رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June
شهردار رشت در حاشیه نود و پنجمین اجلاس شهرداران کلانشهرها خبر داد:

از این پس هر دبیرخانه در یکی از کلانشهرها دایر خواهد شد

حرف تازه – دکتر نصرتی تمرکززدایی را هدف این تصمیم کلانشهرها عنوان کرد و گفت: معاونین هر کلانشهر مدیریت دبیرخانه مربوطه را بر عهده می گیرند. دکتر مسعود نصرتی شهردار کلانشهر رشت در حاشیه برگزاری نود و پنجمین اجلاس شهرداران کلانشهرهای کشور در اصفهان، طی گفتگویی اظهار داشت: این نشست با هدف ایجاد درآمد های […]

حرف تازه – دکتر نصرتی تمرکززدایی را هدف این تصمیم کلانشهرها عنوان کرد و گفت: معاونین هر کلانشهر مدیریت دبیرخانه مربوطه را بر عهده می گیرند.

دکتر مسعود نصرتی شهردار کلانشهر رشت در حاشیه برگزاری نود و پنجمین اجلاس شهرداران کلانشهرهای کشور در اصفهان، طی گفتگویی اظهار داشت: این نشست با هدف ایجاد درآمد های پایدار در جهت تحقق اهداف توسعه پایدار شهرها در اصفهان برگزار شد و نتایج آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شهردار رشت با تاکید بر ضرورت تبادل تجربیات کلانشهرها تصریح کرد: مباحثی همچون محیط زیست شهری و صنعت گردشگری و رونق آن در این نشست بررسی شد.

 دکتر نصرتی با بیان اینکه ظرفیت ها و تجارب بین المللی خوبی نزد کلانشهرهای کشور وجود دارد اعلام کرد: جلسات مجمع کلانشهرها می تواند در راستای انتقال تجارب کمک شایان توجهی نماید.

وی افزود: مدیریت شهری حق ندارد با پول مردم به شیوه سعی و خطا پیش برود و کارها را به صورت آزمایشی انجام دهد و به همین دلیل چنین اجلاس و نشست هایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 شهردار کلانشهر رشت با بیان اینکه این اجلاس با هدف تمرکز زدایی برگزار شده است تصریح کرد: از این پس مقرر شد هر دبیرخانه در یکی از کلانشهرها فعالیت کند و معاونین آن کلانشهر مدیریت همان دبیرخانه را بر عهده بگیرند.

مسعود نصرتی در پایان با اشاره به ضرورت هم افزایی کلانشهرها در راستای دستیابی به درآمد و توسعه پایدار اظهارداشت: نتایج این اجلاس و جلسات شهرداران کلانشهرها با سایر مراکز استان ها و دیگر شهرها منتقل خواهد شد تا شهرداری های دیگر نیز از این تجارب بهره برداری کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار