رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June

حرف تازه – سرپرست فرمانداری رشت گفت: وقتی ما کشاورزان را اذیت می‌کنیم نباید توقع داشته باشیم آن‌ها پول آبشان را به‌موقع پرداخت کنند. سیدمحمد احمدی عصر امروز در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: امسال منابع آبی شهرستان رشت نسبت به سال گذشته کاهش پیدا […]

حرف تازه – سرپرست فرمانداری رشت گفت: وقتی ما کشاورزان را اذیت می‌کنیم نباید توقع داشته باشیم آن‌ها پول آبشان را به‌موقع پرداخت کنند.

سیدمحمد احمدی عصر امروز در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: امسال منابع آبی شهرستان رشت نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

سرپرست فرمانداری رشت ضمن بررسی علل کاهش منابع آبی این شهرستان عنوان داشت: کاهش نزولات آسمانی و از دست دادن بخشی از ذخیره آب سد سپیدرود از علل بروز این کم آبی است.

احمدی با تاکید بر اینکه حق آب استان گیلان باید توسط حوزه‌های بالادستی سدسپیدرود به طور کامل داده شود تصریح کرد: عدم وجود الگوهای مصرفی مناسب در حوزه آب یکی دیگر از علل بروز کم‌آبی است.

وی با اعلام اینکه بیش از ۹۰ درصد منابع آبی کشور در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود ابراز داشت: در ایران برای تولید یک کیلوگرم محصول کشاورزی ۳ هزار و ۱۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود که این رقم در جهان کمتر از هزار و ۵۰۰ لیتر است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت ضمن بررسی علل تاکید بر لزوم اجرای طرح تجهیز توسط اداره جهادکشاورزی رشت خاطرنشان کرد: اجرای طرح تجهیز تاثیر به‌سزایی در صرفه جویی آب دارد که بخش عمده آن در زمینه شخم زمستانه انجام می‌شود.

احمدی با تاکید بر لزوم حمایت از کشاورزان گفت: وقتی ما کشاورزان را اذیت می‌کنیم نباید توقع داشته باشیم آن‌ها پول آبشان را به‌موقع پرداخت کنند زیرا به طور مثال وقتی کشاورز برای دریافت لوله‌های آب‌رسانی اقدام می‌کند، او را ترور شخصیتی می‌کنیم تا کارش را انجام دهیم.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه تمام مسئولان ذی ربط در حوزه آب می‌بایست برای خدمات رسانی آماده باشند اظهار داشت: تمام دارایی کشاورز محصولاتش است و با این محصول می‌خواهد سالی حدود ۷ تا ۸ میلیون تومان درآمد کسب کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت رسیدگی به وضعیت معیشتی کشاورزان شهرستان رشت را اولویت کار مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: کارگروه تخصصی کشاورزی برای رسیدگی به این امر تشکیل می‌شود.

احمدی با اعلام اینکه ۸۶ درصد از بارش‌های استان گیلان در فصل غیرضروری صورت می‌گیرد ابراز داشت: باید باران استان گیلان را به‌خوبی مدیریت کنیم تا از ظرفیت آن بهره‌مند شویم و مدیریت ما است که مضر بودن یا مفید بودن بارش‌ها را تعیین می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستان باید چکمه پوشیده و از نزدیک مشکلات کشاورزان را بررسی کنند خاطرنشان کرد: روسای ادارات شهرستان رشت موظف هستند تا در جلسات شرکت کنند و این پذیرفته نیست که معاونشان را به جلسه بفرستند.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به وجود ۱۴۴ ایستگاه پمپاژ در سطح شهرستان رشت تصریح کرد: وجود این ایستگاه‌های پمپاژ آب ظرفیت بزرگی برای شهرستان رشت است و باید با استفاده از این ظرفیت اقدامات موثری انجام داد.

تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار