حرف تازه : مصاحبه دکتر محمد صادق حسنی جوریابی پیرامون حضور وزیر جهاد کشاورزی در جلسه مجلس شورای اسلامی با رادیو گفتگو : محمدصادق حسنی گفت : به نظر بنده امروز حق با نمایندگان محترم بود. قبلا تنظیم بازار با وزارت صنعت معدن و تجارت بود ولی با تلاش نمایندگان وقت این امر به وزارت […]

حرف تازه : مصاحبه دکتر محمد صادق حسنی جوریابی پیرامون حضور وزیر جهاد کشاورزی در جلسه مجلس شورای اسلامی با رادیو گفتگو :

محمدصادق حسنی گفت : به نظر بنده امروز حق با نمایندگان محترم بود. قبلا تنظیم بازار با وزارت صنعت معدن و تجارت بود ولی با تلاش نمایندگان وقت این امر به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد ولی متاسفانه وزیر محترم امروز در مورد تنظیم بازار پاسخی برای ارائه نداشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود : بنده خودم عضو کمیسیون کشاورزی هستم و نماینده مردم فهیم شهرستان رشت می باشم که عمده فعالیت بخش کشاورزی در این شهرستان برنجکاری می باشد و امروز وزیر محترم در مورد تنظیم بازار دو محصول برنج و چای اصلا پاسخی نداشت.

وی تصریح کرد: طبق قانونی که در مجلس شورای اسلامی مصوب شد و وزیر هم قبول کردند که در ماه های مرداد, شهریور, مهر و آبان برنج وارد بازار نشود، ولی هم برنج وارد کردند و هم در اخبار سراسری نیز اعلام کردند.

حسنی خاطر نشان کرد : از عملکرد جهاد کشاورزی در بخش تنظیم بازار اصلا راضی نیستیم.

وی در پایان گفت : چرا وزارت کشاورزی به کشاورز و برنجکار کمکی نمی کند.این مافیای واردات برنج آنقدر قوی هستند که ما نمایندگان باید ورود کنیم تا پیدا کنیم منشا این موضوع از کجاست.بنده خودم چون کشاورز بودم و هستم و مشکلاتش را لمس کردم، با تحصیلات عالیه اقتصادی عضو کمیسیون کشاورزی شدم. این مافیای واردات برنج آنقدر قدرتمند هستند که در صدا و سیما و رسانه ی ملی این قضیه را اعلام می کنند و برخی نمایندگان را تهدید می کنند. وظیفه ی وزیر جهاد کشاورزی است که از کشاورز حمایت کند و ما این مطالبه را خواستاریم.