رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
  • الخميس ۵ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 22 March

حرف تازه – طی احکام جداگانه ای از سوی استاندار گیلان دبیران کمیته‌های تخصصی ۴۸ گانه استان منصوب و احکام تدوین و اجرای ۴۸ طرح توسعه‌ی راهبردی گیلان به آنان ابلاغ گردید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ در راستای بررسی و رفع مشکلات اساسی استان در بخش‌های مختلف، استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی ویژه […]

حرف تازه – طی احکام جداگانه ای از سوی استاندار گیلان دبیران کمیته‌های تخصصی ۴۸ گانه استان منصوب و احکام تدوین و اجرای ۴۸ طرح توسعه‌ی راهبردی گیلان به آنان ابلاغ گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ در راستای بررسی و رفع مشکلات اساسی استان در بخش‌های مختلف، استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی ویژه استان و همچنین توسعه زیرساخت‌ها و خدمات اساسی در سطح استان و ارائه تحلیل‌های علمی و کاربردی در خصوص موضوعات کلیدی قابل طرح در برنامه‌های توسعه، دبیران کمیته‌های تخصصی ۴۸ گانه استان از سوی استاندار گیلان منصوب و احکام تدوین و اجرای ۴۸ طرح توسعه‌ی راهبردی گیلان به آنان ابلاغ گردید.

کمیته‌های ۴۸ گانه، وظیفه‌ی مهم تدوین برنامه‌ی راهبردی توسعه‌ی استان در ۴۸ محور اولویت‌دار و نظارت بر اجرا و تحقق آن برنامه‌ها و تقسیم کار و پیگیری امور مربوطه در سطح ملی و استان را عهده‌دار خواهند بود.

بنابر احکام صادره آقایان محمدعلی محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به عنوان دبیر کمیته‌های تخصصی پیگیری وجوه متمرکز و تجهیز منابع مالی، آرش فرزام صفت مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری به عنوان دبیر کمیته‌های تخصصی اشتغال روستایی، صنایع دستی و مشاغل خانگی، شناسایی ظرفیت‌های منطقه آزادو مناطق ویژه اقتصادی و خودکفایی، قربانعلی محمدپور مدیر کل محیط زیست به عنوان دبیر کمیته‌های تخصصی مدیریت احیاء تالاب انزلی، پسماند و اطلاعات مکانی (GIS)، رحیم شوقی مدیر کل دفتر فنی استانداری به عنوان دبیر کمیته‌های تخصصی ساماندهی رودخانه‌هاو سیما و منظر استان، رضا علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان دبیر کمیته‌های تخصصی توسعه گردشگری دریایی، توسعه منظومه‌های گردشگری و برندسازی خوراک و پوشاک سنتی گیلان، محمد اکبرزاده مدیر کل محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان دبیر کمیته‌های تخصصی توسعه منظومه‌های روستایی و عشایری و ساماندهی مسکن روستایی، محمود ایزددوست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیر کمیته تخصصی اشتغال، علی خاوری مدیر کل راه و شهرسازی استان به عنوان دبیر کمیته‌های تخصصی مسکن، حمل و نقل جاده‌ای، حمل و نقل ریلی و حمل و نقل ترکیبی، فرهاد دلق پوش مدیر کل صنعت، معدن و تجارت به عنوان دبیـر کمیتـه‌های تخصصـی شـن و مـاسه، ساماندهی صنعت دخانیات، صنعت پتروشیمی، توسعه تجارت استان و توسعه صنعتی و جذب سرمایه‌گذار، فرزاد توکلی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دبیر کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات، شاهرخ یوسف زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی به عنوان دبیر کمیته‌های تخصصی درمان و بهداشت، حسین اکبر مدیر عامل شرکت گاز به عنوان دبیر کمیته‌ی تخصصی گاز، علی‌اوسط اکبری مقدم مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به عنوان دبیر کمیته تخصصی توسعه فضاهای آموزشی، کاظم لطفی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای به عنوان دبیر کمیته تخصص آب، عظیم بلبل آبادی مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای به عنوان دبیر کمیته تخصصی برق، سیدمحسن حسینی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب به عنوان دبیر کمیته تخصصی آب شهری و روستایی، عباس صابر سرپرست مدیریت بحران استانداری به عنوان دبیر کمیته تخصصی پیشگیری و کاهش مخاطرات، سیدجعفرمفیدی مدیر کل ثبت اسناد و املاک به عنوان دبیر کمیته تخصصی کاداستر و تثبیت مالکیت اراضی و املاک، محمدولی روزبهان رییس سازمان چای کشور به عنوان دبیر کمیته تخصصی چای، فرامرز علی نیا رییس مؤسسه تحقیقات برنج کشور به عنوان دبیر کمیته تخصصی برنج، علیرضا شعبان‌نژاد مدیر کل جهاد کشاورزی به عنوان دبیر کمیته‌های تخصصی محصولات باغی، گیاهان زینتی، دارویی، زنبورداری و دام و طیور و ساماندهی آب بندان‌ها، علی‌‌اصغر داداش‌پور رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور به عنوان دبیر کمیته تخصصی ابریشم، اسحاق شعبانی مدیر کل شیلات به عنوان دبیر کمیته تخصصی شیلات و آبزی‌پروری، مهدی حاجتی مدیر کل آموزش و پرورش به عنوان دبیر کمیته تخصصی تقویت بنیه علمی دانش آموزان استان، مسعود رهنما مدیر کل ورزش و جوانان به عنوان دبیر کمیته تخصصی توسعه فعالیت‌های ورزشی، فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر کمیته تخصصی امور فرهنگی و هنری و خانم ساحره میرسیدی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری به عنوان دبیر کمیته های تخصصی راهبری توسعه رشت و طرح راهبردی توسعه شهرها منصوب شدند.

در ابلاغ مذکور مقرر گردید دبیران کمیته‌های تخصصی استان در تدوین طرح‌های توسعه‌ی راهبردی با هدف غنی سازی محتوای طرح‌ها و در راستای ارج نهادن به نظرات و پیشنهادات علاقه‌مندان به توسعه‌ی استان از آراء و نظرات اساتید، کارشناسان، صاحب‌نظران و اندیشمندان بخش‌های خصوصی و دولتی در حوزه‌های مختلف استفاده‌ی حداکثری نمایند.

در تدوین عناوین ۴۸ طرح توسعه‌‌ی راهبردی نگاه به موضوعات خاصی همچون محیط زیست، اشتغال، توانمندسازی محرومین، تقویت زنجیره‌‌ی ارزش تولیدات کشاورزی و صنعتی استان، توسعه‌ی گردشگری، ارتقای زیرساخت‌های استان، استفاده‌ از ظرفیت‌های خالی مناطق خاص، ارتقای بخش‌های خدماتی سلامت، آموزش و ورزش، تأمین منابع مالی برای اقتصاد استان، تعادل‌های منطقه‌ای و نگاه به اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی مورد نظر بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار