رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۰ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 17 March
فاطمه قدیمی حرفه برنامه های هفته رشت را معرفی کرد؛

در هفته رشت از مستند بلدیه رونمایی می شود

حرف تازه : فاطمه قدیمی حرفه به ارائه توضیحاتی در جلسه صبح امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در خصوص برنامه های هفته رشت به ارائه توضیحاتی پرداخت. مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اعلام اینکه برنامه ها از ششم دی ماه آغاز خواهد شد گفت: در روز اول گلباران […]

حرف تازه : فاطمه قدیمی حرفه به ارائه توضیحاتی در جلسه صبح امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در خصوص برنامه های هفته رشت به ارائه توضیحاتی پرداخت.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اعلام اینکه برنامه ها از ششم دی ماه آغاز خواهد شد گفت: در روز اول گلباران مزار شهدا با دعوت از خانواده های شهدای مدافع حرم و دیدار با آنها و با هدف تجدید بیعت با آرمان های شهدا انجام خواهد شد.

وی دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان را دومین برنامه در نظر گرفته شده در روز اول اعلام کرد و افزود: پیشنهاد می دهیم در این دیدار اعضای شورا و مدیران شهرداری حضور داشته باشند.

فاطمه قدیمی تصریح کرد: افتتاحیه بازی های بومی و محلی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است. همچنین اکران شهری را داریم که تصاویر قدیم و جدید رشت که در واقع تبلیغات است روی استند ها و بیلبوردها و واتربندها نصب می شود.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت حضور پررنگ در راهپیمایی ۸ دی را از جمله برنامه های مهم این هفته دانست و اظهار داشت: در تعدادی از برنامه ها شهرداری اجرا کننده آنهاست و برخی برنامه ها نیز در طول سال انجام شده است و در این هفته رونمایی می شود.

وی از رونمایی از فیلم مستند تاریخی داستانی بلدیه خبر داد و گفت: رونمایی از تیزر و پوستر این فیلم در هفته رشت انجام خواهد شد. رونمایی از کلیپ بصیرت نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است.

فاطمه قدیمی حرفه  در ادامه گفت: روز ۱۰ دی روز رشت شهر خلاق خوراک است و جشنواره خوراک های زمستانی را در نظر داریم. اصلی ترین محصولی که در گیلان در این فصل به صورت بومی وجود دارد کدو تنبل است و از آنجا که در موضوع اقتصاد پایدار و بسته های خلاقیت خوراک شناسی بررسی شده است این محصول را  انتخاب کرده ایم.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت همچنین از شکستن رکورد ملی کباب کوبیده در رشت خبر داد و اظهار داشت: این موضوع با پیشنهاد آقای شکریه رئیس اصناف و با مشارکت آقای پورمحمدی رئیس اتخادیه پزندگان انجام خواهد شد و کباب کوبیده مورد نظر بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر خواهد بود و شهرداری فقط هزینه سازه ارائه آن را می پردازد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به بحث رکورد گینس این کباب کوبیده اشاره کرد و گفت: به دلیل هزینه هایی که دارد و نمی توانیم متقبل شویم فقط بحث رکورد ملی را با میراث فرهنگی هماهنگ کرده ایم.

فاطمه قدیمی حرفه کیک شهر خلاق خوراک شناسی را نیز به عنوان یکی دیگر از برنامه های این هفته معرفی کرد و ادامه داد: این کیک به هماهنگی صنف قنادی ها و با مشارکت شیرینی های گلدن رز و الف و با هزینه خودشان انجام خواهد شد و ما فقط هزینه سازه ارائه آن را می پردازیم.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت از افتتاح کارگاه فیلمسازی خسرو سینایی، از مستند سازان نام آشنای کشور، خبر داد و تصریح کرد: مستندسازهای گیلانی با همکاری ایشان، ۱۲ مستند را در خصوص رشت تهیه خواهند کرد. البته در هفته رشت فقط افتتاحیه این کارگاه را خواهیم داشت.

قدیمی با معرفی ارکستر سمفونی گیلان به عنوان یکی دیگر از برنامه ها افزود: علاوه برآن میز گرد رشت شناسی با حضور اساتید پژوهشکده گیلان شناسی در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص برنامه های روز ۱۲ دی که روز پایانی برنامه های هفته رشت است گفت: تئاتر پرفورمنس و اختتامیه دومین جشنواره تئاتر خیابانی برنامه های در نظر گرفته شده برای روز آخر هستند.

لازم به ذکر است هزینه کل برنامه های در نظر گرفته شده بیش از ۵۸۰ میلیون تومان بود که با درخواست اعضای شورا مبنی بر کاهش هزینه ها، به ۲۵۰ میلیون تومان کاهش یافت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار