رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
  • الخميس ۵ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 22 March

حرف تازه – سرپرست فرمانداری رشت گفت: وقتی ما کشاورزان را اذیت می‌کنیم نباید توقع داشته باشیم آن‌ها پول آبشان را به‌موقع پرداخت کنند. سیدمحمد احمدی عصر امروز در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: امسال منابع آبی شهرستان رشت نسبت به سال گذشته کاهش پیدا […]

حرف تازه – سرپرست فرمانداری رشت گفت: وقتی ما کشاورزان را اذیت می‌کنیم نباید توقع داشته باشیم آن‌ها پول آبشان را به‌موقع پرداخت کنند.

سیدمحمد احمدی عصر امروز در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: امسال منابع آبی شهرستان رشت نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

سرپرست فرمانداری رشت ضمن بررسی علل کاهش منابع آبی این شهرستان عنوان داشت: کاهش نزولات آسمانی و از دست دادن بخشی از ذخیره آب سد سپیدرود از علل بروز این کم آبی است.

احمدی با تاکید بر اینکه حق آب استان گیلان باید توسط حوزه‌های بالادستی سدسپیدرود به طور کامل داده شود تصریح کرد: عدم وجود الگوهای مصرفی مناسب در حوزه آب یکی دیگر از علل بروز کم‌آبی است.

وی با اعلام اینکه بیش از ۹۰ درصد منابع آبی کشور در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود ابراز داشت: در ایران برای تولید یک کیلوگرم محصول کشاورزی ۳ هزار و ۱۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود که این رقم در جهان کمتر از هزار و ۵۰۰ لیتر است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت ضمن بررسی علل تاکید بر لزوم اجرای طرح تجهیز توسط اداره جهادکشاورزی رشت خاطرنشان کرد: اجرای طرح تجهیز تاثیر به‌سزایی در صرفه جویی آب دارد که بخش عمده آن در زمینه شخم زمستانه انجام می‌شود.

احمدی با تاکید بر لزوم حمایت از کشاورزان گفت: وقتی ما کشاورزان را اذیت می‌کنیم نباید توقع داشته باشیم آن‌ها پول آبشان را به‌موقع پرداخت کنند زیرا به طور مثال وقتی کشاورز برای دریافت لوله‌های آب‌رسانی اقدام می‌کند، او را ترور شخصیتی می‌کنیم تا کارش را انجام دهیم.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه تمام مسئولان ذی ربط در حوزه آب می‌بایست برای خدمات رسانی آماده باشند اظهار داشت: تمام دارایی کشاورز محصولاتش است و با این محصول می‌خواهد سالی حدود ۷ تا ۸ میلیون تومان درآمد کسب کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت رسیدگی به وضعیت معیشتی کشاورزان شهرستان رشت را اولویت کار مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: کارگروه تخصصی کشاورزی برای رسیدگی به این امر تشکیل می‌شود.

احمدی با اعلام اینکه ۸۶ درصد از بارش‌های استان گیلان در فصل غیرضروری صورت می‌گیرد ابراز داشت: باید باران استان گیلان را به‌خوبی مدیریت کنیم تا از ظرفیت آن بهره‌مند شویم و مدیریت ما است که مضر بودن یا مفید بودن بارش‌ها را تعیین می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستان باید چکمه پوشیده و از نزدیک مشکلات کشاورزان را بررسی کنند خاطرنشان کرد: روسای ادارات شهرستان رشت موظف هستند تا در جلسات شرکت کنند و این پذیرفته نیست که معاونشان را به جلسه بفرستند.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به وجود ۱۴۴ ایستگاه پمپاژ در سطح شهرستان رشت تصریح کرد: وجود این ایستگاه‌های پمپاژ آب ظرفیت بزرگی برای شهرستان رشت است و باید با استفاده از این ظرفیت اقدامات موثری انجام داد.

تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار