تی تی خبر ( حرف تازه) : در جلسه صد و سی و نهم شورای اسلامی شهر رشت که عصر دیروز با حضور دکتر محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت برگزار شد، رفیعی درخواست شهرداری برای حضور شهردار و فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی شهرداری برای شرکت در نمایشگاه بین المللی غذا و گردهمایی نوآوری و تحقیقات […]

تی تی خبر ( حرف تازه) : در جلسه صد و سی و نهم شورای اسلامی شهر رشت که عصر دیروز با حضور دکتر محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت برگزار شد، رفیعی درخواست شهرداری برای حضور شهردار و فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی شهرداری برای شرکت در نمایشگاه بین المللی غذا و گردهمایی نوآوری و تحقیقات غذا که از تاریخ ۱۹ تا ۲۴ اردیبهشت در شهر پارما ایتالیا برگزار می‌شود را مطرح کرد و گفت: با این سفردر هیات رئیسه شورا مخالفت شده است.

این تصمیم هیات رئیسه با مخالفت چندتن از اعضای شورا از جمله امیرحسین علوی و مظفر نیکومنش روبرو شد و کارگرنیا هم اعتقاد داشت که شهردار دلایل سفر را توضیح بدهند و پس از آن اعضای شورا تصمیم گیری کنند اما محمدعلی رفیعی نوده از تصمیم خود برنگشت و در پاسخ به انتقادات گفت: بر اساس اختیارات هیات رئیسه این تصمیم اتخاذ شده است و این بحث صرفا جهت اطلاع اعضای شورا بوده است.

مظفرنیکومنش در انتقاد از مخالفت سفر شهردار یا نماینده شهرداری رشت به نمایشگاه پارما گفت: یا نباید لایحه ای مطرح شود و یا در صورت مطرح شدن باید با دلیل و منطق رد بشود. شهر خلاق غذا یک برند و امتیاز برای شهر رشت است و باید هیات رئیسه دلیل مخالفت با این سفر را بیان کند.

امیر حسین علوی در مخالفت با این تصمیم هیات رئیسه گفت: برای اینکار ۳ سال تلاش شده است و نمی‌توانیم کل موضوع را کنار بگذاریم و نادیده بگیریم. وی افزود: نباید این برند را از دست بدهیم.

امیرحسین علوی در گفتگو با خبرنگار ما در پاسخ به سوالاتی در این خصوص گفت : به این تصمیم رییس شورا کاملا معترضم. تصمیمی است که راسا آقای رفیعی گرفته است و این واقعا خلاف مصلحت شهر است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه تلاش زیادی برای به دست آوردن برند شهر خلاق غذا شده است تصریح کرد : اگر شورا گمان می کند که ممکن است ۵ یا ۶ روز غیبت شخص شهردار به شهر رشت خسارتی وارد کند به جای ایشان نماینده ای اعزام شود. من به سفر شخص شهردار اصراری ندارم ولی عدم حضور رشت در این نمایشگاه اشتباه است.

علوی با اشاره به اینکه این سفر هزینه ای هم در بر ندارد و هزینه ها بر عهده دعوت کنندگان است خاطرنشان کرد: به چه دلیل اصل این کار زیر سوال می رود؟ چه دلیلی دارد که راسا در این خصوص تصمیم گیری شود؟ بنده باز هم تاکید می کنم که نباید این برند را از دست بدهیم و غیبت در این سفر خلاف مصلحت شهر است.