رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه – یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: صادق‌ترین اعضای دولت تدبیر و امید، روسای ستادها و افراد حاضر در آن بودند که از جیب‌شان خرج کردند، پشت دولت را خالی نکردند. به گزارش حرف تازه به نقل از ایلنا، عبدالغفار شجاع در همایش فرصت‌ها و چالش‌های دولت دوازدهم با بیان اینکه آنچه که […]

حرف تازه – یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: صادق‌ترین اعضای دولت تدبیر و امید، روسای ستادها و افراد حاضر در آن بودند که از جیب‌شان خرج کردند، پشت دولت را خالی نکردند.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایلنا، عبدالغفار شجاع در همایش فرصت‌ها و چالش‌های دولت دوازدهم با بیان اینکه آنچه که امروز مهم است. اجرا شدن برنامه‌هاست اما متاسفانه در مملکت ما چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد، گفت: باید برای گام‌هایی که برمی‌داریم برنامه داشته باشیم. بدون برنامه به جایی نمی‌رسیم.

وی یادآور شد: آثار و صحنه‌های وحشتناکی از سال ۸۸ بر جای مانده بود و بسیاری از سیاسیون ما از میدان به دور شده بودند اما سال ۹۲ با شهامت وارد میدان شدند. آن سال، آیت‌الله هاشمی که ستون انقلاب اسلامی ایران است با حرکت‌های سیاسی بسیار خوب، آقای روحانی را به اهدافشان رساندند.

مشاور سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بزرگانی که انتخابات سال ۹۲ را هدایت کردند، افراد شایسته و قابل قبول نظام و مردم هستند. به یاد دارم در سال ۹۲ عده‌ای حتی در ستادها حاضر نمی‌شدند که مبادا عکسشان گرفته و دیده شود اما بعد از انتخابات به دنبال پست و مقام بودند.

وی ادامه داد: سال ۹۲ ما دولتی را انتخاب کردیم و پشت آن نیز ماندیم، آن هم بدون سهم‌خواهی اما حتی یک تشکر لسانی از ما نشد.

استاندا سابق قزوین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ اظهار داشت: حرکت مثبت و سازنده ما در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی خود را نشان داد. یک تشکیلات ۷۰ هزار نفری به عنوان مجمع توسعه استان‌ها، تشکیل شد و اقدامات لازم را انجام داد. ما بدون سهم‌خواهی وارد شدیم تا نتایج به سود ملت به دست بیاید.

وی تاکید کرد: صادق‌ترین اعضای دولت تدبیر و امید، روسای ستادها و افراد حاضر در آن بودند که از جیب‌شان خرج کردند، پشت دولت را خالی نکردند.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت‌های نهم و دهم کشور را وارد منجلاب کرده بود که خارج شدن از آن به آسانی میسر نبود ،گفت: ما دولت را درک کردیم و نمی‌خواستیم فضا و شرایط دولت‌های نهم و دهم پیش بیاید و در سال ۹۶ نیز با روی کار آمدن ستاد نمایندگان ادوار وارد میدان شدیم.

شجاع با اشاره به فضای انتخابات در اردیبهشت سال ۹۶ عنوان کرد: ۱۰ روز مانده به انتخابات نگرانی‌هایی وجود داشت آن هم برای حوزه‌های انتخاباتی شهر و روستا. حدود ۷۰ هزار نفر با اهدافی خاص به شهرها و روستاها سفر کرده بودند و تبلیغات انجام می‌دادند. ما از نمایندگان خواهش کردیم که خود را به حوزه‌های انتخاباتی برسانند تا در میان مردم حضور پیدا کنند.

وی افزود: ۴هزار و ۵۰۰ سخنرانی صورت گرفت و نمایندگان اقدامات خوبی انجام دادند و بدون چشم‌داشتی در کنار دولت ماندند.

مشاور سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه گلایه‌ها بسیار زیاد است اما باید به دولت تدبیر و امید کمک کرد، اظهار داشت: یک جلسه با آقای جهانگیری داشتیم و چالش‌های پیش‌رو را با ایشان در میان گذاشتیم. ایشان نیز فرمودند که باید طبق گفته بیانات مقام معظم رهبری و آقای روحانی در کنار مردم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز دولت با چالش‌های زیادی روبرو است. زمانی که اوباما بود آرامش بیشتر و برجام قوت گرفت اما ترامپ خود یک چالش جدید است. امروز دولت تنها است و نیاز به حمایت همه جانبه دارد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: آقای روحانی حضور زنان و اهل تسنن را در کابینه مطرح کردند اما خود بنا به شرایطی نشد و ما باید به دور از جهت‌گیری‌های سیاسی به ایشان کمک کنیم.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۴ سال نخست دولت تدبیر و امید برجام در اولویت قرار داشت، گفت: ۴ سال اول مردم به راحتی توجیه می‌شدند که شرایط به چه گونه‌ای است. اما در چهار سال دوم به قول آقای جهانگیری دیگر توجیه‌پذیری معنایی ندارد. مردم می‌خواهند اشتغال، مشکلات اقتصادی و معیشتی حل شود. امروز نفت با بشکه‌ای ۴۵ دلار به فروش می‌رسد که ۱۰ دلار کمتر از زمان بودجه‌بندی برای کشور بوده که خود چالش بزرگی به حساب می‌آید.

وی افزود: روزگاری شاهد بودیم که هیات‌های بزرگ اقتصادی به کشور می‌آمدند اما امروز خبری از آنها نیست زیرا موانع زیادی بر سر راه آنها وجود دارد. باید کمک کنیم که دولت‌های سیزدهم و چهاردهم مانند دولت نهم و دهم نباشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار