رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
  • پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۵
  • کد خبر : 33298
  • مشاهده : 86 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : اجاره رایگان استند و واتربند به هیئت های مذهبی در پانزده روز اول محرم
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری رشت خبرداد:

اجاره رایگان استند و واتربند به هیئت های مذهبی در پانزده روز اول محرم

حرف تازه – سجاد محجوب رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری با اشاره به نگاه ویژه شهردار منتخب رشت به مراسم های محرم گفت: شهرداری باید در کنار هیئت ها باشد. محجوب افزود: بر این اساس واتربندها  و استندهایی برای هئت ها مذهبی در نظر گرفته شده است که هیئت ها می توانند […]

حرف تازه – سجاد محجوب رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری با اشاره به نگاه ویژه شهردار منتخب رشت به مراسم های محرم گفت: شهرداری باید در کنار هیئت ها باشد.

محجوب افزود: بر این اساس واتربندها  و استندهایی برای هئت ها مذهبی در نظر گرفته شده است که هیئت ها می توانند با مراجعه به سازمان از اول تا پانزدهم محرم به طور رایگان از این فضاهای تبلیغاتی استفاده کنند.

وی همچنین از سیاه پوش شدن شهر در مسیرهای مشخص خبر داد و گفت: با مناطق در خصوص سیاه پوش کردن شهر و خیابان های مدنظر صحبت کرده ایم.

سجاد محجوب همچنین از نصب المان های موضوعی خبر داد و تصریح کرد: المان های قبلی ترمیم و المان هایی نیز اضافه خواهند شد.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری از فضاسازی میدان امام حسین (ع) به طور ویژه خبر داد و گفت: مطابق زمانبندی تا ۳۱ شهریور برنامه ریزی ها اجرایی خواهد شد.

وی همچنین از رنگ آمیزی ۱۰ مدرسه همزمان با آغاز مدارس خبرداد و در خصوص هفته دفاع مقدس نیز گفت: سیاه پوش کردن شهر و خرید پرچم و تجهیزات از جمله اقدامات در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار