رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
  • شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۱
  • کد خبر : 33469
  • مشاهده : 59 بازدید
  • اخبار » سیاست
  • چاپ خبر : امروز، دولت تنها است و نیاز به حمایت همه‌جانبه دارد

حرف تازه – یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: صادق‌ترین اعضای دولت تدبیر و امید، روسای ستادها و افراد حاضر در آن بودند که از جیب‌شان خرج کردند، پشت دولت را خالی نکردند. به گزارش حرف تازه به نقل از ایلنا، عبدالغفار شجاع در همایش فرصت‌ها و چالش‌های دولت دوازدهم با بیان اینکه آنچه که […]

حرف تازه – یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: صادق‌ترین اعضای دولت تدبیر و امید، روسای ستادها و افراد حاضر در آن بودند که از جیب‌شان خرج کردند، پشت دولت را خالی نکردند.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایلنا، عبدالغفار شجاع در همایش فرصت‌ها و چالش‌های دولت دوازدهم با بیان اینکه آنچه که امروز مهم است. اجرا شدن برنامه‌هاست اما متاسفانه در مملکت ما چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد، گفت: باید برای گام‌هایی که برمی‌داریم برنامه داشته باشیم. بدون برنامه به جایی نمی‌رسیم.

وی یادآور شد: آثار و صحنه‌های وحشتناکی از سال ۸۸ بر جای مانده بود و بسیاری از سیاسیون ما از میدان به دور شده بودند اما سال ۹۲ با شهامت وارد میدان شدند. آن سال، آیت‌الله هاشمی که ستون انقلاب اسلامی ایران است با حرکت‌های سیاسی بسیار خوب، آقای روحانی را به اهدافشان رساندند.

مشاور سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بزرگانی که انتخابات سال ۹۲ را هدایت کردند، افراد شایسته و قابل قبول نظام و مردم هستند. به یاد دارم در سال ۹۲ عده‌ای حتی در ستادها حاضر نمی‌شدند که مبادا عکسشان گرفته و دیده شود اما بعد از انتخابات به دنبال پست و مقام بودند.

وی ادامه داد: سال ۹۲ ما دولتی را انتخاب کردیم و پشت آن نیز ماندیم، آن هم بدون سهم‌خواهی اما حتی یک تشکر لسانی از ما نشد.

استاندا سابق قزوین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ اظهار داشت: حرکت مثبت و سازنده ما در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی خود را نشان داد. یک تشکیلات ۷۰ هزار نفری به عنوان مجمع توسعه استان‌ها، تشکیل شد و اقدامات لازم را انجام داد. ما بدون سهم‌خواهی وارد شدیم تا نتایج به سود ملت به دست بیاید.

وی تاکید کرد: صادق‌ترین اعضای دولت تدبیر و امید، روسای ستادها و افراد حاضر در آن بودند که از جیب‌شان خرج کردند، پشت دولت را خالی نکردند.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت‌های نهم و دهم کشور را وارد منجلاب کرده بود که خارج شدن از آن به آسانی میسر نبود ،گفت: ما دولت را درک کردیم و نمی‌خواستیم فضا و شرایط دولت‌های نهم و دهم پیش بیاید و در سال ۹۶ نیز با روی کار آمدن ستاد نمایندگان ادوار وارد میدان شدیم.

شجاع با اشاره به فضای انتخابات در اردیبهشت سال ۹۶ عنوان کرد: ۱۰ روز مانده به انتخابات نگرانی‌هایی وجود داشت آن هم برای حوزه‌های انتخاباتی شهر و روستا. حدود ۷۰ هزار نفر با اهدافی خاص به شهرها و روستاها سفر کرده بودند و تبلیغات انجام می‌دادند. ما از نمایندگان خواهش کردیم که خود را به حوزه‌های انتخاباتی برسانند تا در میان مردم حضور پیدا کنند.

وی افزود: ۴هزار و ۵۰۰ سخنرانی صورت گرفت و نمایندگان اقدامات خوبی انجام دادند و بدون چشم‌داشتی در کنار دولت ماندند.

مشاور سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه گلایه‌ها بسیار زیاد است اما باید به دولت تدبیر و امید کمک کرد، اظهار داشت: یک جلسه با آقای جهانگیری داشتیم و چالش‌های پیش‌رو را با ایشان در میان گذاشتیم. ایشان نیز فرمودند که باید طبق گفته بیانات مقام معظم رهبری و آقای روحانی در کنار مردم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز دولت با چالش‌های زیادی روبرو است. زمانی که اوباما بود آرامش بیشتر و برجام قوت گرفت اما ترامپ خود یک چالش جدید است. امروز دولت تنها است و نیاز به حمایت همه جانبه دارد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: آقای روحانی حضور زنان و اهل تسنن را در کابینه مطرح کردند اما خود بنا به شرایطی نشد و ما باید به دور از جهت‌گیری‌های سیاسی به ایشان کمک کنیم.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۴ سال نخست دولت تدبیر و امید برجام در اولویت قرار داشت، گفت: ۴ سال اول مردم به راحتی توجیه می‌شدند که شرایط به چه گونه‌ای است. اما در چهار سال دوم به قول آقای جهانگیری دیگر توجیه‌پذیری معنایی ندارد. مردم می‌خواهند اشتغال، مشکلات اقتصادی و معیشتی حل شود. امروز نفت با بشکه‌ای ۴۵ دلار به فروش می‌رسد که ۱۰ دلار کمتر از زمان بودجه‌بندی برای کشور بوده که خود چالش بزرگی به حساب می‌آید.

وی افزود: روزگاری شاهد بودیم که هیات‌های بزرگ اقتصادی به کشور می‌آمدند اما امروز خبری از آنها نیست زیرا موانع زیادی بر سر راه آنها وجود دارد. باید کمک کنیم که دولت‌های سیزدهم و چهاردهم مانند دولت نهم و دهم نباشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار