حرف تازه – طی هفته گذشته اولین نشست هم اندیشی هنرمندان عرصه نمایش شهرستان رضوانشهر با حضور رییس و هنرمندان جوان و پیشکسوت عرصه نمایش در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر برگزار گردید. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در گزارشی نوشت: در ابتدای این مراسم رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر […]

حرف تازه – طی هفته گذشته اولین نشست هم اندیشی هنرمندان عرصه نمایش شهرستان رضوانشهر با حضور رییس و هنرمندان جوان و پیشکسوت عرصه نمایش در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر برگزار گردید.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در گزارشی نوشت: در ابتدای این مراسم رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر ضمن خوش آمد گویی و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه حاضرین گفت زبان هنر بهترین راه برای حل مشکلات، تبین آموزه های دینی و بیان ثمرات انقلاب اسلامی که ۴٠ سال از عمر آن می گذرد است.

وی ادامه داد: هنر نمایش در شهرستان رضوانشهر پیشینه بسیار خوبی دارد خوشبختانه از تاثیر گذاران و زحمتکشان عرصه تئاتر شهرستان در این جلسه حضور دارند که همین امر یقینا” باعث دلگرمی و انگیزه بیشتر جوانان جهت ادامه راه این عزیزان می باشد.

مجید شافعی گفت : کاملا” مشکلات سخت افزاری این هنر در شهرستان مشهود است که به لطف مدیر کل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نماینده مردم شریف و فرماندار این شهرستان گامهای بسیار خوبی برداشته شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری با گروه های نمایش شهرستان گفت : در شرایط کنونی باید جهت ایجاد نشاط اجتماعی هنر را از سالنها به میان مردم برد که بهترین گزینه برای هنر نمایش تولید نمایش های خیابانی است.

در ادامه هر یک از حاضرین به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

به گزارش حرف تازه، به نظر می رسد با تغییر مدیریت در اداره ارشاد رضوانشهر خون تازه ای در رگ های هنر این شهر جاری شده است و انجمن های هنری، به ویژه در حوزه داستان نویسی و شعر، فعالیت خود را از سر گرفته اند.

به علت فقدان سالن آمفی تئاتر رضوانشهر که به علت تجهیز و نوسازی تعطیل شده و تاکنون تصمیمی عملیاتی در خصوص راه اندازی مجدد آن صورت نگرفته است هنرمندان عرصه نمایش رضوانشهر فعالیت چندانی نداشته اند. راه اندازی مجدد این سالن می تواند بخش عظیمی از نیازهای هنرمندان این شهر را تامین کند. 

حال در فقدان این سالن و تا زمان راه اندازی مجدد، هنرمندان عرصه نمایش به همت مجید شافعی تصمیم دارند تا تئاتر را به کف جامعه بکشانند. امید است با تکمیل تنها سالن آمفی تئاتر رضوانشهر، هنرمندان و تمام شهروندان از وجود آن سریعا بهره مند شوند.