غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در خانه ملت گفت: انتظار ما این است که هرچه سریعتر تصمیمی که برای انتقال پسماند پتروشیمی به گیلان گرفته شده است را تغییر یابد.

حرف تازه – در پی انتشار خبری مبنی بر صدور مجوز سازمان محیط زیست برای انتقال هزار و ۷۰۰تن پسماند کلره از واحدهای پتروشیمی خوزستان به قزوین و گیلان و بازیافت آنها در یک شرکت مدیریت پسماند نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نسبت واکنش نشان داد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفت: گیلان یک استان گردشگر و تورسیم پذیر، به شدت با این اقدام برخورد خواهیم کرد، گیلان محل تفاله دیگر استان ها نیست.

وی با اشاره به اینکه گیلان با حل معضل پسماند و زباله خود با مشکل مواجه است گفت: انتظار ما این است که هرچه سریعتر تصمیمی که برای انتقال پسماند پتروشیمی به گیلان گرفته شده است را تغییر دهند.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سکوت اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان جایز نیست افزود: باید اقدامات این اداره کل در راستای منافع استان و مردم گیلان باشد.

غلامعلی جعفرزاده با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست کشور برای توجیه کار خود اعلام کرده است که این کار سود اقتصادی برای گیلان دارد تصریح کرد: گیلان این سود را نمی‌ خواهد، اگر به فکر رساندن سود به گیلان هستند، کارخانه پتروشیمی را که قول داده بودند به گیلان بیاورند را احداث می کردند نه اینکه تفاله و پسماند آن را به گیلان ارسال کنند.

وی تاکید کرد: از آقای رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور می‌ خواهیم که مشکل پسماند گیلان را که در قانون مشخص شده است و برای آن بودجه در نظر گرفته شده است را رفع کنند.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته در جمع مردم و نهادهای زیست محیطی بودم و نگرانی‌های آنان را دیدم، افزود: ارسال پسماند به گیلان توهین به مردم این استان است و استاندار گیلان باید اعتراض مردم را به رئیس جمهور برساند.

غلامعلی جعفرزاده گفت: انتقال پسماند پتروشیمی به گیلان بسیار خطرناک است و شنیده ایم از درب کارخانه تا محل تحویل باید تمهیداتی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: سوال من از مسئولان این است واقعا از جنوب تا شمال جای دیگری نبود که دفن کنند؟ چرا در همان جنوب این کار را انجام ندادند؟!

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما سکوت نخواهیم کرد، هرگز این اتفاق نخواهد افتاد و ما نمایندگان گیلان پیگیر حقوق مردم هستیم.

  • منبع خبر : واحد مرکزی خبر