رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
فاطمه قدیمی حرفه برنامه های هفته رشت را معرفی کرد؛

در هفته رشت از مستند بلدیه رونمایی می شود

حرف تازه : فاطمه قدیمی حرفه به ارائه توضیحاتی در جلسه صبح امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در خصوص برنامه های هفته رشت به ارائه توضیحاتی پرداخت. مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اعلام اینکه برنامه ها از ششم دی ماه آغاز خواهد شد گفت: در روز اول گلباران […]

حرف تازه : فاطمه قدیمی حرفه به ارائه توضیحاتی در جلسه صبح امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در خصوص برنامه های هفته رشت به ارائه توضیحاتی پرداخت.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اعلام اینکه برنامه ها از ششم دی ماه آغاز خواهد شد گفت: در روز اول گلباران مزار شهدا با دعوت از خانواده های شهدای مدافع حرم و دیدار با آنها و با هدف تجدید بیعت با آرمان های شهدا انجام خواهد شد.

وی دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان را دومین برنامه در نظر گرفته شده در روز اول اعلام کرد و افزود: پیشنهاد می دهیم در این دیدار اعضای شورا و مدیران شهرداری حضور داشته باشند.

فاطمه قدیمی تصریح کرد: افتتاحیه بازی های بومی و محلی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است. همچنین اکران شهری را داریم که تصاویر قدیم و جدید رشت که در واقع تبلیغات است روی استند ها و بیلبوردها و واتربندها نصب می شود.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت حضور پررنگ در راهپیمایی ۸ دی را از جمله برنامه های مهم این هفته دانست و اظهار داشت: در تعدادی از برنامه ها شهرداری اجرا کننده آنهاست و برخی برنامه ها نیز در طول سال انجام شده است و در این هفته رونمایی می شود.

وی از رونمایی از فیلم مستند تاریخی داستانی بلدیه خبر داد و گفت: رونمایی از تیزر و پوستر این فیلم در هفته رشت انجام خواهد شد. رونمایی از کلیپ بصیرت نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است.

فاطمه قدیمی حرفه  در ادامه گفت: روز ۱۰ دی روز رشت شهر خلاق خوراک است و جشنواره خوراک های زمستانی را در نظر داریم. اصلی ترین محصولی که در گیلان در این فصل به صورت بومی وجود دارد کدو تنبل است و از آنجا که در موضوع اقتصاد پایدار و بسته های خلاقیت خوراک شناسی بررسی شده است این محصول را  انتخاب کرده ایم.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت همچنین از شکستن رکورد ملی کباب کوبیده در رشت خبر داد و اظهار داشت: این موضوع با پیشنهاد آقای شکریه رئیس اصناف و با مشارکت آقای پورمحمدی رئیس اتخادیه پزندگان انجام خواهد شد و کباب کوبیده مورد نظر بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر خواهد بود و شهرداری فقط هزینه سازه ارائه آن را می پردازد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به بحث رکورد گینس این کباب کوبیده اشاره کرد و گفت: به دلیل هزینه هایی که دارد و نمی توانیم متقبل شویم فقط بحث رکورد ملی را با میراث فرهنگی هماهنگ کرده ایم.

فاطمه قدیمی حرفه کیک شهر خلاق خوراک شناسی را نیز به عنوان یکی دیگر از برنامه های این هفته معرفی کرد و ادامه داد: این کیک به هماهنگی صنف قنادی ها و با مشارکت شیرینی های گلدن رز و الف و با هزینه خودشان انجام خواهد شد و ما فقط هزینه سازه ارائه آن را می پردازیم.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت از افتتاح کارگاه فیلمسازی خسرو سینایی، از مستند سازان نام آشنای کشور، خبر داد و تصریح کرد: مستندسازهای گیلانی با همکاری ایشان، ۱۲ مستند را در خصوص رشت تهیه خواهند کرد. البته در هفته رشت فقط افتتاحیه این کارگاه را خواهیم داشت.

قدیمی با معرفی ارکستر سمفونی گیلان به عنوان یکی دیگر از برنامه ها افزود: علاوه برآن میز گرد رشت شناسی با حضور اساتید پژوهشکده گیلان شناسی در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص برنامه های روز ۱۲ دی که روز پایانی برنامه های هفته رشت است گفت: تئاتر پرفورمنس و اختتامیه دومین جشنواره تئاتر خیابانی برنامه های در نظر گرفته شده برای روز آخر هستند.

لازم به ذکر است هزینه کل برنامه های در نظر گرفته شده بیش از ۵۸۰ میلیون تومان بود که با درخواست اعضای شورا مبنی بر کاهش هزینه ها، به ۲۵۰ میلیون تومان کاهش یافت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار