۰ مورد تصادف بابت ترافیک تنها در یک کوچه ثبت شده است .

فرمانده انتظامی رشت افزود : تابلوهایی همچون حمل با جرثقیل در سطح شهر نصب شده اند که در کمیسیون شورای ترافیک نیز مصوب نشده اند .

سرهنگ شعبانی گفت : با ایجاد پیاده راه و راه اندازی بی آرتی ، مسئولان مربوطه در شورای قبل قول ساخت پارکینگ طبقاتی در میدان صیقلان داده بودند که این امر تاکنون محقق نشد و امروز از این میدان تا شهرداری تابلوهای حمل با جرثقیل فراوانی نصب شده است .

نصب غیرکارشناسانه تابلوهای حمل با جرثقیل

وی ادامه داد : تنها در محدوده میدان صیقلان تا خیابان تختی به صورت غیرکارشناسانه ، ۳۰ تابلوی حمل با جرثقیل نصب شده است که این‌مساله برای عموم طاقت فرسا خواهد بود .

این ‌مسئول با بیان اینکه برخی دست فروشان و به ویژه دکه های کباب فروشی مشکلاتی در رفت و وآمد ایجاد می کنند افزود : مدیران شهری باید با برگزاری جلساتی به حل این‌مشکلات بپردازند .

سرهنگ شعبانی خاطر نشان کرد : درحال حاضر روزانه ۵۰ نیرو از نهاد انتظامی در حوزه های شهرداری فعالیت می کنند و نیروی انتظامی این آمادگی را دارد تا نیروهای بیشتری در خدمت شهرداری بگذارد تا به جمع آوری و ساماندهی افرادی که به هرشکلی در بی نظمی شهر دخیل هستند کمک کنند .

وی تاکید کرد : بعداز تعطیلات توروزی ساماندهی دستفروشان خیابان های شیک و مطهری باید انجام شود .

میدان شهرداری به حیاط خلوت بزهکاران و مجرمان تبدیل شده است

فرمانده انتظامی رشت اظهار داشت : میدان شهرداری به حیاط خلوت بزهکاران و مجرمان تبدیل شده است و قراربود فضایی برای استقرار نیروی انتظامی در این‌ مکان تعبیه شود اما نشد .‌

مسدود کردن راه های منتهی به بازار مطلوب نیست

سرهنگ شعبانی ، گفت : باتوجه به وضعیت اقتصادی موجود ، مسدود کردن راه های منتهی به بازار مطلوب نیست .

وی با اشاره به برخی نشست ها و همکاری های نیروی انتظامی با شهرداری تاکید کرد : چنین نشستی باید با شورای شهر نیز انجام شود .

فرمانده نیروی انتظامی رشت برقراری امنیت را جاده دوطرفه خواند و یاد آور شد : این مهم باید به صورت دو سویه از جانب نیروی انتظامی و مجموعه مدیریت شهری اتفاق بیفتد .

سرهنگ رحیم شعبانی همچنین از تلاش های علیرضا مقصودی به عنوان معاون خدمات شهر و بابک رمضانی به عنوان رییس سازمان آتش نشانی گیلان‌ به ویژه در چهارشنبه آخر سال قدردانی کرد .‌

در این دیدار شهرداران مناطق و سرهنگ لطفی نماینده فرمانده انتظامی در شهرداری رشت نیز حضور داشتند .

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار