رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June
در مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی محلات مطرح شد:

احیای زمین های ورزشی محلات رشت

حرف تازه – مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی محلات رشت عصر امروز در مهمانسرای المپیک برگزار شد. عصر دوشنبه نخستین المپیاد ورزشی محلات رشت با تقدیر از قهرمانان و با حضور مدیران شهری و ورزشی به پایان رسید.   سید امیر حسین علوی تاکید کرد: احیای زمین های ورزشی محلات رشت رئیس شورای اسلامی شهر رشت […]

حرف تازه – مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی محلات رشت عصر امروز در مهمانسرای المپیک برگزار شد.

عصر دوشنبه نخستین المپیاد ورزشی محلات رشت با تقدیر از قهرمانان و با حضور مدیران شهری و ورزشی به پایان رسید.

 

سید امیر حسین علوی تاکید کرد: احیای زمین های ورزشی محلات رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این مراسم اظهار داشت: برگزاری المپیاد ورزشی محلات با مشارکت شهرداری و اداره ورزش و جوانان می تواند سرآغاز اتفاقی بزرگتر باشد.

سید امیرحسین علوی با اشاره به حمایت شهرداری از هیئت های ورزشی مطرح کرد: امسال سه میلیارد تومان بودجه برای کمک به باشگاه ها و هیئت های ورزشی درنظر گرفته شد و این رقم برای بودجه سال آینده ۲ میلیارد تومان است.

علوی رسالت شورا و شهرداری را توسعه ورزش همگانی عنوان کرد و افزود: ورزش همگانی تنها مربوط به دو و میدانی نیست و همه ورزش ها می تواند جنبه همگانی داشته باشد.

وی به احیای زمین های ورزشی محلات رشت تاکید کرد و گفت: باید زمین های ورزشی محلات شناسایی و قابل استفاده باشند.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه هیئت های ورزشی در محلات رشت با محوریت مساجد فعال شوند گفت: بهتر است مسابقات ورزشی به جای برگزاری در سالن های ورزشی در محلات و مساجد برگزار شوند.

 

محمد حسن عاقل منش: محلات هویت هر شهر هستند

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری المپیاد ورزشی محلات گفت: این المپیاد تجربه بسیار خوبی بود و امیدواریم سال آینده با قوت بیشتری برگزار شود.

محمد حسن عاقل منش محلات را هویت هر شهر عنوان کرد و گفت: محله هر شهر موجب انرژی مثبت و غرور برای اشخاص می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با بیان اینکه امروزه سازمان فرهنگی به نقطه مطلوبی رسیده است ابراز داشت: توجه به محلات در قالب المپیاد ورزشی اقدام بسیار خوبی بود که امیدواریم سال های آینده نیز تداوم یابد.

احمد رمضانپور نرگسی: ایستگاه های ورزش عمومی در مناطق پنجگانه احداث شود

عضو دیگر شورای شهر رشت نیز در این مراسم اظهار کرد: پیشنهاد می کنم در مناطق پنجگانه رشت ایستگاه های ورزش عمومی برای توسعه ورزش همگانی ایجاد شود.

 

علیرضا حسنی: حضور چشمگیر بانوان در المپیاد ورزشی محلات/ حضور ۱۵۰۰ ورزشکار در المپیاد ورزشی

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در این مراسم اظهار داشت: نخستین المپیاد ورزشی محلات با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت در ۱۹ رشته ورزشی برگزار شد که در بخش بانوان ۱۰ رشته ورزشی و در بخش آقایان ۹ رشته برگزار شد.

علیرضا حسنی از حضور ۱۵۰۰ شرکت کننده در مسابقات المپیاد ورزشی محلات خبر داد و گفت: بانوان حضور چشمگیری در مسابقات داشتند و حدود ۸۰۰ ورزشکار خانم در مسابقات شرکت کردند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت هدف از برگزاری المپیاد ورزشی محلات را نشاط، شادابی، کاهش آسیب های اجتماعی و استعدادیابی ورزشکاران در محلات عنوان کرد.

حسنی خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۹۷ سازمان فرهنگی،ورزشی نیز مبلغی را برای برگزاری المپیاد ورزشی درنظر گرفتیم و امیدواریم بتوانیم سال آینده آن را با قوت بیشتری برگزار کنیم.

 

مسعود رهنما: ورزش همگانی به دست شهرداری ها سپرده شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این مراسم برگزاری المپیاد ورزشی در محلات را گامی موثر برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی عنوان کرد.

مسعود رهنما تاکید کرد: اگر قرار است تحول در ورزش کشور به وجود آید و اهداف نظام انقلاب اسلام برای نشاط اجتماعی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی تحقق یابد باید مدیریت واحد شهری داشته باشیم و ورزش همگانی را به دست شهرداری ها بسپاریم و البته به این معنا نیست وظایف خود را به شهرداری محول کنیم.

 

شاه محمدی: برگزاری المپیاد ورزشی نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت نیز در این مراسم ضمن تشکر از سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری برای برگزاری المپیاد ورزشی محلات بیان داشت: آمار بزه اجتماعی و اعتیاد بالا است و توسعه ورزش در محلات می تواند آمار اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

وی پیشنهاد داد: می توان با برپایی ایستگاه های ورزشی در نقاط مختلف رشت به جز پارک ها در توسعه ورزش و ایجاد اشتیاق در جوانان گام مثبتی برداشت.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت با بیان اینکه در مناطق کم برخوردار رشت استعدادهای فراوانی وجود دارد گفت: بسیاری از این استعدادها گمنام هستند و با برگزاری المپیاد ورزشی در محلات می توان بسیاری از این استعدادها را شناسایی کرد.

گفتنی است در پایان مراسم از قهرمانان، هیئت های ورزشی و دست اندرکاران برگزاری مسابقات المپیاد ورزشی محلات قدردانی شد.

 

در این مراسم دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، سید امیر حسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت، محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا، رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران و توسعه، محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه و احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای شهر رشت، علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان و شاه محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار