تی تی خبر : سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: صدا و سیما جزئی از بخش فرهنگی کشور است و بودجه آن، کفاف رسالت رسانه ملی را نمی دهد. محمدحسین قربانی امروز پس از جلسه مخبران کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی با رئیس و معاونان رسانه ملی گفت: بخش فرهنگی کشور از بودجه عمومی ۳ درصد است و […]

تی تی خبر : سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: صدا و سیما جزئی از بخش فرهنگی کشور است و بودجه آن، کفاف رسالت رسانه ملی را نمی دهد.

محمدحسین قربانی امروز پس از جلسه مخبران کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی با رئیس و معاونان رسانه ملی گفت: بخش فرهنگی کشور از بودجه عمومی ۳ درصد است و این در حالی است رسانه ملی هم جزئی از بخش فرهنگی کشور به شمار می رود.

وی تصریح کرد: بررسی بودجه ۹۵، برنامه ششم توسعه و دائم کردن احکام برنامه ششم توسعه، سه وظیفه مجلس است که در آینده نزدیک در دستور کار قرار خواهد گرفت.
قربانی ادامه داد: در نشست مخبران مجلس با مسئولان صدا و سیما این بحث مطرح شد که مجلس در جریان بررسی بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه در کمیسیون تلفیق و صحن علنی چه کمکی می تواند به رسانه ملی انجام دهد.
وی گفت: همفکری و همدلی مسئولان صدا و سیما و مخبران کمیسیون های تخصصی مجلس از دیگر محورهای این دیدار بود.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: امروزه باید مثلث دولت، مجلس و رسانه ملی راهبرد واحدی در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان داشته باشد.
وی تاکید کرد: دشمنان ما همه آیتم‌ها را امتحان کرده و امروزه به جنگ نرم روی آورده اند؛ بنابراین باید اولویت آنها را بشناسیم و بر اساس آن راهبرد داشته باشیم.
نماینده مردم آستانه اشرفیه اظهار داشت: رسالت عظیم ما ماندن در کنار سازمان صدا و سیماست و باید به این سازمان کمک کنیم.
این نماینده مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد در بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه به صدا و سیما کمک شود تا از مشکلات بودجه ای که فراروی این سازمان است خارج شود.
مجلس شورای اسلامی ۱۳ کمیسیون تخصصی دارد.
منبع : جلال شرق