رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March
یادداشتی از یونس رنجکش؛

اقتداری برازنده ایران !

یونس رنجکش – دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران یکشنبه گذشته راهی آمریکا شد تا در اجلاس سران کشورها در سازمان ملل حضور یافته و دیدگاه های کشورمان را پیرامون موضوعات مختلف جهان به گوش سایرین برساند. این حضور پنجمین سفر دکتر روحانی به قلب کشور آمریکا است که همچون حضور گذشته با صلابت پیام رسان مردم […]

یونس رنجکش – دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران یکشنبه گذشته راهی آمریکا شد تا در اجلاس سران کشورها در سازمان ملل حضور یافته و دیدگاه های کشورمان را پیرامون موضوعات مختلف جهان به گوش سایرین برساند.

این حضور پنجمین سفر دکتر روحانی به قلب کشور آمریکا است که همچون حضور گذشته با صلابت پیام رسان مردم و نظام کشورمان به جهانیان از تریبون سازمان ملل است و شاید نخستین پیام ملت ایران را در هنگام ورودش به آمریکا در پایبندی کشور میزبان به برجام بود که مورد تاکید قرار داد و آن نشان از اقتدار ایران اسلامی بود.

یکی از ویژگی های حضور روسای کشورمان بویژه دولت های اصلاحات و تدبیر و امید از ارائه طرح هایی جهانی برای تاثیرگذاری در روند مدیریت دنیا با گفتمان سازی ها است که موجب تغییر نگرش ها نسبت به ایران و ایرانی در افکار عمومی جهان و اعتماد سازی و رشد دیپلماسی عمومی شده است. دیدگاه هایی مانند گفتگوی تمدن ها و نفی خشونت در جهان که سرآغاز گفتمان های جدید شد و سیاست های سناریوسازان مخدوش ساز چهره ایران را با چالش روبرو و فرصت هایی جدید در صحنه جهانی برای کشور فراهم کرد. هرچند که برخی ناپختگی ها در عرصه سیاست ورزی نوپایان در این عرصه سختی هایی را در مسیر ایجاد کرد و آن تئوری ناکام مانده مدیریت جهانی، نمونه ای از ترمزهای اینگونه حرکت ها برای اعتماد سازی جهانی بود. اما عقلانیت حاکم بر دیپلماسی کشور احیاگر فرصت های از دست رفته شد تا نگاه اجماع گرایانه برخلاف گذشته این بار بر حول نزدیکی بیشتر به ایران باشد نه منزوی کردن یعنی آنچه که سال ها موجب فرصت سوزی برای توسعه کشور شد.

امروز دکتر روحانی با قرار گرفتن در پشت تریبون سازمان ملل از گفتمانی دیگر برای مدیریت جهانی و دکترین جمهوری اسلامی در این مسیر پرده برداشت تا از منظر اعتدال گرایی و حرکت در مسیر اعتدال و تدبیر، امیدی دیگر بیافریند اما اینبار در دل مردمان جهان که در این هیاهو شعار جامعه متمدن به مدینه فاضله و آرمانشهر خود دست یابند و این همان پیام انقلاب اسلامی است که با دیپلماسی گفت و گو صادر می شود نه برخلاف سناریونویسان از طریق ایجاد شکاف، ترس، وحشت و دخالت در سرنوشت کشورها که در قاموس این انقلاب نیست .

روحانی در کنار نفی خشونت در جهان و فراخوانی همگان برای دنیایی عاری از خشنونت و جنگ و جدال پیام رسان صلح و دوستی برای دنیایی غوطه ور در جنگ و آتش بود و در کنار آن با صلابت از هویت ایران اسلامی و مردمان ایران زمین و نظام برخواسته از خاستگاه آن ها دفاع کرد. و سرکشی های سرخوشانه سردمدار نظام سلطه را به چالش کشید و تاکیدی داشت بر بازپسگیری اظهارات احساسی و بدور از منطق وی نسبت به مردم و حکومت مردم سالاری که در این چهار دهه قد کشیده در نظام سیاسی جدید و پایبند به ارزش های انسانی شد، مردمانی که تاریخ و فرهنگ و دینشان گواه صلح دوستی آنان است.

 دکتر روحانی در مقابل افکار ترویج دهنده خشونت و بی ثباتی در جهان در کشور مدعی مهد تمدن امروزی از فریبکار های آنان با بازی های رسانه ای در افکار عمومی پرده برداشت و حقیقت ادعاهای دروغین را بر ملا کرد تا مردمان در افتاده در چنگال تزویر و تخریب مستبدان با واقعیت های مدیریت امروز جهان بیشتر آشنا و دیدگانشان بیناتر شود!

روزنامه معین

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار