رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January
  • جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
  • کد خبر : 39695
  • مشاهده : 58 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : احیای دوازدهم دی به عنوان روز رشت اقدامی مثبت بود
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان:

احیای دوازدهم دی به عنوان روز رشت اقدامی مثبت بود

حرف تازه – حجت الاسلام و المسلمین یاری تجلیل از نخبگان توسط مدیریت شهری را ستودنی خواند و گفت: نباید واژگان مقدسی چون نخبه را به اسارت بکشانیم. حجت الاسلام و المسلمین جمال یاری طی گفتگویی، با گرامیداشت یاد و خاطره مبارزان نستوه قرون گذشته کشور و شهدای عصر حاضر اذعان داشت: روز رشت در حقیقت […]

حرف تازه – حجت الاسلام و المسلمین یاری تجلیل از نخبگان توسط مدیریت شهری را ستودنی خواند و گفت: نباید واژگان مقدسی چون نخبه را به اسارت بکشانیم.

حجت الاسلام و المسلمین جمال یاری طی گفتگویی، با گرامیداشت یاد و خاطره مبارزان نستوه قرون گذشته کشور و شهدای عصر حاضر اذعان داشت: روز رشت در حقیقت یادآور توجه بزرگان تاریخ به این شهر به خصوص در بیش از ۴ قرن گذشته به عنوان مرکز گیلان می باشد.

احیای دوازدهم دی به عنوان روز رشت اقدامی مثبت بود

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با مثبت ارزیابی کردن احیای دوازدهم دی ماه به عنوان روز رشت و برگزاری مراسم گرامیداشت این روز توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: با تصویب نامگذاری این روز به نام روز رشت و با مروری به گذشته تاریخ استان و اینکه در بیش از ۴۰۰ سال در زمانی که شاید بسیاری از شهرها و روستاهای کنونی تاسیس نشده بود مایه مباهات گیلانیان و رشتوندان در راستای توجه بزرگمردان دوران به این شهر است.

وی در ادامه افزود: البته احیای این گونه موارد به تنهایی مشکلی را حل نخواهد کرد؛ در حقیقت تمامی دست اندرکارانی که در پیشرفت و توسعه شهر نقش دارند باید بیش از پیش نسبت به توسعه زیرساخت ها، امکانات خدماتی و رفاهی شهروندان کوشا باشند.

ساختن پارکهای عمومی و سالن های ورزشی از مهم ترین نیاز های شهر است

حجت الاسلام والمسلمین یاری ساخت پارکهای عمومی و سالن های ورزشی برای کلیه صنوف را از مهم ترین نیازهای شهروندان دانست و گفت: متاسفانهشهری که بیش از ۴۰۰ سال مرکزیت منطقه را داشته است به لحاظ زیرساختی از امکانات چندانی برخوردار نیست. این شهر که در ۵۰ سال گذشته محوری برای دیگر استانهای همجوار بوده و تعدادی از شهرهای استانهای اطراف نیز جز گیلان بوده، حتی از داشتن هتل های مناسب برای برگزاری همایش ها و جشن ها محروم است.

رودخانه های آلوده و فقدان کمربندی اصولی در شهر از بزرگترین معضلات است

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان رودخانه های آلوده و فقدان کمربندی اصولی در شهر را از بزرگترین معضلات شهر رشت عنوان کرد و نسبت به رفع مشکلات موجود با حضور مدیران کارامد و انسان های فکور با افق دید بالا اظهار امیدواری کرد.

تجلیل از نخبگان کاری ستودنی است/ نباید واژگان مقدسی چون نخبه را به اسارت بکشانیم

وی با اشاره به مراسم تجلیل از مفاخر که توسط مدیریت شهری رشت در روز رشت به منظور تجلیل از نخبگان حوزه های مختلف برگزار شد تجلیل از نخبگان را کاری ستودنی دانست و افزود: ما نباید واژگان مقدسی چون نخبه را به اسارت بکشانیم. زمانی که از چهره ماندگار سخن به میان می آید باید به اقتضای جایگاهش وی را معرفی و از او تجلیل نماییم. سازمان تبلیغات اسلامی گیلان نیز در عرصه رسالتی خود با توجه به معیارهایی چون توانمندی فکری، سابقه درخشان، لیاقت ها و قابلیت های کارکنان، اقدام به معرفی دوتن از کارکنان نخبه در روز رشت نموده است.

تاکید بر توجه به فرهنگ و آثار میراثی رشت

یاری با اشاره به پیشینه بسیار کهن فرهنگی و میراثی شهر رشت بر ضرورت توجه به فرهنگ و آثار میراثی رشت تاکید کرد و نسبت به تغییر این روند با توجه به سوابق شهردار رشت اظهار امیدواری کرد و گفت: چرا مسجد حاج سمیع با آن همه قدمت باید به حال خود رها شود و طی سالها هیچگونه بازسازی و ترمیمی در آن صورت نگیرد؟ متاسفانه بناهای فرهنگی تاریخی شهر رشت چون مسجد حاج سمیع و حمام های تاریخی ساغریسازان و… در طی سالیان گذشته با بی مهری های گوناگون روبرو شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار