اردکانیان: باید آب مناطق مرکزی را تامین کنیم

اصرار وزیر نیرو به انتقال آب دریای کاسپین به مرکز ایران

  پرینت
اصرار وزیر نیرو به انتقال آب دریای کاسپین به مرکز ایران
شناسه خبر : 49936 | تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵ |
اردکانیان با تأکید بر اینکه باید جمعیت موجود در مناطق مرکزی و میانی کشور حفظ شود تصریح کرد: ما نیز باید اصلی‌ترین مایه حیات مردم این مناطق یعنی آب را برای آنان تأمین کنیم و مردم استان سمنان نباید نگران مسئله‌ تأمین آب باشند.

رضا اردکانیان در جمع مدیران مرتبط با برق و آب استان سمنان اظهار داشت: مطالعات این پروژه بزرگ و ملی رو به اتمام است.

وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو در حال جمع‌بندی مطالعات پروژه انتقال آب دریای خزر است عنوان کرد: امروزه در دنیا به ویژه مناطق خشک و نیمه خشکی مانند ایران اصلی‌ترین شاخصه توسعه یافتگی حکومت‌ها نوع نگاه آنان به موضوع آب است.

وزیر نیرو با بیان اینکه پروژه‌های حوزه آب بسیار سنگین، گران و زمان‌بر است تصریح کرد: امروز همه می‌دانند که باید جنبه حاکمیتی آب حفظ شود.

اردکانیان با تأکید بر لزوم ورود بخش خصوصی به پروژه‌های حوزه آب در کشور تصریح کرد: اما نباید فراموش کرد که مسئولیت اصلی، سهیم شدن دولت در موضوع آب و پروژه‌های این بخش است.

حفظ جمعیت ساکن در نقاط مرکزی کشور ضرورت امنیت ملی دارد

وزیر نیرو با بیان اینکه امروز حفظ جمعیت ساکن در نقاط مرکزی کشور “ضرورت امنیت ملی” دارد عنوان کرد: امروز باید هر کاری که می‌توانیم برای حفظ جمعیت در نقاط مرکزی و میانی کشور انجام دهیم.

اردکانیان با تأکید بر اینکه باید جمعیت موجود در مناطق مرکزی و میانی کشور حفظ شود تصریح کرد: البته ما نیز باید اصلی‌ترین مایه حیات مردم این مناطق یعنی آب را برای آنان تأمین کنیم.

وی با اشاره به خشکسالی‌های اخیر در استان سمنان بیان کرد: مردم استان سمنان نباید نگران مسئله‌ تأمین آب باشند؛ چراکه دولت آن را تأمین می‌کند.

مراقب باشیم که آب دریای خزر را به مشک سوراخ نریزیم

وزیر نیرو با بیان اینکه امروز باید محور فرهنگی و فرهنگ‌سازی برای مدیریت مصرف آب انتقالی از دریای خزر در استان‌های مقصد این آب تعریف شود عنوان کرد: باید مراقب باشیم تا وقتی که آب دریای خزر منتقل می‌شود؛ به مشک سوراخ نریزد.

اردکانیان با تأکید بر اینکه اثرگذاری اجرای طرح‌های حوزه آب برای وزارت نیرو بسیار مهم است عنوان کرد: امروز باید در این هدف مشترک باشیم که اگر سرمایه‌گذاری سنگین لازم برای اجرای این طرح ملی (طرح انتقال آب دریای خزر) انجام شد؛ می‌خواهیم با این آب چه کنیم؟

وی با تأکید بر اینکه در اجرای این طرح علاوه بر هزینه بالا، زمان زیادی نیز می‌برد بیان کرد: امروز باید منابع خود را به گونه‌ای صرف کنیم که از چاره‌اندیشی برای چگونگی مصرف آن مطمئن شده باشیم؛ چراکه امروز ما در مصرف آب به ویژه در بخش کشاورزی مشکل داریم.

وزیر نیرو با تأکید بر اینکه امروز باید مصرف صحیح آب در همه بخش‌ها به فرهنگ تبدیل شود اضافه کرد: امروز باید این فرهنگ درست در جامعه استقرار یابد تا مطمئن باشیم که آب جدید (آب انتقالی از دریای خزر) در شبکه تربیتی سالمی مصرف می‌شود.

اردکانیان تدوین چشم‌انداز کلان مصرف آب در استان سمنان را دیگر لازمه انتقال آب از دریای خزر به این استان عنوان و تصریح کرد: امروز داشتن برنامه کلان مدیریت مصرف آب در بخش‌های مختلف گام بلند در اجرای طرح انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان است.

وی با اشاره به تدوین سند بهره‌وری مصرف آب در استان سمنان تصریح کرد: امروز مایه خوشحالی است که بگوییم بخش عمده‌ای از اهداف مورد انتظار ما در این بخش از سوی مسئولان استان سمنان انجام شده و باید به سرعت در وزارت نیرو به تصویب برسد.

  • منبع خبر : تسنیم
برچسب ها
مطالب مرتبط
زاهد: اعضای شورا آنقدر ثابت قدم و ثابت رفتار هستند که پای تصمیمشان بمانند / رمضانپور: برای توسعه رشت در کنار هم باشیم/ حاجی پور: اگر شهردار مدنظر ما هم نبود باید به نظر اکثریت احترام بگذاریم
دستور جلسه آتی شورا انتخاب شهردار و سرپرست است
قیمت انواع خودرو در بازار ۲۸ مهر ۹۷
گماردن سرپرست بدون انتخاب شهردار غیر قانونی است/ عدم انتخاب شهردار رشت در روز دوشنبه حکایت از بی کفایتی هیئت رئیسه خواهد داشت
جذب: بر اساس قانون باید دوشنبه شهردار انتخاب شود/ رمضانپور: در صورت تخلف هیئت رئیسه را استیضاح خواهیم کرد/ سکوت عجیب برخی اعضای شورا، فرماندار و نمایندگان مجلس
سکوت مومنی زاده، ساز مخالف در برابر تذکرات ائمه جمعه رشت و بندرانزلی
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.