پنجشنبه گذشته بود که خبر افتتاحیه بوستان کتاب در رشت در رسانه‌ها منتشر شد. خبری که در آن گفته‌شده بود این پارک در خیابان آیت‌الله رودباری واقع‌شده است.

حرف تازه – پنجشنبه گذشته بود که خبر افتتاحیه بوستان کتاب در رشت در رسانه‌ها منتشر شد. خبری که در آن گفته‌شده بود این پارک در خیابان آیت‌الله رودباری واقع‌شده است.

بررسی تصاویر محل افتتاح بوستان کتاب و خیابان آیت‌الله رودباری اما نشان‌دهنده آن بود که این افتتاحیه برای بوستانی جدید نبوده و در واقع پارک قبلی که فضایی ورزشی داشته حذف‌شده و با بنای یک اِلِمان، یک تندیس بتن گلاسه، دو آلاچیق و بهسازی سرویس بهداشتی از فضای ورزشی شهر رشت کاسته شده تا پارکی با نامی دیگر افتتاح شود!

این پارک که پیش‌تر به‌عنوان یک محیط ورزشی استفاده می‌شد در تغییری عجیب به پارکی بدل شده که هیچ‌چیزی از بابت ترویج کتاب‌خوانی در آن دیده نشده و تنها نام بوستان کتاب را یدک می‌کشد. حال باید از شهردار رشت پرسید که آیا قرار است مردم به‌عنوان پروژه‌های عمرانی در کف خیابان با واژه گیلکی “تقی کولا نقی سر، نقی کولا تقی سر” هم ذات پنداری کنند؟! آیا بهتر آن نیست که بجای تغییر کاربری یک پارک ورزشی، فضایی جدید برای احداث بوستان کتاب احداث شود؟!

  • نویسنده : بهنیا ثابت رفتار
  • منبع خبر : رشت 20