رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March
شهردار رشت در حاشیه نود و پنجمین اجلاس شهرداران کلانشهرها خبر داد:

از این پس هر دبیرخانه در یکی از کلانشهرها دایر خواهد شد

حرف تازه – دکتر نصرتی تمرکززدایی را هدف این تصمیم کلانشهرها عنوان کرد و گفت: معاونین هر کلانشهر مدیریت دبیرخانه مربوطه را بر عهده می گیرند. دکتر مسعود نصرتی شهردار کلانشهر رشت در حاشیه برگزاری نود و پنجمین اجلاس شهرداران کلانشهرهای کشور در اصفهان، طی گفتگویی اظهار داشت: این نشست با هدف ایجاد درآمد های […]

حرف تازه – دکتر نصرتی تمرکززدایی را هدف این تصمیم کلانشهرها عنوان کرد و گفت: معاونین هر کلانشهر مدیریت دبیرخانه مربوطه را بر عهده می گیرند.

دکتر مسعود نصرتی شهردار کلانشهر رشت در حاشیه برگزاری نود و پنجمین اجلاس شهرداران کلانشهرهای کشور در اصفهان، طی گفتگویی اظهار داشت: این نشست با هدف ایجاد درآمد های پایدار در جهت تحقق اهداف توسعه پایدار شهرها در اصفهان برگزار شد و نتایج آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شهردار رشت با تاکید بر ضرورت تبادل تجربیات کلانشهرها تصریح کرد: مباحثی همچون محیط زیست شهری و صنعت گردشگری و رونق آن در این نشست بررسی شد.

 دکتر نصرتی با بیان اینکه ظرفیت ها و تجارب بین المللی خوبی نزد کلانشهرهای کشور وجود دارد اعلام کرد: جلسات مجمع کلانشهرها می تواند در راستای انتقال تجارب کمک شایان توجهی نماید.

وی افزود: مدیریت شهری حق ندارد با پول مردم به شیوه سعی و خطا پیش برود و کارها را به صورت آزمایشی انجام دهد و به همین دلیل چنین اجلاس و نشست هایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 شهردار کلانشهر رشت با بیان اینکه این اجلاس با هدف تمرکز زدایی برگزار شده است تصریح کرد: از این پس مقرر شد هر دبیرخانه در یکی از کلانشهرها فعالیت کند و معاونین آن کلانشهر مدیریت همان دبیرخانه را بر عهده بگیرند.

مسعود نصرتی در پایان با اشاره به ضرورت هم افزایی کلانشهرها در راستای دستیابی به درآمد و توسعه پایدار اظهارداشت: نتایج این اجلاس و جلسات شهرداران کلانشهرها با سایر مراکز استان ها و دیگر شهرها منتقل خواهد شد تا شهرداری های دیگر نیز از این تجارب بهره برداری کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار