رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January
  • سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۲
  • کد خبر : 39518
  • مشاهده : 60 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : از آزار رساندن به کشاورزان دست برداریم / مسئولان چکمه پوشیده و از نزدیک مشکلات را بررسی کنند

حرف تازه – سرپرست فرمانداری رشت گفت: وقتی ما کشاورزان را اذیت می‌کنیم نباید توقع داشته باشیم آن‌ها پول آبشان را به‌موقع پرداخت کنند. سیدمحمد احمدی عصر امروز در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: امسال منابع آبی شهرستان رشت نسبت به سال گذشته کاهش پیدا […]

حرف تازه – سرپرست فرمانداری رشت گفت: وقتی ما کشاورزان را اذیت می‌کنیم نباید توقع داشته باشیم آن‌ها پول آبشان را به‌موقع پرداخت کنند.

سیدمحمد احمدی عصر امروز در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: امسال منابع آبی شهرستان رشت نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

سرپرست فرمانداری رشت ضمن بررسی علل کاهش منابع آبی این شهرستان عنوان داشت: کاهش نزولات آسمانی و از دست دادن بخشی از ذخیره آب سد سپیدرود از علل بروز این کم آبی است.

احمدی با تاکید بر اینکه حق آب استان گیلان باید توسط حوزه‌های بالادستی سدسپیدرود به طور کامل داده شود تصریح کرد: عدم وجود الگوهای مصرفی مناسب در حوزه آب یکی دیگر از علل بروز کم‌آبی است.

وی با اعلام اینکه بیش از ۹۰ درصد منابع آبی کشور در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود ابراز داشت: در ایران برای تولید یک کیلوگرم محصول کشاورزی ۳ هزار و ۱۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود که این رقم در جهان کمتر از هزار و ۵۰۰ لیتر است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت ضمن بررسی علل تاکید بر لزوم اجرای طرح تجهیز توسط اداره جهادکشاورزی رشت خاطرنشان کرد: اجرای طرح تجهیز تاثیر به‌سزایی در صرفه جویی آب دارد که بخش عمده آن در زمینه شخم زمستانه انجام می‌شود.

احمدی با تاکید بر لزوم حمایت از کشاورزان گفت: وقتی ما کشاورزان را اذیت می‌کنیم نباید توقع داشته باشیم آن‌ها پول آبشان را به‌موقع پرداخت کنند زیرا به طور مثال وقتی کشاورز برای دریافت لوله‌های آب‌رسانی اقدام می‌کند، او را ترور شخصیتی می‌کنیم تا کارش را انجام دهیم.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه تمام مسئولان ذی ربط در حوزه آب می‌بایست برای خدمات رسانی آماده باشند اظهار داشت: تمام دارایی کشاورز محصولاتش است و با این محصول می‌خواهد سالی حدود ۷ تا ۸ میلیون تومان درآمد کسب کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت رسیدگی به وضعیت معیشتی کشاورزان شهرستان رشت را اولویت کار مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: کارگروه تخصصی کشاورزی برای رسیدگی به این امر تشکیل می‌شود.

احمدی با اعلام اینکه ۸۶ درصد از بارش‌های استان گیلان در فصل غیرضروری صورت می‌گیرد ابراز داشت: باید باران استان گیلان را به‌خوبی مدیریت کنیم تا از ظرفیت آن بهره‌مند شویم و مدیریت ما است که مضر بودن یا مفید بودن بارش‌ها را تعیین می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستان باید چکمه پوشیده و از نزدیک مشکلات کشاورزان را بررسی کنند خاطرنشان کرد: روسای ادارات شهرستان رشت موظف هستند تا در جلسات شرکت کنند و این پذیرفته نیست که معاونشان را به جلسه بفرستند.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به وجود ۱۴۴ ایستگاه پمپاژ در سطح شهرستان رشت تصریح کرد: وجود این ایستگاه‌های پمپاژ آب ظرفیت بزرگی برای شهرستان رشت است و باید با استفاده از این ظرفیت اقدامات موثری انجام داد.

تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار