رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – شنیده ها حاکی از آن است با تعرفه از سوی برخی نمایندگان مردم در پارلمان محلی، حدودا ۱۰ الی ۱۵ نفر دیگر به مجموعه مشاوران شهرداری رشت اضافه شده اند. به گزارش حرف تازه، بر اساس این شنیده ها افراد تازه وارد عموما از افراد نزدیک به اعضای شورا به شمار می […]

حرف تازه – شنیده ها حاکی از آن است با تعرفه از سوی برخی نمایندگان مردم در پارلمان محلی، حدودا ۱۰ الی ۱۵ نفر دیگر به مجموعه مشاوران شهرداری رشت اضافه شده اند.

به گزارش حرف تازه، بر اساس این شنیده ها افراد تازه وارد عموما از افراد نزدیک به اعضای شورا به شمار می روند و ظاهرا به زیرمجموعه هایی از شهرداری رشت ملحق شده و با عقد قراردادهایی کار خود را آغاز کرده اند. 

این در شرایطی است که شهرداری رشت با مشکلات مالی عدیده ای دست به گریبان است و در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود بارها ناتوانی خود را قاطعانه به اثبات رسانده و هم اکنون برای پرداخت بدهی های قبلی مجموعه و حقوق و مزایای معوقه کارکنان، عملا بخش قابل توجهی از پروژه های عمرانی به تعطیلی کشیده شده است و یا نسبت به گذشته روند بسیار کندتری را دنبال می کند. 

در این راستا سوالاتی به وجود می آید که امیدواریم در صورت صحت شنیده ها، مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهردار رشت زحمت پاسخگویی به آنها را بکشد. آیا در مجموعه عریض و طویل شهرداری نیروهای کارامدی برای این حوزه ها وجود ندارد؟ و اگر چنین است آیا این تخصص صرفا نزد همین افراد تعرفه شده نهفته است؟ با چه متر و معیاری این افراد ورود کرده اند؟ چه کسی و یا چه کسانی زحمت تحمیل یا تعرفه این نیروها به شهرداری را کشیده اند؟! چرا شهردار رشت با این موضوع موافقت کرده است؟ آیا شهروندان عوارض می دهند تا برخی افراد با استفاده از قدرت جایگاه خود که با رای مردم به دست آمده است، نیروهای نور چشمی خود را تعرفه کنند و حقوق های چند میلیونی را از جیب شهروندان بپردازند؟ 

طبیعتا در صورتی که این شنیده ها تکذیب شود نیازی به پاسخگویی به این سوالات از سوی مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهردار رشت نخواهد بود و بهتر است از زمان آزاد شده استفاده مطلوب برده و نحوه انتصاب و حضور خود در این مسئولیت خارج از چارت را که ظاهرا بدون هیچ سابقه رسانه ای قبلی اتفاق افتاده است تشریح نمایند! و در صورت امکان مثال هایی از انتصاب های خارج از چارت و بدون تخصص و تجربه قبلی شهرداری رشت را نیز در اختیار رسانه ها قرار دهند که آن موارد نیز به نحو مطلوب اطلاع رسانی شود.

امید است شهرداری رشت پاسخ شفافی به این ابهامات بدهد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار