رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۰ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 17 March
در مراسم تودیع و معارفه معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان مطرح شد

افتتاح خط کشتیرانی انزلی-باکو در ابتدای سال آینده

حرف تازه – اله یار با اشاره به تالاب بین المللی بندرانزلی و اهمیت زیست محیطی آن تصریح کرد: تالاب انزلی فقط برای گیلان نیست و تمام مردم کشور قلبشان برای این تالاب می تپد. مراسم تودیع و معارفه سرپرست معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با حضور عضو  هیات […]

حرف تازه – اله یار با اشاره به تالاب بین المللی بندرانزلی و اهمیت زیست محیطی آن تصریح کرد: تالاب انزلی فقط برای گیلان نیست و تمام مردم کشور قلبشان برای این تالاب می تپد.

مراسم تودیع و معارفه سرپرست معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با حضور عضو  هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و اعضای شورای معاونین در این اداره کل برگزار شد.

حسین چراغی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این مراسم با اشاره به اهمیت بندرانزلی در بنادر شمال کشور اظهار کرد: هم اکنون در پروژه های بخش سرمایه گذاری و بخش خصوصی بیش از ۲ هزار نفر مشغول به کار هستند که از لحاظ اجتماعی نیز بندر انزلی را بسیار با اهمیت جلوه می دهد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ سعی بر اصلاح مباحث مبنایی بندر شده است خاطرنشان کرد: اصلاح ساختار پورت اپراتوری و متمرکز کردن  آن در جهت چابک سازی و کارایی بندر، نوسازی و اماده سازی تجهیزات در بخش دریایی و بندری، سرمایه گذاری بخش خصوصی که کلید توسعه بنادر بوده، استفاده بهینه از پتانسیل های سرمایه گذار بخش خصوصی و صیانت از سواحل و تالاب انزلی از دیگر اقدامات مهم بوده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از افتتاح خط کشتیرانی بندرانزلی-باکو در ابتدای سال آینده خبرداد و گفت: روز گذشته در همین راستا به همراه بخش خصوصی نشستی با استاندار محترم و مسولین استانی داشتیم که دکتر سالاری  رهنمودهای خوبی در جهت حمایت از ایجاد خط مسافرت دریایی و گردشگری دریایی  ارائه دادند و حمایت کامل خود را از این حوزه که می تواند در تولید ثروت و اشتغال بسیار تاثیر گذار باشد اعلام کردند.

مهندس چراغی با بیان اینکه واحد فنی و نگهداری از واحد های پیشرو اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بوده تصریح کرد: این واحد در توسعه زیرساخت ها، روساخت ها و بخش سرمایه گزاری دولتی و خصوصی در چندین سال گذشته عملکرد مناسبی داشته است که جا دارد از مهندس مهران الماسی تشکر کنم.

وی در پایان ادامه داد: امیدوارم با همکاری و مشارکت دیگر معاونین، مهندس نوراله عباسی سرپرست معاونت فنی و نگهداری در انجام وظایف و مسئولیتهای خود موفق باشند و اقدامات موثری را در مسیر دستیابی به اهداف عالی سازمان به انجام برسانند.

تالاب انزلی فقط برای گیلان نیست

در ادامه مراسم محمدرضا اله یار با تقدیر از معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان عنوان کرد: لازمه فرآیندهای کاری در مجموعه های پویا و پیشرو، تغییر و تحولات است که موجب می شود که بتوانیم به موضوعات مختلف با رویکردهای جدید نگاه کنیم.

وی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان دارای دو وظیفه مهم در مبحث توسعه دریا محور دانست و متذکر شد: حفظ و حراست خط طولی نوار ساحلی استان و همچنین رویکرد توسعه پایدار متوازن سواحل از وظایف این اداره کل بوده است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به خبر مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در خصوص افتتاح خط کشتیرانی بندرانزلی-باکو در در چندین ماه آینده گفت: ظرفیت و پتانسیل گردشگری مناسبی در شمال کشور موجود است و افتتاح این خط کشتیرانی، خبر بسیار خوشی است که موجب می شود از دیگر ظرفیت های بندر در کنار فعالیت های اقتصادی و تجاری ان بهره مند شد.

 اله یار با اشاره به تالاب بین المللی بندرانزلی و اهمیت زیست محیطی آن تصریح کرد: تالاب انزلی فقط برای گیلان نیست و تمام مردم کشور قلبشان برای این تالاب می تپد و سازمان بنادر نیز برای بهبود وضعیت آن با همگامی دیگر نهادها کمک می کند تا شاهد برون رفت تالاب از وضعیت نامساعد شویم.

عضو محترم هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره بهتعامل شهر و بندر یادآور شد: از دیگر اهداف و برنامه های سازمان، تعامل بنادر در راستای رشد و ارتقا شهرهای مجاور بوده که با طرح و برنامه ریزی که در حال انجام بوده بندر و شهر وظایفی نسبت به هم انجام دهند که خوشبختانه فعالیت های خوبی به مانند ساخت مکان های ورزشی و زیباسازی شهری از جمله موجشکن توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در بندرانزلی صورت گرفته است.

 چراغی طی حکمی ضمن تقدیر از تلاش های “مهران الماسی” در راستای پیشبرد اهداف سازمانی و خدمات در عرصه فنی و نگهداری، “نوراله عباسی” را به عنوان سرپرست معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان منصوب کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار