در هفتاد و هفتمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نسبت به ترمیم و لکه گیری آسفالت و رنگ آمیزی دیوارها در سطح رشت تاکید شد.

حرف تازه – رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در ابتدای این جلسه که عصر امروز در ساختمان شورا در خیابان سعدی برگزار شد اظهار کرد: موضوع آسفالت همواره جزو دغدغه های حوزه خدمات شهری بوده و این مهم از جمله وظیفه ذاتی شهرداریها است.

فاطمه شیرزاد با تاکید بر اینکه جلب رضایتمندی شهروندان در حوزه هایی از جمله آسفالت و غیره باید مورد توجه باشد افزود: اعضای شورا در مواقع ضروری به مدیران شهرداری تذکراتی می دهند و این موضوع به آن معنا نیست که زحمات مجموعه مدیران شهرداری در بخش های مختلف نادیده گرفته شود.

وی با بیان اینکه خدمت صادقانه به شهروندان در راس امور قرار دارد تصریح کرد: امیدواریم هر چه سریعتر شهر از این مشکلات رهایی پیدا کرده و وضعیت شهردار رشت تعیین تکلیف شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون وضعیت آسفالت رشت گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و ورود گردشگران نوروزی به شهر، امیدواریم به زودی تصمیماتی اساسی پیرامون رفع مشکلات آسفالت شهر گرفته شود.

شیرزاد با بیان اینکه تحریف واقعیت ها و بزرگ‌نمایی مباحث کار صحیحی نیست افزود: برخی قصد دارند تذکرات اعضای شورای شهر نسبت به مدیران شهرداری رشت را تحریف کنند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان عمران شهرداری رشت پیگیر دریافت قیر دولتی است تصریح کرد: چاله چوله های موجود در برخی از معابر و میادین اصلی شهر قدمتی یکساله دارند و انتظار داریم با عزمی جهادی این معضل مورد گلایه شهروندان، به طور اساسی برطرف شده و به اولویت ها در این مهم توجه شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به اینکه در شهرداری کمبود منابع مالی وجود دارد بیان کرد: شهرداریهای مناطق دچار روزمرگی شده و باید تلاش خود را در راستای دریافت مطالبات شهری مضاعف کنند.

شیرزاد به فرا رسیدن هفته درختکاری اشاره کرد و گفت: یقینا با کاشت درختان گامی موثر در راستای حفظ هوای پاک در شهر برداشته شده و در هفته درختکاری چهل هزار اصله نهال رایگان در میان شهروندان توزیع می شود.

وی برپایی سفره های هفت سین منطبق بر آداب و سنن مردم رشت را از برنامه های سازمان سیما و منظر شهرداری رشت به منظور استقبال از بهار دانست و افزود: امیدوارم این اقدامات به لحاظ کمی و کیفی مورد رضایت شهروندان و جلب توجه گردشگران باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با تاکید بر حمایت مالی شهرداری از سازمان های سیما و منظر، فرهنگی و عمران شهرداری رشت تصریح کرد: انجام برنامه های استقبال از بهار نیازمند حمایت مالی شهرداری رشت از این سازمان ها بوده و انتظار داریم با تخصیص اعتبار لازم اقدامات لازم در حوزه آسفالت ، لکه گیری، رنگ آمیزی دیوارهای شهری و غیره انجام شده و با شرایطی مطلوب به استقبال فصل بهار برویم.

 

شیرزاد با اشاره به ایجاد غرفه های مختلف در پیاده راه فرهنگی رشت در ایام نوروز به منظور عرضه محصولات غذایی و سنتی بیان کرد: در نمایشگاه های ایام نوروز در پیاده راه فرهنگی رشت باید مکانی به مبحث شهر خلاق خوراک رشت اختصاص پیدا کند.

وی با بیان اینکه نصب چادرهای مسافرتی در ایام نوروز در سطح رشت توسط گردشگران موجب گلایه شهروندان است گفت: با تمهیدات لازم از تکرار این موضوع در شهر و ایجاد بی نظمی و مخدوش شدن چهره شهر جلوگیری شود.

عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت نیز در جلسه امروز با اشاره به اینکه شهروندان و‌گردشگران انتظار دارند با شهری تمیز و کم نقص مواجه شوند اظهار کرد: شهرداری در شرایط فعلی با کمبود منابع مالی مواجه است.